Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj była dyskusja na ten temat:

 

https://forum.subaru.pl/topic/72753-nowy-subaru-forester-my2013/?page=680&tab=comments#comment-2615904

Godzinę temu, Andy Stawowsky napisał:

Doszukałem się tylko takich drobiazgów, jak skóra przy gałce skrzyni biegów (18MY ma, 17MY ma niestety tani i brzydki materiał). 

 

Masz na myśli to, że przy skrzyni biegów CVT nie ma w ogóle "mieszka", tylko goły "patyk" wystaje wprost z plastikowej obudowy? To zależało od wersji wyposażenia - w 2.0 i skóra była tylko w Platinum. Ten element można bez problemu zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
7 godzin temu, Andy Stawowsky napisał:

Czy ktoś orientuje się, jakie są różnice w Foresterze 18MY, w porównaniu do obecnej w salonach 17MY? Po cenniku widzę różnicę w cenie, np. 2.0i Premium kosztuje o 1 tys. euro więcej. Doszukałem się tylko takich drobiazgów, jak skóra przy gałce skrzyni biegów (18MY ma, 17MY ma niestety tani i brzydki materiał). 

Jako że "premium" nie oferujemy domyślam się, że chodzi o "platinum".

Oprócz "drobiazgów" doszedł system EyeSight, przednie reflektory LED ( skrętne ), Advanced Safety System ( m.in. ostrzeganie przy cofaniu o ruchu poprzecznym), podgrzewane tylne siedzenia, podgrzewana kierownica.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

spotkała mnie dzisiaj rano miła niespodzianka ... zaczęły wyświetlać  się zdjęcia kontaktów dzwoniących do mnie :) (XT MY16) .... nic nie zmieniałem w ustawieniach ... (może to IOS 11 czyni takie cuda ??? ... bo to jest jedyna zmiana od wczoraj).

Edytowane przez M-Nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M-Nowy napisał:

Hej,

spotkała mnie dzisiaj rano miła niespodzianka ... zaczęły wyświetlać  się zdjęcia kontaktów dzwoniących do mnie :) (XT MY16) .... nic nie zmieniałem w ustawieniach ... (może to IOS 11 czyni takie cuda ??? ... bo to jest jedyna zmiana od wczoraj).

U nas niespodzianka w drugą stronę. Przestały ładować się kontakty przy sparowaniu z telefonem żony (Xperia Z5).  Połączenie można wykonać więc tylko z telefonu. Cóż, mój telefon Xperia XZ łączy się bez problemu, wyświetlają się kontakty więc trudno powiedzieć co jest przyczyną. Z innymi urządzeniami bluetooth telefon zony współpracuje bez problemu.. Może samo się poprawi.. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, 

pierwszy raz zdarzyło mi się dzisiaj ciągnąć przyczepę (lekką) w swoim Forku XT Platinum. Przyczepa nie była nowa i stała dwa lata na pastwisku, niby zabezpieczona ale gniazdo nie wyglądało najpiękniej a tylna listwa wisiała na drutach i pół świateł nie działało. W pewnym momencie, druty pękły i listwa zawisła na kablach od oświetlenia. Wtedy na zegarach zapaliły się trzy pomarańczowe kontroli (ABS, ESP i system kontroli zjazdu ze wzniesienia). Wyłączyłem silnik, włączyłem i zero problemów. Po pewnym czasie sytuacja się powtórzyła, stanąłem, wyłączyłem auto, naprawiłem listwę. Gdy próbowałem odpalić, zero, nawet nie zakręcił. elektryka wszystko działa, świeci. Jedynie pedał hamulca miał odcięte wspomaganie i ciężko się wciskał, oraz nie paliła się zielona lampka na przycisku START/STOP. Dodatkowo zablokowała się skrzynia biegów. Auto odpaliło (sposobem z instrukcji) i pojechało (po odblokowaniu skrzyni CVT). Przypuszczam, że instalacja z przyczepy mogła zrobić zwarcie i coś zmieniła w elektronice. Miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Izotom napisał:

Tak powinno być. Wtedy powinna zapalić się kontrolka pokazująca nie działającą poduszkę pasażera. To chyba zależy od nacisku na siedzenie: jest czujnik. Wsadź fotelik i dzieciaka to dowiesz się tego.

Niby tak, ale ja bym wolał nie ryzykować - w przypadku wypadku (sam już nie czuję, kiedy rymuję) może się okazać, że nacisk fotelika z dzieckiem jednak aktywuje poduchę i nieszczęście gotowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że jadąc we dwoje wolałbym ją mieć obok siebie, a nie za sobą. W poprzek przepisom to nie jest, z tego co się orientuję. Warunkiem jest pewność co do nieaktywności poduszki, ma się rozumieć. 

Ale skoro uważacie, że pomysł nie należy do najlepszych, to może nie będę kombinował.

Za podpowiedzi wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem z nawigacją , coś się zawiesiło ( na wyświetlaczu nie chowa się radio , więc nie można korzystać z navi ) Panel Radio wyświetla się w pół wyświetlacza i za cholerę nie można go schować. Jest szansa na pomoc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mkow napisał:

Panowie mam problem z nawigacją , coś się zawiesiło ( na wyświetlaczu nie chowa się radio , więc nie można korzystać z navi ) Panel Radio wyświetla się w pół wyświetlacza i za cholerę nie można go schować. Jest szansa na pomoc?

Pozdrawiam

Forek zobaczył pogodę na dworze i chce się taplać a nie wracać po navi do domu. Normalka, TTTM ;)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Forek zobaczył pogodę na dworze i chce się taplać a nie wracać po navi do domu. Normalka, TTTM ;)

Wiem , wiem, tylko,że cholerstwo tak juz od 4 msc. Jest jakiś sposób na to? i Czy tylko odpiąć aku?

 

9 minut temu, mkow napisał:

Wiem , wiem, tylko,że cholerstwo tak juz od 4 msc. Jest jakiś sposób na to? i Czy tylko odpiąć aku?

 

A i jeszcze za każdym razem muszę konfigurować na nowo nawigację.

hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...