Jump to content

Harness Bar GC8

Adrian Ziemiański
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie, potrzebuję schemat, rysunek, wymiary harness bar'a (cokolwiek co pomoże przy tworzeniu takowego) do imprezy GC8. 

Prosiłbym o nie robienie offtop'ów związanych z bezpieczeństwem, funkcjonalnością samochodu itp.  ;) 

Oczywiście szukałem tego na forum, jednak nigdzie nie ma nic konkretnego.

Obawiam się,że będzie spory kłopot,bo to rzadko spotykany diwajs w forumowych autach a jeśli już,to raczej był kupiony gotowiec do montażu.

Prosiłbym o nie robienie offtop'ów związanych z bezpieczeństwem, funkcjonalnością samochodu itp.   

A co zrobisz jak się nie powstrzymamy? :P  :mrgreen:  

A Ja za to pomogę :P

Bo aż dziwne, że "ten ktoś" jeszcze w tym wątku nie odpowiedział :)

A mowa- rzecz jasna o koledze jaco46vr

Ma w Swojej wannie dokładnie to czego szukasz...I w dodatku nie home made'a a wyrób seryjny (no wciąz nie wielkoseryjny ale zawsze) :)

Proponuje uderzyć wprost do Niego

Pozdrawiam

siemka siemka Wuem :D czasu nie mam od paru dni ogarniam fure wlasnei o wrocilem i siadlem na kompa ale zaraz znowu uciekam :)

dokladnie udalo mi sie zakupic harness bara nie bylo tanio ale na polskie warunki cena ok :)

IMG_20140321_115544.jpg

IMG_20140310_175541.jpg

Cena bardziej niż ok :)

miałem go podkupić...bo wiesz jak lubię takie graty....Ale Ja przecież nie mam Subaru nawet :)

Widziałem, ze wannie robisz operację....gratki- EOT :P

O pasach się domyslilem ale myslem, ze oprócz tego jeszcze na to tez inne zastosowanie ;)

No przecież - żeby pasażer z tyłu miał się czego trzymać, równocześnie balansując ciałem na zakrętach ;)

Pomijając kwestie prawne to wożenie kogoś z tyłu byłoby po prostu głupotą.

Może niech Twoi znajomi zaczną zapinać pasy po prostu? ;)

Ja w jednym z aut mam taką konstrukcję fabryczną i jakoś nikt nigdy nie miał zastrzeżeń w tej materii.

z pasazerami sie nie szaleje i nie zapierdziela wiec zapinaja zawsze pasy no i sa pod wrazeniem bo pierwszy raz widza takei cudowianki w samochodzie i pytaja sie do czego to sluzy:)

Może niech Twoi znajomi zaczną zapinać pasy po prostu? ;)

z pasazerami sie nie szaleje i nie zapierdziela wiec zapinaja zawsze pasy no

Proponuję obejrzec jakikolwiek crashtest i zobaczyc jak bardzo podczas uderzenia rozciągają się pasy, szczególnie te z tyłu bez napinaczy pirotechnicznych. Impreza to małe auto ( chodzi o przestrzeń z tyłu) i uderzenie przodem z takim ustrojstwem to pewnośc bardzo cięzkich obrażen lub nawet smierci dla pasażerów tylnej kanapy. W S klasie long to by nie grało roli, ale w kompaktowym aucie głowa na bank ląduje na tej rurze.

Tutaj to niby test fotelików, ale dobrze widać jak nawet przy tak małej masie daleko się przemieszcza pasażer. Dorosły głową doleci sporo dalej

• Upvote 2

zacznijmy od tego nie bardzo rzadko  woze kogos z tylu :) wiec nie widze problemow :) a jak kogos musze przewiesc to jak wyzej powiedzialen nie zapier**dalam :D lukass samochod robie pod siebie i mam wiele dziwnych i malo spotykanych gadzetow :)

i słusznie Jaco...nie taki przecież jest temat tego wątku...Kolega poszukuje- drugi kolega ma i może coś nie coś o tym gadżecie opowiedzieć...Sprawa bezpieczeństwa itp jest rzecz jasna b. wazna ale tutaj akurat nie jest głównym tematem tego wątku :)

• 4 weeks later...

Dzięki za zainteresowanie wszystkim, pracuję w delegacji więc ciężko z wizytami tutaj. Temat do zamknięcia, wymiary już są, pomysł, wykonanie i projekt własny! Pochwalę się jak skończę a koszt produkcji to jakieś 50zl i chwila czasu :)

Jak masz giętarkę do rur, spawarkę itp to z materiałem zmieścisz się w jakichś 100zł:P A tak za 2 powyższe operacje dolicz po min 0,7po znajomości:P