Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

to właśnie wskazywałem, że tylko Zachar /moim skromnym zdaniem/ - robi porządny materiał - sporo szczegółów technicznych, sensowne wypowiedzi etc....

Prawda, Zachar robi bardzo ciekawe filmiki, profesjonalnie ciekawie rzeczowo opowiada o modelu, ma bardzo dobrą dykcję. Czepiłbym się jednak, że troche dużo ostatnio opowiada w stosunku do czasu jaddy autem (np BRZ - mówił i mówił a jazdy mało :P )

 

 

No a testował tylko SBD - może też dostanie niebawem XT do pojeżdżawki

Trochę późno moim zdaniem - Forek wszedł na rynek ponad 2 lata temu - to już nie nowosć. Trzeba poczekać na nową generację, wtedy test, prezentacja ma sens.

 

 

Na trasie rzadko się spotykam z innym Forkiem IV - /czasem na setki kilometrów - są to 1-2 szt/
Więcej jest w trójmieście - ale z pozdrawianiem gorzej niż piszecie. Nie pozdrawiają, nie odpowiadają na pozdrawianie :( Ale to  już myślę kwestia nawet mentalności naszego społeczeństwa. W UK można pozdrowić każdą napotkaną osobę by spotkać się z natychmiastową wzajemnoiścią uprzejmości. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni w PL . Mam nadzieję...:unsure:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- większość jakoś nie reaguje na pozdrowienia...

 

Różnie bywa ;)

Mam warchlaka na lewym lusterku i mniej więcej połowa nadjeżdżających z przeciwka macha lub mruga światłami.

 

 

no z właścicielami nowych (i jeszcze ich pierwszych) subaryn to po prostu brak świadomości, może regularnie w magazynach plejad powinien być jakiś mini akapit czy też "apel" by kierowców uświadomić, tzn "ucywilizować" ;)

 

bo tak patrząc z drugiej strony: jadę sobie spokojnie, nikomu nie wadzę, nagle ktoś mi mryga, tita, ręką wymachuje, nie wiadomo czego chce, nawiedzony jakiś, chyba zacznę żałować wyboru auta bo mnie wariaci nagabują na ulicy w swoich "rzęchach" :D

 

tak to może wyglądać, dlatego... bez przesady, rękę można wystawić znad kierownicy, albo wymyślić jakiś nowy znak rozpoznawczy (zrozumiałe że niektórym estetycznie świnka może przeszkadzać), ale jak ktoś nie reaguje to nie ma co nagabywać. machanie w próżnię też średnie :(

 

[...] W UK można pozdrowić każdą napotkaną osobę by spotkać się z natychmiastową wzajemnoiścią uprzejmości. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni w PL . Mam nadzieję... :unsure:

 

nope. żyjemy w kraju ludzi nieufnych od pokoleń, szybko się to nie zmieni, ani nie ma ku temu warunków, bo wiele rzeczy Polaków dzieli :(

Edytowane przez cOijN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. W oczekiwaniu na swoje pierwsze Subaru (Forester XT) przebrnąłem właśnie przez ponad 500 stron tego forum :)

 

uff było cieżko, zwłaszcza te wasze dyskusjie o spalaniu. Na szczęście przesiadam się z Toyoty Land Cruiser 4.0 więc wszystko co jest poniżej 18l/100km w mieście jest zbawieniem dla mojego portfela :)

 

Składając zamowienie w salonie (odbiór w drugiej połowie października) zostałem zapewniony, że forester jest po liftigu i przynajmniej przez rok nie mam się co martwić że będzie kolejny facelifting. A tu już oficjalnie, jeszcze w tym roku w Japonii:

 

https://practicalmotoring.com.au/car-news/official-refreshed-2017-subaru-forester-images-and-details-leaked/

 

Wygląda na to, że rok modelowy 2015 był rokiem przejściowym - upgrade środka, ale nie zdążyli z grillem, soczewkowymi xenonami, halogenami, tylnymi lampami i demontażem relingów.

 

Ehhh. Zawsze wiatr w oczy :( jeździć nowym starym autem... Czy renegocjować termin odbioru pewnie na marzec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeździć nowym starym autem... Czy renegocjować termin odbioru pewnie na marzec ?

 

Nie wiem co Tobie doradzić. Jak jeżdżę rocznikiem 2013 i żyję bez upgrade'u środka itd. itp. ;) 

Wcale nie jest powiedziane, że te zmiany wejdą tak szybko i czy w ogóle wejdą. A jak będziesz czekać na wprowadzenie zmian i kolejnych i kolejnych to w życiu nie kupisz nowego auta :biglol:  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jest na tych zdjęciach z pewnością nowym modelem nazwać nie można. To kolejne kosmetyczne zmiany, ciut większe od tych z 2015, kiedy z tego co wiem zmienili raptem radio i kierownicę. Po co takie drobne zmiany zamiast jeden porządny Face L? ;) Nie wiem - Subaru to dziwna marka :D

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciut większe od tych z 2015, kiedy z tego co wiem zmienili raptem radio i kierownicę.

 

radio, kierownica, listwy wykończeniowe, rodzaje tapicerki i parę innych drobiazgów. Podobno jest też lepiej wyciszony......

W sumie małym kosztem odświeżyli wizerunek auta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciut większe od tych z 2015, kiedy z tego co wiem zmienili raptem radio i kierownicę.

radio, kierownica, listwy wykończeniowe, rodzaje tapicerki i parę innych drobiazgów. Podobno jest też lepiej wyciszony......

W sumie małym kosztem odświeżyli wizerunek auta. :)

Listwy masz na myśli te srebrne obramowania dookoła nawiewow?

 

Co do kierownicy - zmieniła się nawet nie cała a jedynie przyciski i ich rozmieszczenie. Wieniec ten sam.

 

Radio jest zupełnie inne i trochę inna grafika na kompie (górny ekran)

 

Jest nowy kluczyk - ładniejszy, jeśli dla kogoś ma to znaczenie.

 

Rodzaje tapicerek na stronie Subaru te same co były. Dodano jedynie dla wersji Comfort zamiast ala skórzanych czarnych boczkow czarne materiałowe - o tym mówimy?

 

O tym wyciszeniu lepszym - jest gdzieś oficjalne info?

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś już dlaczego w XT przy włączonym silniku i ustawieniu na P z zaciągniętym ręcznym czasem nie mogę otworzyć automatycznie bagażnika?

Jak dla mnie to bagażnik żyje własnym życiem :P  Nie jestem wstanie zrozumieć jego zachowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś już dlaczego w XT przy włączonym silniku i ustawieniu na P z zaciągniętym ręcznym czasem nie mogę otworzyć automatycznie bagażnika?

A otwierasz wcześniej drzwi kierowcy.? Czy wciskasz otwieranie będąc w środku?

Częsć marek ma takie zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Składając zamowienie w salonie (odbiór w drugiej połowie października) zostałem zapewniony, że forester jest po liftigu i przynajmniej przez rok nie mam się co martwić że będzie kolejny facelifting. A tu już oficjalnie, jeszcze w tym roku w Japonii:

 

https://practicalmotoring.com.au/car-news/official-refreshed-2017-subaru-forester-images-and-details-leaked/

 

Wygląda na to, że rok modelowy 2015 był rokiem przejściowym - upgrade środka, ale nie zdążyli z grillem, soczewkowymi xenonami, halogenami, tylnymi lampami i demontażem relingów.

 

Ehhh. Zawsze wiatr w oczy :( jeździć nowym starym autem... Czy renegocjować termin odbioru pewnie na marzec ?

 

Ja osobiście -  wolałbym jeszcze poczekać z zakupem /zwłaszcza jeśli zmiany miałyby się pojawić już w przyszłym roku!/.

Ponieważ jest kilka rzeczy które mocno mnie denerwują w XT np. halogeny - i jeśli to miały by być zmienione - to warto czekać

A zwłaszcza na poprawione fotele i ich solidniejsze trzymanie boczne :)

 

Przy okazji dla chcących tanio upiększyć swojego XT - oferuję Led-y

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/82412-forester-xt-my-2013/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...