Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze pochwalę się takim drobnym eksperymentem z LED-ami - pełna dokumentacja foto poniżej

 

Otóż podłączyłem obok LED-ów z SIP-u, także te oryginalne dzienne w halogenach - i efekt jest taki,

iż te oryginalne /nawet z żarówką/ dają zdecydowanie lepszy efekt widoczności pojazdu niż Ledy....

 

Razem niestety nie mogą pracować /chociaż fizycznie jest to całkiem możliwe/ - bo według mnie kłóci się to całkowicie estetycznie /zupełnie inna barwa światła/

 

Wniosek finalny - raczej nie warto inwestować w LED-y w skrzelach - bo poza akcentem wizualnym /ale tylko z 5 - 10m/ - zupełnie nie spełniają swej funkcji - już lepiej widoczne są te żaróweczki.

 

Zatem najsensowniejszym rozwiązaniem będzie wspomniany wyżej moduł do świateł drogowych lub LED-y

- ale montowane tylko w miejscu aktualnych dziennych... mogą być Osram lub też od Mitsubishi /oczywiście jak ktoś to przełknie...

 

A na trasę faktycznie najlepiej i tak odpalać mijania....

 

Poddałem się natomiast z zakładaniem żarówki LED P13W - okazało się, iż zakupiłem niby tylko troszkę większe niż średnica standardowej żarówki - ale próby podszlifowania otworu  w halogenach okazały się zbyt pracochłonne - bez demontażu całej oprawki i na razie po zużyciu dwóch szlifierskich wierteł dałem sobie spokój...

 

Finalnie powróciłem do punktu wyjścia i podłączyłem tylko standardowe dzienne i tyle... :(

 

Czekam zatem, aż ktoś zainstaluje coś LED-owego w halogenach i się pochwali co i jak - a zwłaszcza foto...

 

 

 

post-15606-0-61284000-1434965810_thumb.jpg

post-15606-0-83840700-1434965813_thumb.jpg

post-15606-0-89510400-1434965816_thumb.jpg

post-15606-0-96606500-1434965818_thumb.jpg

post-15606-0-20191600-1434965821_thumb.jpg

post-15606-0-68825100-1434965823_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV CVT - dzięki za info ,teraz wiem , że mnie też takie frycowe nie ominie,  bo najpierw działam , potem myślę  ;) .

I są inne moduły które wydają się przydatne.

 

jozef1972- Zgadzam się z tym  ,że skoro cała świat podąż w jakimś kierunku to można by ew. coś a'la opcja dodać ,ale jako zaprojektowane dla danego modelu przez fabrykę i tam montowane.

 

Ale nic na siłę 

Czasem te LED'y standardowe(montowane oryginalnie w nowych autach)  wyglądają tak sobie i  zastanawiam się czy stare dobre żarniki w głównych reflektorach nie są lepiej widoczne(w pewnych warunkach jak dla mnie w większości)  niż kilka mizernych lampeczek gdzieś  na dole zderzaka(które czasem też w innych specyficznych   B)  warunkach) dają po oczach że aż strach :)  .

Taki ich urok i zadanie.


jozef1972- uprzedziłeś mojego posta , ale mam potwierdzenie tego w Twoich zdjęciach .

Ja osobiście wolę "próżniową bańkę z drucikiem w środku" :P 

 

Co do testu to widać że gdyby Twój Forester stał na słońcu,  a nie w cieniu to różnica była by jeszcze bardziej widoczna.

Edytowane przez czwarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest takiego magicznego w LED?

Wyznacznik statusu?

Jakości samochodu?

 

Generalnie nic magicznego nie ma.,..  - ale oświetlenie LED to nowa technologia i jakość, tym samym nasz samochód wygląda na nowocześniejszy i bardziej prestiżowy. Zatem jeśli wydaje się na taki wózek ok 150tyś - to można oczekiwać od producenta, że jakoś będziemy się prezentowali...  ale niekoniecznie retro..

 

Dostrzegli to wreszcie japońscy producenci od Toyoty Rav 4 i Hondy CRV - od 2012/2013 - mają eleganckie Ledy.

Podobnie z Mazdą CX 5 i Mitsubishi Outlanderem - po liftingu w 2014 tez maja co trzeba

zatem moze i wreszcie czas na Subaru....

 

A jednak status.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem co koledze TyrTyr tak przeszkadza ze inni chcą ledy? Kupujesz auto jakie chcesz jeśli czegoś ci w nim brakuje to go doposażasz. Dla mnie ledy byly kwestią zaspokojenia mojego poczucia estetyki, bo dla mnie tez sie to liczy. Mi wisi kompletnie co inni myślą i widzą o ile ja jestem zadowolony. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie rozumiem co koledze TyrTyr tak przeszkadza ze inni chcą ledy?

 

A ja nie rozumiem na jakiej podstawie postawiłeś tezę że mi przeszkadzają LED.  :rolleyes:

Gdybyś znał moje stanowisko, już dobrych kilka lat temu, kiedy na siłę wpychano konsumentom naładowane rtęcią CFL, to zapewne ostrożniej artykułował byś swoje poglądy o moim zapatrywaniu na LED.

 

Ja tylko staram się zrozumieć czemu części "samochodziarzy" aż tak zależy na LED w samochodzie.

Osobiście preferuje wysiłki firmy idące w kierunku pozyskiwania klientów lepszą CVT a nie świecidełkami.

 

No ale skoro moja ciekawość ma siłę obrażania, to zamykam sprawę i już mnie LED nie interesują. 

To znaczy, dalej mnie interesują (np. takie 420 nm) ale nie na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie rozumiem co koledze TyrTyr tak przeszkadza ze inni chcą ledy?

 

A ja nie rozumiem na jakiej podstawie postawiłeś tezę że mi przeszkadzają LED.  :rolleyes:

Gdybyś znał moje stanowisko, już dobrych kilka lat temu, kiedy na siłę wpychano konsumentom naładowane rtęcią CFL, to zapewne ostrożniej artykułował byś swoje poglądy o moim zapatrywaniu na LED.

 

Ja tylko staram się zrozumieć czemu części "samochodziarzy" aż tak zależy na LED w samochodzie.

Osobiście preferuje wysiłki firmy idące w kierunku pozyskiwania klientów lepszą CVT a nie świecidełkami.

 

No ale skoro moja ciekawość ma siłę obrażania, to zamykam sprawę i już mnie LED nie interesują. 

To znaczy, dalej mnie interesują (np. takie 420 nm) ale nie na tym forum.

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Przyznaj się, że zwyczajnie zazdrościsz :biglol:

Edytowane przez sjak
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Skoro ci nie przeszkadzają a jak piszesz jest wręcz przeciwnie to nie rozumiem po co te komentarze. Rzeczywistość na forum nie ma znaczenia, a to jaką opinie wyrażasz. Bo nikt tu nie grzebie ci w zakamarkach głowy żeby wiedzieć że to:

 

Co jest takiego magicznego w LED?

Wyznacznik statusu?

Jakości samochodu?

 

Oznacza że jesteś "za" ledami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Przyznaj się, że zwyczajnie zazdrościsz :biglol:

 

No tak, straaaaaaaaasznie.... 

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Skoro ci nie przeszkadzają a jak piszesz jest wręcz przeciwnie to nie rozumiem po co te komentarze. Rzeczywistość na forum nie ma znaczenia, a to jaką opinie wyrażasz. Bo nikt tu nie grzebie ci w zakamarkach głowy żeby wiedzieć że to:

 

Co jest takiego magicznego w LED?

Wyznacznik statusu?

Jakości samochodu?

 

Oznacza że jesteś "za" ledami.

 

Nie tyle komentarze, ile pytania.

Bo tak jak już napisałem, kiedy czytam że wkońcu Subaru ogarnęło technologie LED to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

 

Tak, wręcz przeciwnie. Przeciwnie do Ciebie i niektórych zafundował bym LED gdzie indziej.

Np. w tylnym przeciwmgielnym by  solidnie świeciło i nie topiło klosza.

 

Ad, ostatnie.

Napewno nie oznacza że jestem przeciwny. 

Udowodnij że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Przyznaj się, że zwyczajnie zazdrościsz :biglol:

 

No tak, straaaaaaaaasznie.... 

 

 

Myślę że nie tylko ja odniosłem takie wrażenie na tym forum

Ktoś kiedyś powiedział że nie należy mylić opinii większości z rzeczywistością. I miał rację.

A co dopiero "wrażenia" kilku .....  Tym bardziej ze za wyjątkiem "wrażenia" nie ma żadnych przesłanek za tym by mi LED przeszkadzały.

 

Skoro ci nie przeszkadzają a jak piszesz jest wręcz przeciwnie to nie rozumiem po co te komentarze. Rzeczywistość na forum nie ma znaczenia, a to jaką opinie wyrażasz. Bo nikt tu nie grzebie ci w zakamarkach głowy żeby wiedzieć że to:

 

Co jest takiego magicznego w LED?

Wyznacznik statusu?

Jakości samochodu?

 

Oznacza że jesteś "za" ledami.

 

Nie tyle komentarze, ile pytania.

Bo tak jak już napisałem, kiedy czytam że wkońcu Subaru ogarnęło technologie LED to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

 

Tak, wręcz przeciwnie. Przeciwnie do Ciebie i niektórych zafundował bym LED gdzie indziej.

Np. w tylnym przeciwmgielnym by  solidnie świeciło i nie topiło klosza.

 

Ad, ostatnie.

Napewno nie oznacza że jestem przeciwny. 

Udowodnij że jest inaczej.

 

 

sory ale dla mnie to beprzedmiotowy spór i trola nie bede karmil. pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr ja to odnosze wrażenie że z Macierewiczem to macie wspólnych przodków :huh:

A Ty, albo Opi jakich macie przodków?

- strach spekulować.

Wystarczy zadać mało wygodne pytanie i budzi się agresja, nadinterpretacja.....

 

 

sory ale dla mnie to beprzedmiotowy spór i trola nie bede karmil. pzdr.

Nie generuj więc takch sporów.

Edytowane przez TyrTyr
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że te wszystkie "świecidełka" są fajne ale mało przydatne. Takie "cygańskie" akcesoria bo co to zmienia w kwestii prowadzenia auta? Wolałbym tą kasę odłożyć na Plejady 2016 B)

Ale chcącemu i bogatemu wolno! Pisać i dewagować na ten temat też wolno i to każdemu inaczej. Pluralizm mamy, przynajmniej kiedyś o niego walczyliśmy :biglol:;) Teraz już nie jest w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...