Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wtedy można mieć navi z telefonu w wersji Comfort, o ile to zadziała, tak?

Z tego co wiem właśnie nie :(

O ile zadziała ;):) wszystko prócz navi. Niektóre auta z Mirror link tak właśnie mają :) To byłoby zbyt piękne, może jednak znajdzie się jakieś obejście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wtedy można mieć navi z telefonu w wersji Comfort, o ile to zadziała, tak?

 

próbowałem z Windows Phone i w żaden sposób nie udało mi się uzyskać coś więcej poza prostym skopiowaniem książki adresowej. Nawet sms nie przeczytasz.

W sumie to chyba taki wirtualny bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli wtedy można mieć navi z telefonu w wersji Comfort, o ile to zadziała, tak?

 

próbowałem z Windows Phone i w żaden sposób nie udało mi się uzyskać coś więcej poza prostym skopiowaniem książki adresowej. Nawet sms nie przeczytasz.

W sumie to chyba taki wirtualny bajer.

 

Chcesz czytać SMSy w czasie jazdy?

A może lepiej by telefon przeczytał "na głos"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Platinium radio czyta SMSy na głos... z angielska :)... Jak pierwszy raz jechałem i przypełz SMS to cała ekipa w aucie ryknęła śmiechem, a potem się zaczęły zabawy w stylu "tee who y....". Ale trzeba uważać jak się z kimś jedzie bo standardowe ustawienie jest takie ze SMS jest czytany z automatu...

Działa to z LG G3, starlink też działa po BT ale mirrorlink nie - w sumie G3 nie obsługuje mirrorlinka a nie mam innego telefonu aby sprawdzić.

 

Krawietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie mówi o czytaniu tylko informacji o przyjściu sms'a. SMS przykład......


W Platinium radio czyta SMSy na głos... z angielska :)... Jak pierwszy raz jechałem i przypełz SMS to cała ekipa w aucie ryknęła śmiechem, a potem się zaczęły zabawy w stylu "tee who y....". Ale trzeba uważać jak się z kimś jedzie bo standardowe ustawienie jest takie ze SMS jest czytany z automatu...

Działa to z LG G3, starlink też działa po BT ale mirrorlink nie - w sumie G3 nie obsługuje mirrorlinka a nie mam innego telefonu aby sprawdzić.

 

Krawietz

 

 

to może być kwestia komunikacji z smartfonem/systemem operacyjnym. U mnie nie czyta lub nie potrafię odpowiednio skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Platinium radio czyta SMSy na głos... z angielska :)... Jak pierwszy raz jechałem i przypełz SMS to cała ekipa w aucie ryknęła śmiechem, a potem się zaczęły zabawy w stylu "tee who y....". Ale trzeba uważać jak się z kimś jedzie bo standardowe ustawienie jest takie ze SMS jest czytany z automatu...

Działa to z LG G3, starlink też działa po BT ale mirrorlink nie - w sumie G3 nie obsługuje mirrorlinka a nie mam innego telefonu aby sprawdzić.

 

Krawietz

 

Comfort tez czyta smsy, tez mnie to zdziwilo. Dobrze ze wyswietli go tez na ekranie bo nie zrozumial bym za nic co autor mial na mysli.

Bezproblemowo laczy i sciaga kontakty (sgs4), jedynie nie moge jakos dojsc do ladu z glosowym wybieraniem kontaktow, z tego co pamietam funkcja nieobslugiwana w j polskim i trzeba przestawic cale radio na j angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zainstalować Apke Starlink na smarku..

 

Krawiec

Nie no to zrobiłem ;) Nawet ją odpalam na Iphone i się nie wyświetla na ekranie :( Mam coś specjalnie w Navi włączyć ?

Edytowane przez kordynator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałało bez konfiguracji. Sam sie zdziwilem jak po przyjsciu SMS'a został przeczytany.

Co do Starlinka to u mnie po instalacji APKi w telefonie uruchamiam aplikacje Starlink w radiu i pojawiają się dodatkowe aplikacje. Starlink nie wyświetli ekranu telefonu na radiu.

 

Krawietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po instalacji APKi w telefonie uruchamiam aplikacje Starlink w radiu

A gdzie w radiu znajdę ikonkę do uruchomienia Starlinka ?

 

 

Menu główne -> aplikacje tam powinny byc trzy apki: Starlink, MirrorLink i trzecia do iPhona

 

Ale starlink nie ma nic ciekawego, zdaje sie ze pogode mozna sprawdzic i muzyke odtwarzac z telefonu (co tez po BT mozna robic)

Edytowane przez Opi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po instalacji APKi w telefonie uruchamiam aplikacje Starlink w radiu

A gdzie w radiu znajdę ikonkę do uruchomienia Starlinka ?

 

 

Menu główne -> aplikacje tam powinny byc trzy apki: Starlink, MirrorLink i trzecia do iPhona

 

Ale starlink nie ma nic ciekawego, zdaje sie ze pogode mozna sprawdzic i muzyke odtwarzac z telefonu (co tez po BT mozna robic)

 

Cos podejrzewam ze te apki są dostępne tylko MY15. W moim nie mam pojęcia gdzie szukać nawet Menu Główne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w comforcie próbowałem xperie z androidem i Lumie na windows phone i żaden mi nie ściągnął książki( w aso też nie dali rady)  i zastanawiam się czy są do Forka jakieś stacje multimedialne nie te z Subaru bo radio jest denerwujące i chętnie bym zmienił na jakieś cywilizowane ;)

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zastanawiam się czy są do Forka jakieś stacje multimedialne nie te z Subaru bo radio jest denerwujące i chętnie bym zmienił na jakieś cywilizowane ;)

Jest tego mnóstwo. np w  ASO montuja kenwoody ( w comfortach w wersji navi )  Sam w XV posiadam kenwooda dnx 4250bt i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystkie przyciski z kierownicy i usb w połokietniku działaja

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale trzeba uważać jak się z kimś jedzie bo standardowe ustawienie jest takie ze SMS jest czytany z automatu...

Kilka lat temu sprzedawca zachwalał automatyczne odczytywanie SMS i cały ten bajer z obsługiwaniem telefonu.

Oczywiście za dodatkową nie małą oplata.

Dał za wygrana gdy mu powiedziałem....

- i co, jadę z żona, a tu kochanka dzwoni .....  nie chce tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale trzeba uważać jak się z kimś jedzie bo standardowe ustawienie jest takie ze SMS jest czytany z automatu...

Kilka lat temu sprzedawca zachwalał automatyczne odczytywanie SMS i cały ten bajer z obsługiwaniem telefonu.

Oczywiście za dodatkową nie małą oplata.

Dał za wygrana gdy mu powiedziałem....

- i co, jadę z żona, a tu kochanka dzwoni .....  nie chce tego systemu.

 

 

   A filtru na połączenia wtedy nie zaprezentował, może za odpowiednią opłatą by było dostępne. No i kochankę trzeba jednak sobie wychować :). Wracając do tematu chyba lepsze do czytania SMS'ów są aplikacje na smartphona przynajmniej czyta po polsku.

   Z tego co  czytam jeszcze droga daleka, aby w Subaru elektronika zadziałała jak trzeba szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

po instalacji APKi w telefonie uruchamiam aplikacje Starlink w radiu

A gdzie w radiu znajdę ikonkę do uruchomienia Starlinka ?

 

 

Menu główne -> aplikacje tam powinny byc trzy apki: Starlink, MirrorLink i trzecia do iPhona

 

Ale starlink nie ma nic ciekawego, zdaje sie ze pogode mozna sprawdzic i muzyke odtwarzac z telefonu (co tez po BT mozna robic)

 

Cos podejrzewam ze te apki są dostępne tylko MY15. W moim nie mam pojęcia gdzie szukać nawet Menu Główne ;)

 

 

No tak, potrzebne radio z MY15:

 

post-15861-0-57467000-1432819351.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...