Skocz do zawartości

Forester wolnossak świszczy na wysokich obrotach


arnoldpe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, to mój pierwszy Subak i nie mam doświadczena.

 

Zauważyłem, że na każdym biegu po wkręceniu silnika na wysokie obroty 5-7 tys, silnik zaczyna świszczeć... Wcześniej takie problemy miałem z turbosprężaką, która wydawała taki dźwięk jak była nieszczelna, ale tutaj nie mam pojęcia.

 

Czy to normalne ?

 

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świszczy, czy wyje...? Na każdym biegu tak samo?  Coś z dolotem było robione? Choć w sumie przy hałasie silnika i tak ciężko byłoby usłyszeć np stożek.. :) To dźwięk narastający, czy przekroczenie X rpm i się włącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie świst pow 4.5k rpm (przy przyspieszaniu) wynikał z przerdzewiałego w środku tłumika końcowego. Na zagramanicznych forach wyczytałem, ze to podobno standard dla naszych 4 kolek. wymiana zajęła 15 min.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świszczy, czy wyje...? Na każdym biegu tak samo?  Coś z dolotem było robione? Choć w sumie przy hałasie silnika i tak ciężko byłoby usłyszeć np stożek.. :) To dźwięk narastający, czy przekroczenie X rpm i się włącza?

Świszczy. Sam silnik pracuje ładnie. Nic nie było robione jest w 100% oryginalny.

 

 

u mnie świst pow 4.5k rpm (przy przyspieszaniu) wynikał z przerdzewiałego w środku tłumika końcowego. Na zagramanicznych forach wyczytałem, ze to podobno standard dla naszych 4 kolek. wymiana zajęła 15 min.

 

pozdrawiam

Sprawdzę jeszcze raz dokładnie i przysłucham się. Mam wrażenie, że świszczy z przodu, a nie z tyłu.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zalozylem ultera sport 142/90RS

 

bardzo fajnie buczy na wolnych obr, na srednich obr (głownbie w miescie) chyba ciut za glosno. Na wysokich nie przeszkadza silnik bardziej slychac.W trasie jest OK 

 

nie wiem moze sie przwyczaje a jak nie to i tak mialem w planach wyciszenie bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przed chwila zalozylem ultera sport 142/90RS

 

widzę ppmarian dojrzałeś do tematu... :)

sprawdź czy nie masz wypalonego takiego pierścienia uszczelniającego chyba przed CP, ostatnio tez u mnie trochę głośniej chodził i okazało się że ten pierścień się całkiem wypalił i wydech był nieszczelny.

 

 

 

Jak Ci chodzi na tym tłumiku ? Masz może gdzieś nagrany dźwięk ?

 

ppmarian założył ten tłumik co ja mam, ja sobie chwalę... jak dla mnie w sam raz. Dźwięku nie mam nagranego, ale niewiele mnie obchodzi jak to brzmi na zewnątrz :P

jak dla mnie w środku jest super ani za głośny ani za cichy czyli w sam raz, bawić sie w kolektor różno-odległościowy nie mam zamiaru, a bez tego jak wiadomo bulgotu się nie uzyska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widzę ppmarian dojrzałeś do tematu... sprawdź czy nie masz wypalonego takiego pierścienia uszczelniającego chyba przed CP, ostatnio tez u mnie trochę głośniej chodził i okazało się że ten pierścień się całkiem wypalił i wydech był nieszczelny.

 

tak zdecydowalem sie i nie dokonca jestem zadowolony z tej decyzji

 

jak jedzilem z Toba to wydawalo mi sie ze jest "przyzwoicie" glosno, a u mnie jest "nieprzyzwoicie" glosno. nie wiem czy to wynika z roznicy pojemnoscie (u Ciebie 2.0 u mnie 2.5)

 

oblozylem tlumik specjalna mata wygluszajaca (wata szklana z warstwami aluminium, grbosc ok 15mm) oraz przykleiłem mate na termiczna oslone tlumika. zobaczymy czy podczas jutrzejszej trasy bedzie znosnie, jak nie to tlumik wylatuje i wracam do serii.

 

P.S. caly wydech jest szczelny


Dojechalem nad morze....

Po powrocie tlumik ulter wylatuje i wracam do serii....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jedzilem z Toba to wydawalo mi sie ze jest "przyzwoicie" glosno, a u mnie jest "nieprzyzwoicie" glosno. nie wiem czy to wynika z roznicy pojemnoscie (u Ciebie 2.0 u mnie 2.5)

 

 

Po powrocie tlumik ulter wylatuje i wracam do serii....

 

hmmm...  dzisiaj specjalnie zwróciłem uwagę, u mnie jest w środku cichutko...rzekłbym że dla mnie nawet za cicho... a w tunelu i przy otwartych oknach słychać że to jednak bokser.... pewnie jednak pojemność robi swoje....

Edytowane przez Seb_ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdziłem i świszczenie to nie tłumik ani żaden z elementów wydechu są w stanie idealnym. Dzisiaj wczułem się trochę w rolę słuchacza i świst pojawia się przy mocniejszym wciśnięciu pedała w okolicach 4 tys i znika po przekroczeniu 5-6. Zauważyłem także, że ewidentnie gwiżdże z przodu.

 

Muszę podjechać do kogoś we Wro aby to sprawdził. Jak zdiagnozuje dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

świst pojawia się przy mocniejszym wciśnięciu pedała w okolicach 4 tys i znika po przekroczeniu 5-6.

 

u mnie objawy identyczne i byl to tylny tlumik

 

teraz mam ultera i nie swiszczy ale za to jest za glosno jak dla mnie 

 

wracam do serii ale najpierw rozpruje seryjny tlumik i zobacze co sie stalo (pewnie wyglusznie bedzie trzba uzupelnic...)


najglosniej jest miedzy 2500 a 3500 przy duzym obciazeniu

 

wrazenie poglebia jeszcze charakterystyka automatycznej skrzyni ktora trzyma "rowne" obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Więc wróciłem do serii. Ale najpierw rozprulem stary tłumik. Uzupełniłem wygluszenie. Żeby nie było że do końca zdziadzialem to pocialem seryjna końcowe i dospawalem kwasiaka 90mm

Dzięki temu jest delikatniej głośniej niż w seri ale nie buczy pod obciążeniem jak było przy ulterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...