Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też się pochwalę nowym XT-kiem (z listwami)

attachicon.gif2014-06-04_09-14-01_315.jpg

...widzę jednak, że moje listwy też nie są w połowie drzwi...

 

Gratuluję:)

A listwy są na odpowiedniej wysokości.

Edytowane przez Lewhorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Patrząc na to jak mój dostawał po "tylnej części" w Rumunii i teraz na Plejadach (choć jechałem tylko Tur-Ter) też chodzi mi po głowie żeby kupić sobie coś bardziej ekstremalnego.  :)

 

Bo zabawa jest super. :yahoo:


A. i od jakiegoś czasu zacząłem kupować gazety o Off-Roadzie  :facepalm:  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. i od jakiegoś czasu zacząłem kupować gazety o Off-Roadzie  :facepalm:  :biglol:

 

Czyli choroba postępuje :biglol: .

 

 

 

Zastanawiam się czy w przyszłości nie zakupić czegoś do ekstremalnego off-roadu.

 

 

Samochodu czy wyposażenia ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam coś lepszego na Subariadę

Fajne, tylko ,że obciążenie dachu do 80kg ztcw

Off-roadowy Forek - dla mnie jak znalazł :P:)

Zastanawiam się czy w przyszłości nie zakupić czegoś do ekstremalnego off-roadu.

W wątku wyprawowy Forester, ktoś napisał, że dopuszczalne obciążenie podawane jest podczas jazdy.

Nikt w namiocie nie śpi jak się jedzie ;-)

Czyli na postoju wychodzi, że może być więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszedł czas i na mnie wreszcie....

Żeby się ładnie przedstawić - Dzień Dobry :hi:

I, wzorem poprzedników, również się pochwalić - odebrałem mojego XT, dark grey metallic, :drool:

i tylko jedna smutna okoliczność - otóż odebrałem go w piątek 31go maja, a 2go czerwca siedziałem już w samolocie do Pekinu... i tak się porobiło że żona objeżdża moje upragnionego Forka teraz... :facepalm:

Na szczęście już za kilka dni powrót i będzie się działo.... :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba otarł raczej... :D

a co do gadżetów, to nie ma śmiecha, nie teraz bo nie ma czasu, ale ponieważ spędzam tu pół życia ostatnio, to na pewno coś wyhaczę, jest tego mnóstwo, tutejsze Forki mają inne przody niż nasz XT, ale i tak widzę na ulicach pełno fajnych nakładek przeróżnych i takich tam, we wrześniu wracam do Chin to może podjadę do Szanghaju na targi moto, jak coś wynajdę to wkleję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Rzecz jest taka: przymierzamy się do zakupu nowego Forestera (nie dlatego, żeby poprzedni był kiepski, czy stary, ale z przyczyn innych). 2.0i nie przekonuje, a 2.0D nie ma automatu. 2.0XT wydaje się być najlepszą propozycją, jest jednak jedno duże ALE.

 

Ze względu na nasze zainteresowania pragniemy autka z otwieranym dachem (zresztą Forester bez otwieranego dachu to jakiś niepełnosprawny...). Takie jest dostępne niestety jedynie w wersji Platinum posiadającej z kolei wyposażenie kłócące się z owymi zainteresowaniami: przede wszystkim przyciemnione szyby z tyłu. Skóra też nie jest przyjazna dla użytkownika takiego, jak my, a nawigacji używamy tradycyjnej: głowa + mapa. Olbrzymie koła z wąskimi oponkami nie zachęcają do zjechania na boczne wertepy... Samochody w wersji wolnossącej i z dieslem mają coś takiego: wersję Exclusive.

 

Pytaliśmy w sklepie, czy możliwe byłoby zamówienie Forestera XT z otwieranym dachem ale przynajmniej bez tych idiotycznych czarnych szyb (skórę może jakoś byśmy przeżyli). Odpowiedź była jakaś mało konkretna, stąd pytanie do Osoby Najbardziej Kompetentnej: czy możliwe jest zamówienie zindywidualizowane, np. z otwieranym dachem, ale bez czarnych szyb i ewentualnie innych dodatków business class?

 

Wiadomo, że inne marki takie dopuszczają takie rozwiązania, więc zakładamy, że Marka Najlepsza też. Oczywiście zamówienie takie nie musiałoby być zrealizowane natychmiast. Nie pali się.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam subarowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ze względu na nasze zainteresowania pragniemy autka z otwieranym dachem
Przepraszam, ale muszę tu wtrącić swoje pięć groszy :P Też uważam, że brak okna dachowego w XT comfort to wielki minus. Konieczność sięgania od razu po Harmann Kardon, navi, skórę nie koniecznie  by mi się uśmiechała. Okno dachowe, daje nam bardzo dużo radości, poza tym w aucie na co dzień jest jaśniej. Uważam, że w XT to pierwsza pozycja na liście 'must have'.

A tak BTW: w UK okno dachowe mają wszystkie wersje wyposażeniowe auta, w odróżnieniu np. od spojlera nad tylna szybą :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@debtux, życzę Ci z całego serca, aby się udało ! :)

 

Wiem natomiast z mojego przypadku, gdy przed zakupem Forka pytałem o możliwość zmiany koloru skóry - w XT Platinum jest tylko czarna - że niestety nie ma żadnych szans. Podobnie jak Ty - byłem skłonny dłużej poczekać. Niestety - takie wersje są przeznaczone na nasz rynek i z konfiguracją nie dało się nic zrobić. Ot, szkoda.

 

Z drugiej strony - jeśli byłaby możliwość indywidualnego doboru - podejrzewam, że zrobił by się koncert życzeń. Staram się zrozumieć też drugą stronę.

 

Nie wiem, czy jakaś firma zajmuje się profesjonalnie montażem szyberdachów ( może warto zapytać serwis ) i jak to się ma do gwarancji. Ale może jest to jakiś plan B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - jeśli byłaby możliwość indywidualnego doboru - podejrzewam, że zrobił by się koncert życzeń. Staram się zrozumieć też drugą stronę.

Zdaję sobie z tego sprawę, ponadto nie lubię konfigurować auta, by później czekać na nie miesiącami. Uważam, że zwyczajnie XT Comfort powinien odpowiadać wersji wolnossącej/boxer diesel Exclusive - w końcu to flagowy Forek :) .

Jasna tapicerka to inna sprawa, bo o ile się zorientowałem w necie - wszędzie w EU jest oferowany z ciemnym wnętrzem.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Patrząc na to jak mój dostawał po "tylnej części" w Rumunii i teraz na Plejadach (choć jechałem tylko Tur-Ter) też chodzi mi po głowie żeby kupić sobie coś bardziej ekstremalnego.  :)

 

Bo zabawa jest super. :yahoo:

A. i od jakiegoś czasu zacząłem kupować gazety o Off-Roadzie  :facepalm:  :biglol:

 

Ja zaczynałem od tego:

df79eb2be04a5e0d.jpg

 

I następnym etapem był Forek :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...