Skocz do zawartości

dziwne dźwięki z deski rozdzielczej


grendalf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem forum jak i Subaru Legacy V 2010

Auto Kupiłem w poniedziałek ma 78000 przebiegu. Wszystko jest ok tylko zastanawia mnie dziwny dźwiek dobiegający z deski rozdzielczej po przekręceniu kluczyka do pozycji w której zapalają się wszystkie kontrolki. Jakies chrobotanie coś jakby tam "chodziło" brzmi to śmiesznie, ale czy to normalne? Przy wyłączonej klimatyzacji też tak "chrobocze". Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytka, z przelewaniem płynów to nie za dobrze :) Sprawdź sobie poziom płynu na chłodnicy i w zbiorniczku wyrównawczym.

Spoko,jestem wlasnie po UPG ;) a wiec plyny są ok :) chodzilo mi o odglos ze tak to brzmi, przynajmniej dla moich uszu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

też tak mam... na bulgotanie mi to nie wygląda, ale właśnie na jakieś prace silniczka elektrycznego... może właśnie coś nawiewy przestawia do jakiejś ustalonej pozycji... jest to co najmniej dziwne (choć w tym aucie nic mnie nie zdziwi....).

generalnie oprócz właśnie tych dziwnych odgłosów, to raczej nic złego się nie dzieje, a przynajmniej tego nie widać...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeżam. Też mi chrobocze coś za deską... (LegacyIV 2007) Przeszło w stan ciągły... Poza tym klima i sterowanie nawiewami działa nienagannie. Uprzedzam pytania: nie, nie jest to wiewiórka jak zasugerował mi mechanik

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zakupie faktycznie słyszałem dziwne odgłosy - już miałem się pytać mechaników i tu na forum co się dzieje bo było to głośne jakby wielki przekaźnik się przełączał - wtedy tego nie umiałem zlokalizować i zrozumieć. Oczywiście okazało się że mam włączone ogrzewanie przedniej szyby i zawsze przy włączaniu silnika miałem obawy że coś jest zepsute :-)  przełącznik ten jest przy przełączniku chowania lusterek i może nie chcąco nacisnąłem :-)) 

 

W Waszym przypadku może jednak coś z silniczkiem nawiewów - tam są zębatki i dopiero rozebranie ukaże stan tego ustrojstwa....Miałem to w poprzednim samochodzie - kawałek ułamanej plastikowej zębatki powodował lekkie zablokowanie i silniczek nie potrafił się prawidłowo ustawić i ciagle "chrobotał" Znalazłem tą przyczynę po 6 miesiącach poszukiwań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego na poczatku. Przy wlaczaniu i wylaczaniu auta jakies chrobotanie z okolicy nawiewow. Pozniej bylo juz tylko gorzej az w koncu przestalo chlodzic z tych glownych srodkowych nawiewow. W serwisie nastraszyli mnie, ze trzeba rozbierac cale podszybie itp. Dalem znajomemu do roboty. Dostal sie do silniczka w jakis prostszy sposob. 2-3 godzinki i 200zl i klima od roku chodzi bez zadnego buczenia. Wytarly sie jakies zabki na silniczku sterujacym pracami klapek kierunku nawiewu. Zrobil niby prowizorycznie, bo od reki nie mial silniczka a ja pilnie potrzebowalem auta. Ale poki jest OK nie bede wymienial. Ma numer czesci i wie jak sie szybko dobrac, to jak padnie (oby nie :)) to wymienie.

Jest gdzies watek na forum w ktorym to opisywalem.

Edytowane przez pawel_zf2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończyło się na wymianie mechanizmu sterującego ustawieniem klap nawiewu. Używek brak, nowy w ASO 500zł. Ostatecznie zapasował mechanizm z Mitsubishi Colt ;) Wszystko hula bez zarzutu, żadnych niepokojących dźwięków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na wymianie mechanizmu sterującego ustawieniem klap nawiewu. Używek brak, nowy w ASO 500zł. Ostatecznie zapasował mechanizm z Mitsubishi Colt ;) Wszystko hula bez zarzutu, żadnych niepokojących dźwięków.

 

Pozdrawiam

Czołem,

Czy mechanizm sterujący ustawieniem klap nawiewu z Mitsubishi Colt'a wymagał przeróbek przed montażem ?

Edytowane przez tulio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...