Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zimny silnik utrzymuje nieco wyższe obroty, jest to sygnalizowane niebieską lampką.

 

Ale że zimny silnik jest sygnalizowany tą lampką, czy wyższe obroty ? Bo trochę przypomina to teorię radzieckich naukowców o nerwie łączącym oko z ... no wiadomo z czym.

 

Niebieska lampka sygnalizuje zimny silnik, czyli sugeruje by łagodnie obchodzić się z pedałem gazu :)  W tym czasie dodatkowo nieco inaczej działa sterownik silnika i np utrzymuje te wyższe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Telepanie dachu wyeliminowane w ASO. Mam nadzieję, że forever.

Świetnie, a powiedzieli może co to było? Zgłoszę też przy zmianie oleju po dotarciu. W Gdańsku robiłeś?

Robiłem w Gdańsku.

Auto zostawiłem przy okazji serwisu.

Nie powiedzieli co uczynili, a przy tej przesiadce z zastępczego i przekładaniu gratów nie zdążyłem zapytać.

Wygląda na to, że naprawili skutecznie, bo nie stuka nawet na bruku.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Telepanie dachu wyeliminowane w ASO. Mam nadzieję, że forever.

Świetnie, a powiedzieli może co to było? Zgłoszę też przy zmianie oleju po dotarciu. W Gdańsku robiłeś?

Robiłem w Gdańsku.

Auto zostawiłem przy okazji serwisu.

Nie powiedzieli co uczynili, a przy tej przesiadce z zastępczego i przekładaniu gratów nie zdążyłem zapytać.

Wygląda na to, że naprawili skutecznie, bo nie stuka nawet na bruku.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Fantastycznie :). Skoro jest skutecznie "przećwiczone", to ja też tam zrobię bo często bywam akurat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zimny silnik utrzymuje nieco wyższe obroty, jest to sygnalizowane niebieską lampką.

Ale że zimny silnik jest sygnalizowany tą lampką, czy wyższe obroty ? Bo trochę przypomina to teorię radzieckich naukowców o nerwie łączącym oko z ... no wiadomo z czym.

Niebieska lampka sygnalizuje zimny silnik, czyli sugeruje by łagodnie obchodzić się z pedałem gazu :) W tym czasie dodatkowo nieco inaczej działa sterownik silnika i np utrzymuje te wyższe obroty.

W forku jest jeszcze wskaźnik temperatury oleju, IMO ważniejszy od niebieskiej lampki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlinkuję dodatkowo temat

 

http://audiocarshop.pl/pl/p/Radio-dedykowane-Subaru-Forester%2C-XV-Crosstrek%2C-Impreza-WRX%2C-Impreza%2C-Legacy-Levorg-Android-4.4.4-CPU-4x1.6GHz-Ram-1GHz-Dysk-16GB-Ekran-HD-MultiTouch-OBD2-DVR-DVBT-BT-Kam/900

 

na tą chwilę sprzęt wydaje się dość ciekawy, bratnie rozwiązania do innych aut mam zamiar oglądnąć w następnym tygodniu jak się okażą godne zaufania zamawiam do XV - dla mnie na tą chwilę to jakby "number łan"

 

ten konkretny model do Forestera, XV, Levorga itp. trzeba zamawiać niemalże indywidualne

 

 

-------------------------------

 

mała edycja

 

jeśli potwierdzi się wygląd tego urządzenia z paru zdjęć z chińskich aukcji to niestety nie jest to z zewnątrz nic specjalnego

 

szczególnie razi to, że ekran wystaje znacznie ponad płaszczyznę tapicerki

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to radio doprowadza mnie do szału. Tak mniej więcej raz w tygodniu kasuje mi ustawienia zapamiętanych stacji radiowych. Ktoś miał podobnie i znalazł jakieś rozwiazanie?

W wątku o Outbacku pisano o tym, jednak update softu miał pomóc.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurczę to radio doprowadza mnie do szału. Tak mniej więcej raz w tygodniu kasuje mi ustawienia zapamiętanych stacji radiowych. Ktoś miał podobnie i znalazł jakieś rozwiazanie?

Jedz do serwisu, to zrobią Ci aktualizację. Miałem tak samo. Teraz w miarę ok.
Dlaczego tylko "w miarę"?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znalazł jakieś rozwiazanie

najprostsze kosztujace najwiecej $$ ale za to najmniej nerwów : pozbyc sie tego w cholere i kupic stacje multimedialna

apropo testu. rav4 vs forek vs kia . Co z tego z e forek okazał sie najlepszy skoro babeczka stwierdzila ze najlepiej jej sie jezdzilo ravką pomimo ze daleko nie zajechala :)Kto zrozumie kobitki

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurczę to radio doprowadza mnie do szału. Tak mniej więcej raz w tygodniu kasuje mi ustawienia zapamiętanych stacji radiowych. Ktoś miał podobnie i znalazł jakieś rozwiazanie?

Jedz do serwisu, to zrobią Ci aktualizację. Miałem tak samo. Teraz w miarę ok.
Dlaczego tylko "w miarę"?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Bo dalej czasami dziwnie się zachowuje

Np. zamiast nazwy stacji jakieś tytuły piosenek przez kilka dni się utrzymują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kurczę to radio doprowadza mnie do szału. Tak mniej więcej raz w tygodniu kasuje mi ustawienia zapamiętanych stacji radiowych. Ktoś miał podobnie i znalazł jakieś rozwiazanie?

Jedz do serwisu, to zrobią Ci aktualizację. Miałem tak samo. Teraz w miarę ok.
Dlaczego tylko "w miarę"?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Bo dalej czasami dziwnie się zachowuje

Np. zamiast nazwy stacji jakieś tytuły piosenek przez kilka dni się utrzymują ...

Jeśli tak jest w poliftowym i będzie u nas to żona się załamie..

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innym zagadnieniem...

Czy w trybie np. "I" z załączoną ręczną zmianą biegów (łopatkami) zauważyliście, że można ruszyć z "2" ...skrzynia pozwala (na postoju) przełączenie pomiędzy 1 a 2.

 

Ktoś ruszał z 2-ki?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę - mocniej ja obciążysz. Wytrzymać wytrzyma ale na dobre jej pewnie nie wyjdzie

Na moją głowę to bardziej (dłużej) pracować będzie sprzęgło hydrokinetyczne, ale łańcuch zostanie poddany mniejszej sile, bo będzie pracował na większym promieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przy zabawie manetkami i ruszając z 2-jki nic nie nie stanie skrzyni...

nic sie nie stanie. To cvt ( czyli przekładnia bez stopniowa) a nie tradycyjny automat czy manual. Tutaj biegi sa wirtualne i sa symulowane dla "komfortu" kierowcy.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zimny silnik utrzymuje nieco wyższe obroty, jest to sygnalizowane niebieską lampką.

 

Ale że zimny silnik jest sygnalizowany tą lampką, czy wyższe obroty ? Bo trochę przypomina to teorię radzieckich naukowców o nerwie łączącym oko z ... no wiadomo z czym.

 

Niebieska lampka sygnalizuje zimny silnik, czyli sugeruje by łagodnie obchodzić się z pedałem gazu :)  W tym czasie dodatkowo nieco inaczej działa sterownik silnika i np utrzymuje te wyższe obroty.

 

Inaczej czyli jak ? Wolniej, szybciej, a może bardziej w prawo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pobije rekord Forester XT

Razem z już przejechanym dystsnsem 900km
Po wicieczce w góry z poziomu morza na 1600m trasa w obie strony 180km

 

13177687_934450749986839_440966700777439

 

13178658_934450079986906_784962778403775

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...