Skocz do zawartości

Montaż dystansów kół


mati19999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany hamulców na 4 tłoczki w mojej Imprezie GC. Dzisiaj robiłem przymiarkę i żeby zamontować felgi, które są teraz to potrzebuję dać dystanse 15mm. Wiem, że przy takich dystansach trzeba zmieniać szpilki na dłuższe, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć nic o tym czy przy zakładaniu dystansów na przód trzeba zakładać też na tył ? Efekt wizualny jest mniej istotny bo podejrzewam, że nie będzie się to rzucało bardzo w oczy, ale czy ze względów na np. napędy albo prowadzenie auta trzeba stosować dystanse na wszystkich kołach ? Pozdrawiam, Mateusz.

Edytowane przez mati19999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale czy ze względów na np. napędy albo prowadzenie auta trzeba stosować dystanse na wszystkich kołach ? Pozdrawiam, Mateusz.

na napędy nie wpłynie, na prowadzenie tak -zmienia się geometria zawieszenia -różnie to odczujesz w róznych autach,- i w koleinach może być nerwowo(szczególnie gdy istotnie zmienisz rozstaw kół jednej osi.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati19999 dystanse musisz załóżyć na przednie jak i tylne koła. Z wymianą szpilek z przodu problemu nie ma a z tyłu niestety wiąże się to (chyba) z wyciągnięciem piasty i włożenie nowych łożysk.

Lepszym wg mnie rozwiązaniem jest wymiana felg. Wtedy będzie seryjnie a jak kupisz ciekawe fele to jeszcze poprawisz wygląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie troche szkoda mi zmieniac felgi na nowe bo tamtym roku te co mam poddalem renowacji i lakierowaniu od nowa, a po drugie to podobaja mi sie one ;) czyli rozumiem ze w gre wchodzi tylko dystans na przodzie i na tyle ? To prowadzenie zmieni sie na gorsze ? Przeciez jak felgi z mniejszym et zaloze to dziala na tej samej zasadzie co dystans bo tez powoduje odsadzenie wieksze od piasty ? Poprawcie mnie jezeli zle kombinuje ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeciez jak felgi z mniejszym et zaloze to dziala na tej samej zasadzie co dystans bo tez powoduje odsadzenie wieksze od piasty ?

Tak, ale dystans 15mm to dużo ,choć jeżdźą niektórzy na takich (dystansach czy felgach) zaklepują ranty błotników-może sie wypowiedzą. Jedne typy aut reagują mocno inne słabo na to  -zależy od całej geometrii. Możesz spróbować dać dystanse tylko z przodu i poszukać kolein. Stabilność hamowania na łukach może się pogorszyć , ale to wróżby tylko......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...