Skocz do zawartości

Wymiana oleju w dyfrach. co i jak?


Balcerek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Korek mniej więcej na środku skrzyni, duży torx, nie pamiętam ale chyba nr 70, kupiłem go osobno bo nie miałem tak dużego w zestawie kluczy nasadowych. Przynajmniej u mnie tak to wygląda w SG 2.0 N/A manualna skrzynia, da się olej spuścić od strony drzwi kierowcy, na lewarku, i podstawiając jakąś kobyłkę dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.08.2019 o 19:43, yaroz napisał:

Korek mniej więcej na środku skrzyni, duży torx, nie pamiętam ale chyba nr 70, kupiłem go osobno bo nie miałem tak dużego w zestawie kluczy nasadowych. Przynajmniej u mnie tak to wygląda w SG 2.0 N/A manualna skrzynia, da się olej spuścić od strony drzwi kierowcy, na lewarku, i podstawiając jakąś kobyłkę dla bezpieczeństwa.

 

Witam wszystkich serdecznie! 

Jestem świeżo po wymianie płynów ustrojowych w Forku SH. 

 

Olej w tylnym dyferencjale to klucz oczkowy lub nasadka 30 (czujnik temperatury mieści się idealnie) - korek wlewowy/inspekcyjny. Korek spustowy to klucz kwadratowy lub np. grzechotka (chyba 1/2 "). Instrukcja podaje 0,8L oleju 75W90.

 

Olej w przednim dyferencjale, skrzyni biegów i skrzyni redukcyjne. To faktycznie połączona konstrukcja połączona. Wlew przez bagnet kontrolny (po lewej stronie skrzyni, patrząc na komorę silnika od przodu pojazdu). Korek spustowy to Torx 70, na środku skrzyni - tak jak napisał poprzednik (w Forku SG). Instrukcja podaje 4,0L oleju 75W90.

 

Forester SH 2.0 150KM N/A z manualną skrzynią biegów. 

 

Pozdrawiam 

Łukasz

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...