Jump to content

Hamulce Forester 06 - opinie użytkowników

Lisek

Recommended Posts

Proszę o opinie o hamulcach w Waszych Foresterach bo nie wiem czy tylko moj tak beznadziejne hamuje.Zmienilem klocki na EBC Red Stuff (tarcze mam seryjne i proste(!) ) jest tylko nieznacznie lepiej. Nie podoba mi sie ze przy kazdym hamowaniu nadwozie bardzo mocno nurkuje. Nie wiem czy zmiania tarcz na EBC i ew wymiana plynu cos da bo moze ten uklad hamulcowy poprostu lepszy nie bedzie? Bardzo odczuwalny jest brak podzialu sily hamowania w szczegolnosci przy wiekszym zaladowaniu. Myslalem nawet o wymianie calego ukladu hamulcowego ale chyba zamiast bebnow nie da sie zalozyc z tylu tarcz cy sie myle?

Kupowałeś w ciemno :?: tzn. bez test drive'u. :?:

Na pewno da się założyć tylne tarcze od WRX, albo komplet od STi, wtedy będzie lepiej hamować. Jeśli chodzi o nurkowanie, to chyba najłatwiej będzie zmienić samochód na nie-SUV.

Oczywiscie ze jezdzilem przed zakupem i to 2 razy:) Gdyby z tylu byla tarcza to wydaje mi sie ze nurkowal by mniej. Oczywistym jest ze moge sie wtedy pozegnac z gwarancja na hamulce lub nawet auto:( Hamulce od STI to wydatek rzedu 5000 pln ,dobrze mowie?

Zwykle dla przekory się z Azraelem spieram, ale tu się nie da. Lepsze hamulce nic nie dadzą. Utwardź zawias.

Ja jezdze zarowno STi jak i Foresterem MY'06/07. Rzeczywiscie nurkuje, ale skutecznosc hamowania (na seryjnych komponentach) jest OK. Z tym, ze ja nie jezdze nim szybciej niz 180 km/h, bo jak wsiadam z STi to mi sie caly swiat buja :-) Na nurkowanie i bujanie, jak juz napisali koledzy pomoze tylko utwardzenie zawieszenia. Pytanie tylko czy chcesz to robic. Z jakiegos powodu przeciez kupiles Forestera a nie np. Impreze.

Jezeli chodzi o "czucie" hamulcow i ich skutecznosc, to polecam wymiane przewodow hamulcowych na stalowe (np. Goodridge'a). Sam ma zamiar to zrobic na wiosne. Precyzja hamowania poprawia sie w stopniu zaskakujacym.

Nie ma sensu zamieniac hamulcow na te od STi, bedziesz musial zalozyc felgi 17" i to takie, ktore nie obcieraja. Juz lepiej kupic zestaw od WRXa albo gotowy zestaw np. Taroxa (www.tarox.com.pl). Polecam tez na przyszlosc klocki Tarox albo Ferodo - moim zdaniem znacznie lepsze niz EBC.

Pozdrawiam,

Michalis

Tarcza z tyłu lub beben ma znikomy wpływ na hamowanie na drodze.

Z tego co czytałem to 70% siły hamowania przypada na przód. Prawda to?

Nie wiem czy 70, na pewno dużo wiecej niż na tył. Im mocniej hamujesz i im lepsze masz opony tym więcej na przód i mniej na tył.

Jak na SUVa to on dość mało nurkuje i też dość niewiele się wychyla.

Zgadza sie. Mialem (nie)przyjemnosc jezdzic Freelanderem. To jest dopiero hustawka.

Natomiast, jak juz tak narzekamy, to mi w Foresterze bardziej przeszkadza malo czuly uklad kierowniczy. Nawet nie chodzi o precyzje, bo ta jest OK. Drazni mnie, ze nie czuje co sie dzieje na drodze - malo danych przenosi z kol.

Pozdrawiam,

Michalis

Ja miałem problemy z hamulcem na początku użytkowania. Łapał dopiero przy samej podłodze ale po radach Azraela i wizycie w ASO (wymienili płyn bo układ był zapowietrzony) problem zniknął. Hamulce jak na SUV'a to ma bez zarzutu.

na początku też myslałem że coś nie gra jak przy ostrzejszym hamowaniu zanurkował i bujnęło. Po ogledzinach w ASO i u znajomych mechaników okazało sie że ten typ tak ma, a z hamowaniem nie ma problemu. Tył rzeczywiście nie ma tak dużego wpływu na skuteczność hamowania, klocki pozostają bez zmian od dłuzszego czasu.

Problem zauważyłem w ABSie, jakoś za szybko reaguje i w pewnych sytuacjach jest dziwnie.

Hamulce tragicznie traca gdy tylko wozimy troche bagazu + 3 osoby. A z tym nurkowaniem nie przesadzajmy, Merc E klasse nurkuje prawie tyle samo i jakos nikt na to nie narzeka. Nie jest zle. Lepsze opony by napewno pomogly bo Geolandery mi przy zaladowanym aucie piszcza jak w amerykanskich filmach. Smiesznie ale malo efektywne. dziwne ze na zakretach niepiszcza a przy hamowaniu sie poca?

Co do precyzji ukladu kierowniczego nie zgodze sie. Czuje kazdy kamyczek na szosie. Oczywiscie z poprawkami na to ze Geolandery sa jakie sa i na to ze kitajce to slabi ludzie i chyba mi zalozyli servo ze Scani albo ZILa!

Co do precyzji ukladu kierowniczego nie zgodze sie. Czuje kazdy kamyczek na szosie. Oczywiscie z poprawkami na to ze Geolandery sa jakie sa i na to ze kitajce to slabi ludzie i chyba mi zalozyli servo ze Scani albo ZILa!

A jednak! Mysle, ze problem wlasnie w tym wspomaganiu. Powinno slabnac wraz z predkoscia. To nie jest duzy problem techniczny. Nawet Panda 4x4 to ma (tyle, ze tam jest eletryczne).

Pozdrawiam,

Michalis

Temat trochę nam z oczu zniknął, więc i ja popłynę :) W Legacy jedna z największych wad (poza wielkim jak w TIR-rze kołem kierownicy) to właśnie zbyt duża siła wspomagania. Przesiadłem się do Subaru z BMW i przez pierwsze dni nie mogłem się przyzwyczaić.

Michalis, to fakt.

Progresywne servo jest potrzebne.

Ja sie juz przyzwyczailem ale ma dosc ciezka lape (dobijalem do 40 cm w kablu :-D) i mialem na poczatku kilka zdziwek na autostradzie bo mi nowa zabawka zaczynala tanczyc.

• 2 weeks later...

W moim Forku założone były fabrycznie Bridże Dulery - no powiem, że to świetne gumy są czego o Geolanderach zakładanych później w fabryce powiedzieć sie nie da. Stąd może też wynikać róznica w opiniach użytkowników o hamulcach i innych kwestiach z tym związanych. No niestety opona może zepsuć wysiłki konstruktorów w dużej mierze.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...