Jump to content

Wymiana kierunkowskazu w lusterku - Forek MY07 - jak to zrobić ?

Machoń
 Share

Recommended Posts

Witam,

Uszkodziłem w forku 2.0 N/A MY07 klosz kierunku, tego w lusterku, pęknięta szybka, reszta sprawna. Pewnie cały kierunek do wymiany. Czy ktoś przeprowadzał taki zabieg u siebie i mógłby napisać jak to zrobić ??? Kompletnie  nie wiem jak się za to zabrać ? Pleasssse help ! ;)

Ano ja wymieniałem, ale w forku 3. Znaczy ASO wymieniło (50zl) bo trzeba wyjąc szybkę lusterka, a tego balem się zrobić żeby nie pękło. 

Nowy kierunek kosztował 276 PLN.

Jak dobrze pamiętam to trzeba przesunąć lusterko w dol lub w gore i pociągnąć do siebie, albo tylko pociągnąć. Jednak polecam ASO bo można więcej szkód narobić :). Pozdr

No właśnie, nie dokopałem się do żadnego schematu ani filmiku... z tego co piszecie to najważniejszą rzeczą jest zdjęcie osłony nad kierunkiem.

Aby to zrobić należy tafle lustra ustawić na maxa do góry aby dołem zrobiła się szczelina i wtedy śrubokrętem podważyć jakąś plastikową blaszkę i wypchać tą osłonę. Potem to już dwie śruby do odkręcenia kierunku ? Tak ?

Czy ja to dobrze rozumuję ???

Z tego co ja pamiętam to własnie żeby ta osłonę ściągnąć  (żeby podważyć zatrzaski) to trzeba lusterko wyjąc, ale może da się przez szczelinę  :huh:

Edited by owad

Witam ponownie,

Nie dało mi i pojechałem do ASO wymienić na nowy. Stary nie przecieka ale mnie to denerwowało... wystawiłem w dziale "SPRZEDAM".

Jeśli ktoś ma akwarium u siebie w kierunku to może mój mu się nada- całkowicie sprawny ;)

PZDR