Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś niusy o liftingu forestera ? Czy ta fotka która ktoś wkleil kilka stron temu to pierwsza zapowiedź ?

Chyba póki co nic więcej niż: https://practicalmotoring.com.au/car-news/2017-subaru-forester-leaked/

564634.jpg

The 2017 Subaru Forester has been leaked online via an automotive gallery site in Japan which shows some of the changes to both Forester and Forester XT.

SUBARU RUNS in five-year product cycles and next year marks the fourth year in the current generation Forester and around year four is usually when Subaru’s designers get out their scalpels and start tweaking the front and rear. A user on an online automotive forum in Japan has posted one pic showing the front-end of the 2017 Subaru Forester and while Japanese magazines tend to publish a lot of computer-generated images, we believe this one to be the real deal.

The pic shows the front-end of both the naturally-aspirated Forester and turbocharged Forester XT highlighting tweaks to the headlights, grille and spoilers. We’ve posted an image of the current Subaru Forester below for comparison.

 

Beyond this, information is thin on the ground where the 2017 Forester is concerned. But it’s expected Subaru will make some changes to the interior of the car and release further improvements for the naturally-aspirated engine helping it produce more power and torque while using less fuel. Some safety changes could see the new Forester adopt the blind-spot monitoring system recently released for WRX and the likely inclusion of EyeSight on diesel models.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze mogliby trochę podrasować w XT- np w kierunku Levorga GT-S lub WRX

Według wielu info w necie tak właśnie się stanie - wnętrze ma być wykonane z materiałów o wiele wyższej jakości. Poprawi się dokładność montażu.. Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla szukających nowości - dwa najnowsze polskie testy XT

 

Zdjęcia całkiem ładne.... natomiast nieco gorzej z wiedzą i wypowiedziami prowadzących...

ale pewnie się jeszcze wyrobią chłopaki :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=I2NADE6dJOU

 

https://www.youtube.com/watch?v=OA4fn3I2eCs

 

Przy okazji - chłopaki testują dokładnie ten sam egzemplarz...

 

A tak na marginesie - dziwię się, że takie "dzieciaki" dostały XT a Zachar z auto centrum,

który robi naprawdę solidne i długie testy i do tego "ma/miał słabość do Subaru" - dostał ino SBD

 

 

Edytowane przez jozef1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham to auto , dosłownie …. Czasem żałuje że nie kupiłem dwóch takich  :twisted: , często jest "wojna" domowa , bo mi sie najlepiej jeździ FXT . Nową nawigacje MY2016 testowałem w STI , rzeczywiscie jest o niebo lepsza jak w poprzednim modelu. Ktoś wie czy jest mozliwość przejscia do do tego nowego systemu ? 

Testy na YT całkiem fajne , z kilkoma rzeczoma sie mogę nie zgodzić , ale w większości jest ok . 


Aha ,czy ktoś zauważył w 12.33 min overboost na poziomie 1,52 bara ?  :huh:  :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy Forkiem to chyba najlepiej oddaje opinie wygłoszona przez mojego szwagra. Jakiś czas temu był na etapie wybierania auta dla siostry(zainteresowany zdecydowanie wyższą półką) namówiłem go na jazdę Lexem NX tym 240KM. Pojechaliśmy, pojeździliśmy i wracając wymiana wrażeń. Szwagier stwierdził, że jak prowadzi mojego XT to czuje że jedzie, a NX.... zwyczajnie się przemieszcza, bez żadnych emocji. Niestety kupił X5 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o kolor,biała perła dla mnie najładnijsza ze wszystich oferowanych na rynku

to fakt. Mój ma już rok i cały czas gapię się na lakier w czasie słonecznych dni.

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

potwierdzam, biały goli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdjęcia całkiem ładne.... natomiast nieco gorzej z wiedzą i wypowiedziami prowadzących... ale pewnie się jeszcze wyrobią chłopaki

 

Zwłaszcza w kwestii kultury - żucie gumy w czasie wypowiedzi w pierwszym teście - dla mnie żenada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie wskazywałem, że tylko Zachar /moim skromnym zdaniem/ - robi porządny materiał - sporo szczegółów technicznych, sensowne wypowiedzi etc....

 

No a testował tylko SBD - może też dostanie niebawem XT do pojeżdżawki

 

Chociaż generalnie dla właścicieli taki test - już nic nowego nie wnosi - bo znają to wszystko lepiej od prowadzącego, spotykają swoje auto raczej codziennie więc niespodzianek nie ma. Test taki ma zaś zdecydowaną wartość dla poznającego markę/kupującego, który m.in. na tej podstawie może podjąć decyzję o zakupie... - stąd tak ważne, aby było to rzetelne i obiektywne - a to wymaga wiedzy, zaangażowania, doświadczenia no i czasu - również samego filmu/prezentacji...

 

Tak czy inaczej fajnie, że Subaru Forester jest obecny na wizji....

 

Na trasie rzadko się spotykam z innym Forkiem IV - /czasem na setki kilometrów - są to 1-2 szt/

ale ostatnio będą w górach w Krynicy na parkingu było nasz aż  4szt - no to już była miła reprezentacja....

 

Przy okazji nie wiem jak u Was - ale ja niespecjalnie spotykam się z tym sławnym pozdrawianiem właścicieli Subaru

- większość jakoś nie reaguje na pozdrowienia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...