Skocz do zawartości

Wymiana stockowego radia z WRX MY05 na radio STi MY06 ?


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcę zmienić stockowe radio z mojej imprezy gdyż wiadomo jest kiepskie a kaset już nie mam :P myślałem nad wymianą na 1DIN jakieś fajne ale chcąc iść najniższą linią oporu postanowiłem zapodać subaroskie radio lecz z MP3 i wejściem AUX takie jest w imprezie STi z 2006

 

$_57.JPG

 

 

Pytanie jest takie czy ktoś już kiedyś robił taką zamianę i czy wtyczki kabli się zgadzają czy trzeba coś przerabiać ? bo jak za dużo z tym pracy to jednak się skuszę na 1DIN i przejsciówkę ISO > Subaru. jak wogóle gra to radyjko i gdzie jest wtyk AUX do podłączenia np smartphona ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to AUX było w podłokietniku. Co do jakości grania tego radia to nie powala, a wtyczka jest chyba inna niż w poprzednich latach. Zawsze możesz kupić jakieś fajne radio 1 din i dołożyć do niego firmowy schowek lub półkę. Ja tak mam zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z obrazka nie jest z MY'06 tylko z '07 czyli z "lanosa" i :

- jest większe od 2 din (szersze i wyższe) - musisz podciąć swoją ramkę

- zachowaj blachy montażowe ze swojego radia, bo z "lanosa" nie pasują

- potrzebna Ci będzie przejciówka, bo w nowym radiu są inne kostki (ja użylem przejściówki subaru/iso i oryginalnej wtyczki z nowej imprezy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z obrazka nie jest z MY'06 tylko z '07 czyli z "lanosa" i :

- jest większe od 2 din (szersze i wyższe) - musisz podciąć swoją ramkę

- zachowaj blachy montażowe ze swojego radia, bo z "lanosa" nie pasują

- potrzebna Ci będzie przejciówka, bo w nowym radiu są inne kostki (ja użylem przejściówki subaru/iso i oryginalnej wtyczki z nowej imprezy)

czyli jest trochę kombinacji , a czy warto ? czy lepiej faktycznie zapodać jakieś fajne radio 1DIN bo cenowo to wychodzi podobnie, a jednak na jeden din obecne radia są dobrej jakości i fajnie grają a poza tym chyba będę musiał też wymienić głośniki bo stockowe grają aby grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej po przemysleniu tez sie zdecydowalem na 1din juz wybralem radio, polka i przejsciowka ISO juz zamowine wiec teraz tylko radyjko na weekendzie.

 

PS

tak nawiazujac do tematu szukalem w necie jak wymienic radio, wszedzie pisza i pokazuja na filmach ze trzeba odkrecic galke od biegow i sciagnac plastiki maskujace... problem w tym ze u mnie galka nawet na milimetr nie dygnie :( jakies sugestie ? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz video jak to zrobić, zamiast odkręcać gałkę może odpiąć ramkę wokół, odłączyć kostkę zapalniczki i wywrócić mieszek na lewą stronę. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodziło?

 

Jakie zakupiłeś radijo? :)

 

 

Edytowane przez Sebati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem juz radio na jeden din i na dole półka na telefon, nie wiem jak gosc na video to robil ale u mnie musialem poszerzac dziurę w maskownicy bo oryginalne było jakieś wąskie i jeden din nie wchodził ... była misja ale jest już OK :)

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio cale w sobie nie wchodzilo caly korpus nie przechodzil przez otwor , niewiem czemu... no ale juz jest jak jest i tyle :)

 

EDIT

mierzylem oryginalne radio od subaru ma 179mm a moje nowe ma 185mm (sam korpus)

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja też stałem przed dylematem zmiany radia w Imprezie zmieniłem radio na 2 din z subaru z 2012 roku.

Po prostu nie lubię małych radyjek, i chcę mieć duże przyciski.

Zachęciło też mnie to, że nowe radia z Imprezy z rocznika 2012 posiadają MP3, Bluetooth'a i kosztują do 120 PLN. 

 

Co do montażu to radio jest większe niż standardowe i trzeba podciąć półkę z każdej strony.

Zakupiłem dodatkowo przejściówkę z ISO na nowe wejście do do radia subaru.

 

Miałem tylko 3 problemy z podłączeniem radia:

- nie działało podświetlenie w radiu,

- radio przygasało raz lekko raz mocno przy włączeniu świateł,

- brak wbudowanego mikrofonu w nowym radio, więc muszę dokupić mikrofon aby działał w pełni zestaw słuchawkowy.

 

2 pierwsze problemy już rozwiązałem, jestem w trakcie rozwiązywania 3-go problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Też chcę zmienić sobie radio w WRX-ie na mniejsze, jak wyżej u Was. Obejrzałem instruktażowe wideo wrzucone przez Sebati i mam jeszcze pytania. Czy oprócz kostki ISO jeszcze jakaś przejściówka do nowego radia jest potrzebna? Czy wystarczy tylko włożenie dolnej półki, czy jeszcze jakaś ramka plastikowa na radio też jest potrzebna? I czy w nowych radiach są jakieś dodatkowe połączenia, które trzeba uwzględnić przy montażu? Sorry, jeżeli dla kogoś są to oczywiste rzeczy, ale sam nigdy radia nie wymieniałem. :blush:;)

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sebachon, czuję się jakbym cię śledził :P

 

Poza przejściówką złącza z Subaru na ISO może być potrzebny wtyk antenowy. Ale to zależy od producenta radia. Generalnie kabel antenowy w aucie wymaga, aby z tyłu radia złącze antenowe "wystawało" z obudowy. Natomiast niektóre radia mają tak, że gniazdo jest w otworze i wtedy trzeba kupić "adapter iso-din". W necie dostępne bezproblemow. Sam kupiłem za 6zł w MediaMarkt. 

Tak to wygląda:

640x_CAR-RAD10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanie. W sklepie z adapterami ISO są dwa rodzaje tychże do Subaru: 1. Do imprezy po 1993 i 2. Do imprezy po 2007. Czy to znaczy, że 1 pasuje do 2006 czy jest jeszcze jakiś inny rodzaj adaptera, którego ten sklep nie ma?

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak coś mam orginal radio 2 din w idealnym stanie z Mojego Hawka 2007 :)

Ma MP3, aux czy cokolwiek? Bo jak widzę te wszystkie rzeźby z 1 din i aftermarketowymi to mi się odechciewa.

 

Ja mam starego clariona 1 din i wszystko ladnie pasowalo bez zadnej rzezby.

U mnie w hawku jest takie zlacze

PC2-44-4.jpg

Edytowane przez powerhorse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...