Skocz do zawartości

WRX '02 duże spalanie, mała moc


Gates

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z moim WRX-em z 2002r.

 

Samochód ma wsadzoną wkładkę K&N-a,  zrobiony wydech (z katalizatorem) + zawór Forge-a.  Auto pali przy ekonomicznej jeździe w granicach 18-20l.

 

Po diagnostyce komputerowej, okazało się, że nie widać sygnału z pierwszej sondy. Wymieniłem sondę na sprawną z drugiego WRX-a. Pojawił się sygnał na kablach, ale na komputerze go nie widać nadal. Cały czas 0V.  

 

Wiązka OK.  Przepływka OK,     Jakieś pomysły na co zwrócić uwagę? 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nawet dwa na podmianę, z tym że komputer, puszka immo, kluczyki,  trochę kombinowania i przekładania, zanim trafię na odpowiednią puszkę do odpowiedniego kompa. Niestety nie opisałem sobie wcześniej.  

 

Nie ma łatwiejszej drogi sprawdzenia komputera? Wszystko działa ok, tylko nie widać tej sondy...  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świeci, odrazu wyprzedzam pytanie, zapala się, wiec kontrolka jest ok, ale nie świeci się przy tej sondzie akurat.

 

Nie mam pojecia, czy była mapa robiona. Moja poprzednia, a Twoja obecna miała być serią i tak też sprzedawałem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot jest seria, tylko wkładka sportow wsadzona w puszkę.     Auto jest po przekładce,  na europejskiej wiązce z wrx-a.    Nie wiem jakimi dokładnie komputerami się podłączał, ale podgląd wszystkich parametrów pracy jest :)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina brudnego/uszkodzonego przepływomierza a to się zdarza przy sportowych wkładkach (są nasączone olejem). Zmień przepływkę lub spróbuj ją wyczyścić. 0V to sygnał bardzo bogaty, teoretycznie tłumaczyłby wysokie spalanie i nie koniecznie to musi być wina sondy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...