Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

ale w marcu MY10 już 44.600 euro a zgodnie z powyższą informacją "kurs jena, dodatkowe wyposażenie + nowy model" są podstawą do podwyżki to mozemy się spodziewać ceny na wysokosci 45 - 46k euro.

SIP nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. "Skonsumowano" 15% różnicy na cle i jeszcze podwyżka. :mrgreen:

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód na serce to 3.6 z CVT w OBK. Znakomity samochód w mojej opinii.

 

3.6 CVT???

 

...byłby.... mi uciekło :smile:

 

Znakomity samochód byłby w mojej opinii.

 

Ale z AT też mi odpowiada.

Nie wątpię, że to dobre auto, ale na razie ciągnie mnie jednak bardziej do wiatraczka i łopatek ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
SIP nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. "Skonsumowano" 15% różnicy na cle i jeszcze podwyżka.

Nia ma różnicy w cle. Jest różnica w akcyzie. Natomiast moja wypowiedź dotyczyła porównywalnych wersji znajdujacych się aktualnie w sprzedaży ( bo tylko na takie mozemy dać rabaty :-P ) - a tu brak różnic czy to w cle, czy w akcyzie.

Jak finalnie wypadną ceny na 2.0 DiT CVT wobec 2.5 XT A/T w kontekście mniejszej akcyzy - nie wiem.

 

Ta podwyżka związana z kursem jena jest interesująca. W okresie ostatnich trzech lat JPY (jen) względem EUR tanieje, natomiast EUR względem PLN utrzymuje się na podobnym poziomie:

To nadzwyczaj ciekawa interpretacja :shock:

2009 za jedno Euro można było nabyć trochę ponad 130 Yenów.

Aktualnie trochę ponad 100.

Czyli Yen tanieje ? No jeżeli tak, to Grecja ma nadwyżkę budżetową :idea:

Być może ta tabelka ułatwi właściwą interpretację:

http://www.finanzen..../euro-yen/chart

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie zazdroszczę SIP, gdyż ma coraz trudniejsze warunki działania na polskim rynku. Sprzedaż samochodów spada, waluty rosną...a w cenie 200 tyś. to już można wybierać spośród marek, które umożliwiają skonfigurowanie wyposażenia auta pod własne potrzeby.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji spodziewanych podwyżek zasadna i ciekawa staje się więc kwestia odliczania VAT :huh: Co prawda nie jest to pytanie bezpośrednio do Dyrekcji, ale może do importerów docierają jakieś przecieki ze szczytów władzy ;-) czy, kiedy i ewentualnie na jakich zasadach będzie można odliczać VAT od samochodów osobowych lub osobowych inaczej (może wrócą kratki) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji spodziewanych podwyżek zasadna i ciekawa staje się więc kwestia odliczania VAT :huh: Co prawda nie jest to pytanie bezpośrednio do Dyrekcji, ale może do importerów docierają jakieś przecieki ze szczytów władzy ;-) czy, kiedy i ewentualnie na jakich zasadach będzie można odliczać VAT od samochodów osobowych lub osobowych inaczej (może wrócą kratki) :?:

 

pewnie nie w tej pięciolatce...

 

Co to za wynalazek X -mode ?

W końcu powrót do przydatnych informacji na wyświetlaczu.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to od 2014 ma nie być różnicy w odliczaniu VAT od aut osobowych i z kratką. Nie ważne jakie auto, odliczyć będzie mozna VAT do wysokości 8tys, ale koszty eksploatacji auta tylko 50% do odliczenia. Miejmy nadzieję że Unia nie wyrazi na to zgody i od 2014 będzie musiało wrócić pełne odliczenie od kratki. Pierwszy raz trzymam kciuki za Komisję Europejską :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...