Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem w "jadę nielegala" i tu też nie odpowiedzieliście.Jak to jest z XT? Czy od wersji japońskiej faktycznie różni się tylko mapą i jej zmiana spowoduje wzrost mocy na 280KM?

Masz pojęcie ile to pali po takiej zmianie ? Na 500km musisz min. 2x tankować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E może nie,auta robią pod normy ,po takim lekkim programie nie musi palić więcej.Żeby nie było ,że coś chcę zrobić nielegalnie.Auto będzie po gwarancji,ja na lawecie zawiozę go do tunera,wbije nowy program,pojadę sobie na tor ,potem znów do tunera na normalny program (na lawecie oczywiście) i dopiero na drogę publiczną.Tak raz w miesiącu sobie będę robił ,bo lubię,potrzebuję i już.Mogę wtedy no nie? Więc dajcie jakieś info jeśli wiecie.Bo ten XT-ek ,to mi trochę po głowie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym za bardzo ale może ktoś roztłumaczy(jeśli to już było to sorki ;) )...

 

Czym różni się napęd w xt który opisują jako "Active Torque Split" od napędów w 2.0i manual czyli "Centre Differential with a Viscous Limited Slip Differential" ?

czy te w xt-kach napędy to są już tradycyjne napędy jak w innych autach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam się na tym za bardzo ale może ktoś roztłumaczy(jeśli to już było to sorki ;) )...
 
Czym różni się napęd w xt który opisują jako "Active Torque Split" od napędów w 2.0i manual czyli "Centre Differential with a Viscous Limited Slip Differential" ?
czy te w xt-kach napędy to są już tradycyjne napędy jak w innych autach ?

 

 

jezeli czytasz po angielsku, to tutaj w skrocie wytlumaczone roznice (a jak nie, to google translate ;) )

 

http://www.subaru-global.com/tec_awd.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czym różni się napęd w xt który opisują jako "Active Torque Split" od napędów w 2.0i manual czyli "Centre Differential with a Viscous Limited Slip Differential" ?
 

 

pierwszy to trwale spięty przód z napędzanym przez sprzęgło wielopłytkowe tyłem 

 

drugi to rozwiązanie oparte o międzyosiowy mechanizm różnicowy blokowany sprzegłęm wiskotycznym

 

 

 

 

czy te w xt-kach napędy to są już tradycyjne napędy jak w innych autach ?
 

 

technicznie to trochę jak Haldex itp. rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w "jadę nielegala" i tu też nie odpowiedzieliście.Jak to jest z XT? Czy od wersji japońskiej faktycznie różni się tylko mapą i jej zmiana spowoduje wzrost mocy na 280KM?

Program silnika i skrzyni, inny olej silnikowy, najlepiej jeszcze: chłodnica oleju silnikowego, hamulce przód, inne opony - niższy profil, być może zawias - przód.

Bezpiecznie i to, co da się ogarnąć w seryjnym setapie i tylko programem silnika, to góra 260 KM. Dlatego nie wiem czy to się opłaca.

 

 

E może nie,auta robią pod normy ,po takim lekkim programie nie musi palić więcej.Żeby nie było ,że coś chcę zrobić nielegalnie.Auto będzie po gwarancji,ja na lawecie zawiozę go do tunera,wbije nowy program,pojadę sobie na tor ,potem znów do tunera na normalny program (na lawecie oczywiście) i dopiero na drogę publiczną.Tak raz w miesiącu sobie będę robił ,bo lubię,potrzebuję i już.Mogę wtedy no nie? Więc dajcie jakieś info jeśli wiecie.Bo ten XT-ek ,to mi trochę po głowie chodzi

Eee, kolega na bogato idzie. Nie musisz wbijać programu u tunera. Teraz mamy takie czasy, że można przełączać mapy samodzielnie.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez on dopiero co kupil outbacka  :biglol: no chyba, ze zapomnial ze kupil... kabaret normalnie  :yahoo:

Już półtora roku minęło ,chciałem coś szybszego na początku przyszłego roku kupić.

Co do spotów - nie jestem fanem marki aż tak żeby jezdzić po zlotach.Sorry

Izotom- mówisz o boxach .Box to zło,choć ten nowe są już lepsze.Ja mówię o programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotom- mówisz o boxach .Box to zło,choć ten nowe są już lepsze.Ja mówię o programie

 

Nie pisałem o boxach. Czytaj uważnie. Sterowniki w Subaru są lepsze niż te do których jesteś przyzwyczajony. Możesz realizować przełączanie map np. przyciskiem od spryskiwacza szyby tylnej itd, itp.

 

P.S. Madox, proponuję jednak odwiedzić nas na Zlocie: poznasz ludzi, technikę, historię itd.

Edytowane przez Izotom
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha .Podajcie czy tak się da ,ile to kosztuje i czy zrobią 280 z tego.Jak tak w styczniu biorę xt.I tak biorę bez skóry,to nie spadnę może z fotela.Szkoda szybra w dachu ale cóż ,wszystkiego mieć nie można.

ALE jak mi będzie palił 15 (a ja umiem jezdzić dynamicznie,a jednocześnie oszczędnie) to sprzedaje ,a Wy składacie się na utratę wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha .Podajcie czy tak się da ,ile to kosztuje i czy zrobią 280 z tego.Jak tak w styczniu biorę xt.I tak biorę bez skóry,to nie spadnę może z fotela.Szkoda szybra w dachu ale cóż ,wszystkiego mieć nie można.

ALE jak mi będzie palił 15 (a ja umiem jezdzić dynamicznie,a jednocześnie oszczędnie) to sprzedaje ,a Wy składacie się na utratę wartości :)

Ja się dorzucę na lekarza. Z utrata wartości musisz sobie poradzić sam.
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

haha .Podajcie czy tak się da ,ile to kosztuje i czy zrobią 280 z tego.Jak tak w styczniu biorę xt.I tak biorę bez skóry,to nie spadnę może z fotela.Szkoda szybra w dachu ale cóż ,wszystkiego mieć nie można.

ALE jak mi będzie palił 15 (a ja umiem jezdzić dynamicznie,a jednocześnie oszczędnie) to sprzedaje ,a Wy składacie się na utratę wartości :)

Ja się dorzucę na lekarza. Z utrata wartości musisz sobie poradzić sam.

 

Na lekarza mam (wynegocjowałem upust 20% :biglol: )Gorzej z utratą wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj syn po dwoch godzinach zdemontowal lusterka tablice kola i relingi. Kolekcjonerski Szajs jakich malo a w sklepie zero resoraka subaru dla dzieci !

Upominam sie juz z dwa lata

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moj syn po dwoch godzinach zdemontowal lusterka tablice kola i relingi. Kolekcjonerski Szajs jakich malo a w sklepie zero resoraka subaru dla dzieci !

Upominam sie juz z dwa lata

A ja ostynio kupiłem właśnie resoraka - Impreze WRX (BUG-a) w - uwaga uwaga - Rossmanie :-)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na lekarza mam (wynegocjowałem upust 20% :biglol: )

 

Karta stałego klienta? ;)

 

Czasami lekarze udzielają rabatu - kiedy terapia nie przynosi pożądanych skutków i potrzeba więcej spotkań/sesji aby uporać się z problemem..... 

 

Wiedziałem,że problem jest poważny i potrzebna będzie długa terapia,więc wynegocjowałem swoje zwyczajowe 20% :D

Wezcie no powiedzcie co z tym chipem do xt - przecież takim autem po gwarancji ,poza drogami publicznymi mogę jezdzić.Może Szanowna Dyrekcja pomoże

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...