Jump to content

Montaż dystansów kół


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany hamulców na 4 tłoczki w mojej Imprezie GC. Dzisiaj robiłem przymiarkę i żeby zamontować felgi, które są teraz to potrzebuję dać dystanse 15mm. Wiem, że przy takich dystansach trzeba zmieniać szpilki na dłuższe, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć nic o tym czy przy zakładaniu dystansów na przód trzeba zakładać też na tył ? Efekt wizualny jest mniej istotny bo podejrzewam, że nie będzie się to rzucało bardzo w oczy, ale czy ze względów na np. napędy albo prowadzenie auta trzeba stosować dystanse na wszystkich kołach ? Pozdrawiam, Mateusz.

Edited by mati19999
Link to post
Share on other sites

 

 

ale czy ze względów na np. napędy albo prowadzenie auta trzeba stosować dystanse na wszystkich kołach ? Pozdrawiam, Mateusz.

na napędy nie wpłynie, na prowadzenie tak -zmienia się geometria zawieszenia -różnie to odczujesz w róznych autach,- i w koleinach może być nerwowo(szczególnie gdy istotnie zmienisz rozstaw kół jednej osi.

pozdr

Link to post
Share on other sites

@mati19999 dystanse musisz załóżyć na przednie jak i tylne koła. Z wymianą szpilek z przodu problemu nie ma a z tyłu niestety wiąże się to (chyba) z wyciągnięciem piasty i włożenie nowych łożysk.

Lepszym wg mnie rozwiązaniem jest wymiana felg. Wtedy będzie seryjnie a jak kupisz ciekawe fele to jeszcze poprawisz wygląd ;)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie troche szkoda mi zmieniac felgi na nowe bo tamtym roku te co mam poddalem renowacji i lakierowaniu od nowa, a po drugie to podobaja mi sie one ;) czyli rozumiem ze w gre wchodzi tylko dystans na przodzie i na tyle ? To prowadzenie zmieni sie na gorsze ? Przeciez jak felgi z mniejszym et zaloze to dziala na tej samej zasadzie co dystans bo tez powoduje odsadzenie wieksze od piasty ? Poprawcie mnie jezeli zle kombinuje ;) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Brak miejsca na 4ro tłoczek nie wynika z niewłaściwego ET felgi, ale z kształtu wewnętrznego ramion felgi.

Możesz założyć felgę tej samej średnicy, o zbliżonym offsecie, ale pasującą na zacisk.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przeciez jak felgi z mniejszym et zaloze to dziala na tej samej zasadzie co dystans bo tez powoduje odsadzenie wieksze od piasty ?

Tak, ale dystans 15mm to dużo ,choć jeżdźą niektórzy na takich (dystansach czy felgach) zaklepują ranty błotników-może sie wypowiedzą. Jedne typy aut reagują mocno inne słabo na to  -zależy od całej geometrii. Możesz spróbować dać dystanse tylko z przodu i poszukać kolein. Stabilność hamowania na łukach może się pogorszyć , ale to wróżby tylko......

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...