Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety....
 

Rafal,

Unfortunately we have only tested the always-on in our BRZ. We are working on installing it on our 2015 STI but do not have a kit available yet. 

Please keep an eye on our site for updates! 

Thank you for contacting Diode Dynamics! 

Phillip

 

Nie będzie bomerangów + drl :(

Trza czekać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale auto centrum dostepny jest juz test forestera w dieslu

https://www.youtube.com/watch?v=gXz4V7LHugE#t=489

 

a w pytaniach do Dyrekcji - czemu Zachar nie dostał do testów wersji XT - wówczas na pewno miło by się oglądało :D

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/77947-forester-diesel-golas-dla-dziennikarzy-a-dlaczego-nie-xt/

 

a tak prowadzący zachowuje wyjątkowo dużo dyplomacji na rzecz Subaru :)

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem  takiego w Emiratach w wersji 2,5 Sport, ma silnik 2,5i NA, 175 KM i wygląda jak XT.  

Dodatkowo nie ma 2 uciążliwych rzeczy, które są w europie i US, mianowicie klima jest nadal na stary czynnik chłodniczy R134A i nie ma TPMS.  

 

Witam, 

Mam pytanko. W związku z moim powrotem z emiratów zastanawiam sie nad kupieniem 2 forka i sprzedazy jednego z nich w Polsce. 

Czy uwazacie ze warto się w cos takiego bawic? 

Mój obecny nie ma jeszcze roku i ma 9 tys przejechane no i drugi by był nowy. Jeden na sprzedaz drugi da siebie do jazdy w kraju. 

post-4626-0-91586700-1425308052_thumb.jpg

post-4626-0-81825600-1425308066_thumb.jpg

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zalezy, wiec moje dodatkowe pytanie.

Jaki przedział cenowy za nowego i za rocznego zeby sie oplacalo mi i potencjalnemu nabywcy? 

Przy czym nie zalezy mi którego sprzedam, a którego zostawie dla siebie, oba są zajefajne. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, Mam pytanko. W związku z moim powrotem z emiratów zastanawiam sie nad kupieniem 2 forka i sprzedazy jednego z nich w Polsce
Kurcze, szkoda, że wcześniej go nie miałeś - zamiast swojego 2.0n/a wziąłbym od Ciebie.

 

 

Wystawisz fakturę? Większość aut powyżej100 tys zł jest leasingowanych i nawet najzajefajniejszego Forka może być dość trudno sprzedać na umowę cywilną.
Ja kupiłem na osobę cywilną, za cash, kolejny najpewniej również. Znam osoby, które kupiły auta za ponad 100, ba ponad 200kpln za gotówkę.

Uważam, że jest szansa, że znajdziesz chętnego. Tylko kwestia ceny właśnie - jeśli będzie bliska XTw PL,lLub nawet jego ceny u brokerów - możesz liczyć jedynie na osobę, która wie czego chce...


Swego czasu myślałem o swapie silnika u siebie ale koniec końców nie mam czasu na tę zabawę...

Nie chcę stracić niezawodności i pewności jaką daje mi nowe auto... ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znam osoby, które kupiły auta za ponad 100, ba ponad 200kpln za gotówkę.

Zdradź proszę czym się zajmują ;) 

 

Na allegro stał forek 2013 2.5 z automatem .. nie pamiętam ceny ale chyba w okolicach 100tyś ..  Biały, nie wiem czy jeszcze jest czy już się sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znam osoby, które kupiły auta za ponad 100, ba ponad 200kpln za gotówkę.

Zdradź proszę czym się zajmują ;) 

 

Na allegro stał forek 2013 2.5 z automatem .. nie pamiętam ceny ale chyba w okolicach 100tyś ..  Biały, nie wiem czy jeszcze jest czy już się sprzedał.

 

Na allegro/otomoto widziałęm nie jeden, ale też po przejściach. Jest też parę rozbitych. Zresztą mnie interesował manual.

Ale obecnie, po tak długiej lekturze tego wątku - przekonałem sie do XT ;) zwłaszcza, że nowy silnik+CVT udowadniają, że konstrukcja jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem w centrum handlowym w komisie forka 2.5 2013 za 89. nie widać było, czy automat, ale pewnie nie inaczej. dziwny jakiś - szklany dach i skóra, ale bez ksenonów. Czyli bywają. Nie wiem tylko z jakiego źródła - usa, czy zatoka perska. Pewnie jak by 2.5 były zamiast 2.0, to xt miało by trochę mniejsze powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Alfik,Wydaje mi się że porównywalne, cena mogła by nie działać na korzyść 2.5 ze względu na większą akcyzę a i spalanie obu silników bardzo zbliżone, i dlatego zdecydowano się na wprowadzenie tylko jednego,  2.0T .. 
I wydaje mi się że słusznie.

Najbardziej natomiast ciekawi mnie fakt kiedy Subaru jako marka "urośnie" do rozmiarów konkurencji i zaproponuje pełną gamę modeli i silników tak aby każdy wybrał co chce ... a nie co po trosze musi.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem akcyza. Sam szukałem suva z klasycznym automatem i benzyną bez turbo i co - cholera, przejechałem się xt i cały rozsądek diabli wzięli, wiec teraz chociaż sobie pofantazjuję, że mógłbym 2,5 i to z automatem czterobiegowym :) (wiem, że to nie ta generacja). Ale fajnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się zauważyć na forum to 80% posiadaczy XT szukało wolnossaka który będzie w miarę dynamiczny i mało awaryjny... i skończyliśmy jak skończyliśmy :) ale ja jak i znamienita część tych 80% jest z tego bardzo zadowolona.
O dziwo bardzo mało słyszy się o awariach turbo sprężarki w Subaru [biorąc pod uwagę inne marki] co bardzo mnie cieszy,
- Jedyny problem jakiego można by się obawiać to UPG :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja zeszła na inne tory, a ja ponawiam pytanie. 

Jaka by musiała być cena końcowa (bez faktury VAT- umowa kupna sprzedaży) za nowego Forka  2015 w tej konfiguracji jak czerwony i za 2014 jak na drugim zdjęciu, (taka sama konfiguracja) żeby się opłacało go w komuś w Polsce kupić? 

post-4626-0-79945600-1425364254_thumb.jpg

post-4626-0-52533000-1425364290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka by musiała być cena końcowa (bez faktury VAT- umowa kupna sprzedaży)

 

 

http://allegro.pl/samochody-149?order=m&string=subaru+forester&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-mt-0113&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=2013&a_text_i_enabled%5B1%5D%5B0%5D=1&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=2400&a_text_i_enabled%5B5%5D%5B0%5D=1

 

nowego nie ma ale jakiś tam poziom cen jest

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że maksymalna cena jaką kupiec by zapłacił to poziom 2.0 NA z podobnym wyposażeniem. Jak sprowadzisz z zatoki to kwestia gwarancji mocno problematyczna, jedyna zaleta takiego auta to mocniejszy silnik ale ten atut odpada jeśli wchodzimy w poziom cen i porównamy z XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że maksymalna cena jaką kupiec by zapłacił to poziom 2.0 NA z podobnym wyposażeniem.

 

Ok, w takim razie to by mi się opłacało sprowadzić jeden na sprzedaż. 

 

P.S. Tamte na allegro 2,5 to są z USA i do tego klepane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...