Skocz do zawartości

[LIV 2008] Wyświetlacz klimatyzacji, tapicerka kremowa skóra


konrads

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ekranem panelu sterowania klimatyzacją, mianowicie padł całkiem, można go obsługiwać przyciskami lecz nic na nim nie widać. 

Czy jest to jakaś wada częściej występująca czy pech chciał, że trafiło akurat na mnie?

Samochód mam od nowości, nie był zalany, nie ma w nim wilgoci.

 

Panel wygląda tak: http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/43/92/89/29/4392892978_2

 

Chyba, że jest na forum jakiś magik, który bawi się elektroniką subaru i byłby w stanie to naprawić?

 

 

Drugą sprawą jest przetarta tapicerka fotela kierowcy, w rzadko spotykanym kolorze - kremowa skóra perforowana. 

Od wsiadania przetarł się fotel i nigdzie nie mogę znaleźć takiej tapicerki. Czy na forum jest jakiś handlarz częściami do subaru? ;-)

Chodzi mi dokładnie o taką

 P1190521.JPG

 

Pozdrawiam

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od wsiadania przetarł się fotel i nigdzie nie mogę znaleźć takiej tapicerki. Czy na forum jest jakiś handlarz częściami do subaru? ;-)

I co, kupisz nową tapicerkę? Będzie lepsza? Poszukaj dobrego tapicera, powinien ogarnąć problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka samą wersję. Skóra na boczku fotela po dużym przebiegu się wyciera w każdym samochodzie. Awaria panelu to raczej pech.

Z fotem podjedź do tapicera.

Jak jest problem ze stacyjką to na górnym wyświetlaczu masz napis Acc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel w większości przypadków da się pomalować, jeśli nie jest bardzo przecięty, materiały to nie wielki koszt. Wrzuć zdjęcie jak wygląda przetarcie.  Tapicer weźmie sporo więcej i do tego jakość może pozostawiać trochę do życzenia.  Jeśli będziesz dbał o skórę regularnie i nie wsiadał w spodniach które mają z tyłu: guziki, suwaki, ćwieki itp to się nie poniszczy szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdjęcie fotela wrzucę wieczorem, szukam tapicerki, dlatego, że nie ma z tego boczku już co ratować, a tapicer nie mógł znaleźć takiego odcienia, jedyne co zaproponował to rozprucie podłokietnika tylnego i ratowanie się skórą z niego..

 

Zdjęcie panelu, które pokazałem było poglądowe, wiem, że jest on z angola.

 

Z problemem ze stacyjką się spotkałem już, niestety to nie jest to, tutaj wyświetlacz powiedział do widzenia i całkiem nie świeci. Myślałem, że to jakiś częściej spotykany błąd :)

 

Dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem ze stacyjką się spotkałem już, niestety to nie jest to, tutaj wyświetlacz powiedział do widzenia i całkiem nie świeci. Myślałem, że to jakiś częściej spotykany błąd :)

 

 

Jeśli Cię to pocieszy, to u mnie raz na chwile przestał działać ale przy kolejnym uruchomieniu silnika powrócił. Dlatego czytam wątek z zainteresowaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat, też mi się tak zrobiło z wyświetlaczem klimatyzacji. Wszystko działa, tylko nic nie widać:)

Jak rozwiązaliście problem?

Czy macie może namiary na jakiegoś fachowca-elektronika w Wawie, który by to naprawił?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącze mu dziś aku i zobaczę co to da...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odłączenie aku nic nie pomogło. Także jak macie namiary na jakiegoś magika w Wawie to piszcie. Chyba, że ktoś ma całą zmieniarkę w dobrej cenie to proszę o info na pw;)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to samo, też padł wyświetlacz od panelu klimy, wszystko działało tylko nie wyświetlało. Kupiłem cały panel razem z radiem na pewnym portalu a stary oddałem do naprawy. Niestety leży już dłuższą chwilę bo podobno ciężko dostać element który padł.

 

@MikreZorro, nie dawałeś przypadkiem komuś prądu albo nie odpalałeś z kabli? Bo ja tak swój uwaliłem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko to się stało wtedy, gdy miałem przyciemnione zegary. Ale nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie... A nie ma czasem do tego jakiegoś dedykowanego bezpiecznika?

Chociaż jeśliby odcięło zasilanie, to raczej cały panel by zgasł a tak wszystkie funkcje klimatronica działają.

Może to jakaś wada fabryczna - ten Kenwood jest made in china:)

Wysłałem Ci PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...