Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

przestało mi działać otwieranie i zamykanie klapy(tzn ręcznie mogę to zrobić ale automat nie działa)

zaczęło się od tego że niechcący wdusiłem guzik do ustawiania wysokości ale domyśliłem się o co chodzi i przestawiłem go na prawidłową pozycję.

 

teraz jak naciskam otwieranie to mam trzy krótkie sygnały dźwiękowe i nic się nie dzieje, to samo jest jak naciskam zamykanie(niezależnie czy robie to przyciskiem na klapie czy ze środka samochodu).

 

czy coś powinienem jeszcze gdzieś wcisnąć żeby przywrócić to do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało wrócić do normy tym przyciskiem od ustawienia wysokości otwierania klapy.

Nie wiem czym się inspirowali dając przycisk od regulacji wysokości klapy w miejscu gdzie łatwiej to kliknąć niż przycisk od otwierania klapy. Według mnie powinny być odwrotnie bo ludzie na początku się mylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpięcie klem od akumulatora załatwia sytuację i otwieranie klapy powraca do normy. Wiem, bo sam miałem taką sytuację :)

Sprawdzę dzisiaj z odcięciem akumulatora, nigdy tego wcześniej nie robiłem, czy coś mi się rozstroi w samochodzie czy porostu odłączyć, podłączyć i powinno wszystko zacząć działać ?

 

procedure konfiguracji wysokości klapy przechodziłem ale nie zadziałało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpięcie klem od akumulatora załatwia sytuację i otwieranie klapy powraca do normy. Wiem, bo sam miałem taką sytuację :)

Sprawdzę dzisiaj z odcięciem akumulatora, nigdy tego wcześniej nie robiłem, czy coś mi się rozstroi w samochodzie czy porostu odłączyć, podłączyć i powinno wszystko zacząć działać ?

 

procedure konfiguracji wysokości klapy przechodziłem ale nie zadziałało.

 

No i wbrew pozorom długość ma znaczenie ;) Tzn. przycisk otwierania klapy bagażnika trzeba wciskać przez specyficzną ilość czasu, jak za długo, to też tylko miga, ale nie otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie ledy z chin  :twisted:

efekt jest taki jak poniżej, musze przyznać że jakościowo ok ,  spasowanie elementów , prosty montaz , wszystko pasuje plug&play , wyjmuje sie zaślepki podłacza i działa , niestety moim zdaniem w świetle dziennym przy pełnym słońcu jest niestety tak sobie , ale już moje macgywery ;) rozkminiają lepsze same ledy.

 

post-766-0-50004200-1434566060_thumb.jpg

post-766-0-89692400-1434566076_thumb.jpg

post-766-0-68557600-1434566093_thumb.jpg

 

post-766-0-83996800-1434566106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile złota i gdzie? Trzeba coś kombinować z instalcją czy są wszystkie kostki i tylko przepiąć?

 

Krawietz

 

OK 140$ jak pamietam , instalacja jest kompletna i wszystkie kostki pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, a czy one działają razem z "brewkami" w głównych lampach czy osobno ?

Na zdjęciu wygląda na to że te LED-y świecą a brewki niekoniecznie .

Ale czy da się je tak podłączyć żeby działały razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, a czy one działają razem z "brewkami" w głównych lampach czy osobno ?

Na zdjęciu wygląda na to że te LED-y świecą a brewki niekoniecznie .

Ale czy da się je tak podłączyć żeby działały razem ?

 

Działają osobno , zamiast dziennych w halogenach . Ja nie widzę problemu żeby podłączyć tak aby wszystko świeciło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Carfit, a czy one działają razem z "brewkami" w głównych lampach czy osobno ?

Na zdjęciu wygląda na to że te LED-y świecą a brewki niekoniecznie .

Ale czy da się je tak podłączyć żeby działały razem ?

 

Działają osobno , zamiast dziennych w halogenach . Ja nie widzę problemu żeby podłączyć tak aby wszystko świeciło .

 

 

Oby tylko się ktoś tzn. policja, diagnosta nie przyczepił, że nie ma homologacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ASO oglądałem nowy patent na dzienne do Forka - nowe przeciwmgłowe z ringami LED - fajne, podobają mi się ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

A ktoryz to dealer takie cudo oferuje jesli mozna wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie ledy z chin  :twisted:

efekt jest taki jak poniżej, musze przyznać że jakościowo ok ,  spasowanie elementów , prosty montaz , wszystko pasuje plug&play , wyjmuje sie zaślepki podłacza i działa , niestety moim zdaniem w świetle dziennym przy pełnym słońcu jest niestety tak sobie , ale już moje macgywery ;) rozkminiają lepsze same ledy.

 

attachicon.gifIMG_6653.JPG

attachicon.gifIMG_6654.JPG

attachicon.gifIMG_6655.JPG

 

Widziałem je ostatnio na żywo na twoim aucie w dzień i muszę przyznać że niestety słabo widać aby tam coś świeciło. Może gdyby ta szybka/plastik za którym ledy są schowane nie było mętne tylko przejrzyste to by było lepiej. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technotop w Lublinie. Koszt 810 + montaż

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Dzieki za odpowiedz. Wiesz moze, czy to jest ich jakas tworczosc, czy tez cos udalo im sie dopasowac np. Helli w miejsce oryginalow, na zasadzie plug & play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to producent, w każdym razie jest to coś działające p&p, miałem nawet w garści, muszę przyznać, że fajnie wygląda. DLA MNIE (podkreślam swoje subiektywne zdanie ;) )  dużo lepiej od tych montowanych w skrzelach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to producent, w każdym razie jest to coś działające p&p, miałem nawet w garści, muszę przyznać, że fajnie wygląda. DLA MNIE (podkreślam swoje subiektywne zdanie ;) )  dużo lepiej od tych montowanych w skrzelach :)

 

coś takiego ?

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2013-14-Subaru-Forester-Daytime-running-lights-High-Quality-DRL-cornering-lamp-100-Waterproof/32258160962.html

 

czy takiego

http://www.aliexpress.com/item/Unimaginable-Price-For-CAR-Specific-Subaru-Forester-2008-2013-LED-DRL-LED-Daytime-Running-Light-Free/1427747424.html

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki produkt - ledowe, okrągłe światła DLR + przeciwmgielne fimy Osram. Kosztują ok 1000 i według producenta pasują wprost do forka SJ. Ale na liście kompatybilnych aut jest cała masa samochodów i tylko niektóre wymagają zestawu montażowego. Poważnie o tym myślę, bo to jedyne rozwiązanie z nie naciąganą homologacją i jakąś marką, choć drogie. Niedawno włączyłem nocą oryginalne przeciwmgielne na polnej drodze, by pokazać żonie jak świecą - dramat, miałem w poprzednim aucie dzienne bardziej nadające się do jazdy nocą :(

 

http://www.osram.pl/media/resource/HIRES/384466/1189979/vf-fogdrl-dinlang-06-2014-gb.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie jak te drugie :)

 

 

Ta wersja jest do wersji wolnossacej Forka - kszat oprawerk w XT jest nieco inny.

Ale BTW, ten Forek na zdjeciu ma reflektory te przerobione na soczewkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat LED-ów powraca na tym forum jak bumerang....

 

a prawda jest taka, że żadne zamontowane w tych skrzelach nie będą dobre

- nawet oryginały made in Japan były zbyt słabe - i nie przeszły homologacji w UE

Ja zamontowałem w skrzelach te Ledy oferowane przez SIP - ale też nie jestem do końca zadowolony.

 

Wszystko dlatego, że kształt tych skrzel powoduje, iż światła nie świecą wprost tylko po bokach

- a spowodowane jest to brakiem odpowiednio wyprofilowanego odbłyśnika, który kierunkował by ten snop światła pod odpowiednim kątem.

 

Zatem najbardziej sensownym miejscem jest właśnie wykorzystanie miejsca montażu fabrycznych dziennych i wstawienie tam albo:

- mocnej żarówki P13W typu LED  - do tego się właśnie przymierzam /a kilka osób na forum już to pokazywało/

- lub właśnie takich ringów http://www.mitsubishi.lublin.pl/podstrona/771-swiatla-do-jazdy-dziennej-led

 

Efekt będzie na pewno zdecydowanie lepszy niż te w skrzelach, które pełnią głównie funkcje dekoracyjne

/ ew. są dobrze widoczne ale tylko w pochmurny dzień lub wieczorem... - patrz zdjęcia poniżej..

post-15606-0-80370500-1434706078_thumb.jpg

post-15606-0-77952800-1434706199_thumb.jpg

post-15606-0-75414700-1434706304_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...