Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Pan sprzedający powiedział, ze przegląd kosztuje maksymalnie 1500 zł. Chodziło o wersje 3.0 TDI 4x4Motion costam costam Extra 245 KM. Chojny, moze jeździsz Tuaregiem?

 

Powiedzą że 1500pln a zapłacisz 2000pln.

 

 

To ja już wolę strategię Subaru   ;)

 

 

A w sprawie Tuarega to....

 

 "O ile nie ma powodów do narzekań przy rachunku 1900 zł za przegląd z wymianą oleju po 30 tys. km, to blisko 7000 zł za przegląd po 60 tys. km obejmujący nowe tarcze hamulcowe może okazać się twardym orzechem do zgryzienia."

 

 

"Wymiana (rozrządu) w ASO to wydatek około 22 000 zł, więc bardziej opłaca się kupić nowy (używany) napęd."

 

oczywiście topowego diesla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, czyli subaru wprowadza nowe trendy w marketingu - uszczęśliwić tych, którzy nie wymiękną na wejściu  ;)  

 

 

Do "Marketingu" Kotlera to się nadaje :biglol:

zauważyłem, a raczej usłyszałem, że czasem poskrzypuje (na nierównościach) ten "daszek" nad wyświetlaczem komputera

 

Pewnie zapomnieli w FHI włożyć tę szmatkę, co jest też nad kierownicą ! :o   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 15K, zapłaciłem 1000zł. Nic prócz samochodu nie przywiozłem.

Ufff to mnie troche uspokoilisci. Ja jestem z Wrocka, wiec serwis albo w Dzierzoniowie albo przy salonie. Polowa problemu z przekonaniem zonki juz za mna. Teraz musze jakos zamaskowac spalanie ;-) Kurcze duzo jezdze po miescie i troche sie tego boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się dzisiaj niepokojące artykuły. Ktoś wie coś więcej? Czy nasze forki też to obejmuje?

 

http://tvn24bis.pl/informacje,187/jezdzisz-subaru-ponad-milion-do-naprawy,446398.html

Dotyczy samochodów 2004-2009, było info o akcji :

 

http://www.subaru.pl/akcja/sprawdz_vin3.php?action=result

 

Śpij spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiły się dzisiaj niepokojące artykuły. Ktoś wie coś więcej? Czy nasze forki też to obejmuje?http://tvn24bis.pl/informacje,187/jezdzisz-subaru-ponad-milion-do-naprawy,446398.html

 

Dotyczy samochodów 2004-2009, było info o akcji :

http://www.subaru.pl/akcja/sprawdz_vin3.php?action=result

Śpij spokojnie :)

Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam mało korków i teraz testuje jazdę "na kropelce" bo normalnie to było ~15l
 

 

u mnie to samo 14-15l  spokonie jeżdżąc po Lublinie, ale w rano w korkach dużo stoje. Na weekendzie jak nie ma korków, albo w mniejzych miejscowościach to 11-12 l. Kiedyś  we Wrocławiu byłem tydzień A3 FSI2.0, rano dojeżdzałem w korkach i wracałem też w korkach -i mi wyszło średnie 16 l/100 a raptem 150 koni  było, ten sam samochód mi w Lublinie pailił 10 l/100. Także zależy dużo od warunków jazdy i nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawiły się dzisiaj niepokojące artykuły. Ktoś wie coś więcej? Czy nasze forki też to obejmuje?

 

http://tvn24bis.pl/informacje,187/jezdzisz-subaru-ponad-milion-do-naprawy,446398.html

Dotyczy samochodów 2004-2009, było info o akcji :

 

http://www.subaru.pl/akcja/sprawdz_vin3.php?action=result

 

Śpij spokojnie :)

 

Zajrzyjcie tu: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72901-czy-mamy-si%C4%99-obawia%C4%87-akcja-serwisowa-gnij%C4%85ce-przewody-hamulcowe/#entry2063027

Wg mnie akcja dotyczy naszych aut również, acz podobnej kwestii jak wcześniej. Tym razem akcja serwisowa dotyczy szerokiej grupy modeli i roczników (2008-2014) i ma znacznie większy zakres jeżeli dotyczy całych przewodów hamulcowych a nie jedynie złączek.

Zobaczymy.

Może prościej byłoby przestać sypać sól na drogi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam mało korków i teraz testuje jazdę "na kropelce" bo normalnie to było ~15l
 

 

u mnie to samo 14-15l  spokonie jeżdżąc po Lublinie, ale w rano w korkach dużo stoje. Na weekendzie jak nie ma korków, albo w mniejzych miejscowościach to 11-12 l. Kiedyś  we Wrocławiu byłem tydzień A3 FSI2.0, rano dojeżdzałem w korkach i wracałem też w korkach -i mi wyszło średnie 16 l/100 a raptem 150 koni  było, ten sam samochód mi w Lublinie pailił 10 l/100. Także zależy dużo od warunków jazdy i nogi

 

Jezu, co tak dużo? Moja Izka gnoji jak szatan ale 13,6 to był maks. Może tak przerzućcie na I zamiasta jeździć na #S ;):biglol: . Pod moją nogą maks na mieście to 11,6. A Poznań to miast bez korków nie należy zwłaszcza, że pół centrum rozryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę głównie na I . U mnie wychodzi jak wychodzi, gdyż mam głównie krótkie przeloty (dom+biuro+magazyn) i auto często jest zimne. Wczoraj trasa Wrocław-Śweiradów-Wrocław z rowerami na "haku" i było 10,7l mój rekord :yahoo: :yahoo: :yahoo: . Tak do spalania aktualnie tankuje cały czas na jednej stacji Lotos 98 Dynamic i widzę jak spalanie drastycznie spada. Wcześniej jakoś tak wychodziło że jakieś BP i Orleny po trasach i auto paliło zdecydowanie więcej.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę nowym XT-kiem (z listwami)

 

 

 

Moje listwy w kolorze nadwozia wygladają tak:

 

Jeszcze tylko chlapacze muszę zamontować i dystanse na koła i to już wszystko (ewentualnie przyciemnic szyby) :) , żona już nie pozwoli wiekszej choinki z niego zrobić. :)

post-4626-0-01958300-1404564191_thumb.jpg

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Izka gnoji jak szatan ale 13,6 to był maks.

 

max u mnie  to bylo 18 -20 l/100 ale to podczas nazwijmy to zabawy gazem i hamulcem, oraz przy testowaniu  usatwień skrzyni. Dziś w weekend wyzerowalem licznik, brak korków, normalna w miarę  dynamiczna jazda, zrobiłem 90 km i wyszło 12 l. także rozbiezności są spore. W Poznaniu  to pewnie jeździcie jak Targów nie ma bo za moich czasów okolice św. Marcina i r. Kaponiera to podczas targów tragicznie było.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorkiem (nie bylo ciemno ale automat i tak przelaczyl swiatla na mijania odrazu po odpaleniu) lecz ku mojemu zdziwieniu zauwazylem na aucie stojacym przedemna ze zaswiecila sie tylko prawa lampa. Wysiadlem zeby sprawdzic i upewnic sie czy dobrze widze i wtedy wlaczyla sie druga (lewa). Miedzy zapaleniem prawej a lewej minelo conajmniej 30sek.

 

Czy ktos z was doswiadzczyl czegos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorkiem (nie bylo ciemno ale automat i tak przelaczyl swiatla na mijania odrazu po odpaleniu) lecz ku mojemu zdziwieniu zauwazylem na aucie stojacym przedemna ze zaswiecila sie tylko prawa lampa. Wysiadlem zeby sprawdzic i upewnic sie czy dobrze widze i wtedy wlaczyla sie druga (lewa). Miedzy zapaleniem prawej a lewej minelo conajmniej 30sek.

 

Czy ktos z was doswiadzczyl czegos takiego?

 

Coś dziwnego, przy przeglądzie zgłoś do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wieczorkiem (nie bylo ciemno ale automat i tak przelaczyl swiatla na mijania odrazu po odpaleniu) lecz ku mojemu zdziwieniu zauwazylem na aucie stojacym przedemna ze zaswiecila sie tylko prawa lampa. Wysiadlem zeby sprawdzic i upewnic sie czy dobrze widze i wtedy wlaczyla sie druga (lewa). Miedzy zapaleniem prawej a lewej minelo conajmniej 30sek.

 

Czy ktos z was doswiadzczyl czegos takiego?

Miałem coś takiego, ale nie w Subaru po 120kkm przebiegu kiedy kończył się palnik ksenonowy. Zgłoś na przeglądzie, albo jak przytrafi się jeszcze raz to wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To kwestia tego elektronicznego ustrojstwa co odpowiada za świecenie tych wynalazków - napięcie wzbudzenia jest za niskie, wystarczy że minimalnie. Pomaga ponowne zapalenie świateł. Może to się dziać jak jest odpalone radio, klima, światła, CB itd. i jeszcze odpalamy silnik. Nie ma bata, elektrownia nie uciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wszystkich,

Za ok. dwa tygodnie dotrze wreszcie moj wyczekany egzemplarz (2.0i exclusive, MT). Zastanawiam się nad autoalarmem od dealera czy go wogóle brać, ale jak ktoś ma takowy u siebie to mam pytanie - czy można wyłączyć w nim na stałe tylko syrenę? No i jeszcze jedno krótkie pytanko o pakiet dealerski od Warty - jakiego rzędu to może być: 3, 4, 5% czy może więcej?

pozdrawiam,

dg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...