Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

60 litrów bak x 5,30zł/litr średnio = 318zł

 

Nie chcę Cię martwić kolego, ale tu gdzie jestem litr paliwa kosztuje 1,3 zł.  

 

 

 

Ileeee? ??? :)  powtórz bo nie wierzę !!! kiedyś dostałem ofertę pracy w Dubaju i kasa niezła   coś tam było że dom z basenem, siłownią, kierowca do pracy i z pracy, dobra szkoła dla dzieci i takie tam, myślałem że se jaja robią i odmówiłem... w tej 1.3 za litr też nie wierzę ... :D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom z basenem, siłownią, kierowca do pracy i z pracy, dobra szkoła dla dzieci

No niestety to taki standard w dobrej pracy, więc sobie jaj nie robili.

A co do paliwa to za cały bak płacę 90 AED to jest jakieś 74 zł. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to taki standard w dobrej pracy, więc sobie jaj nie robili. A co do paliwa to za cały bak płacę 90 AED to jest jakieś 74 zł.

 

fajnie ! jakby taki standard  dawali we Włoszech, albo chociaż we Francji czy Hiszpanii ?   ale...fajna przygoda taki "obóz pracy"  na rok lub dwa, chyba że się można od luxusu łatwo uzależnić

 

 

Oj jest gdzie pojeździć ;)

;) biere rower

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam! Ja też się pochwalę moim XT-kiem, odebranym 13.06!

 

Gratulacje, mam taki sam kolor, bardzo fajny i łatwy w utrzymaniu, znaczy po tygodniu jazdy nadal nie widać kurzu, a u mnie się bardzo kurzy. 

Mam tylko pytanko, zauważyłem że masz listwy na drzwiach, czy aby nie nie za nisko są zamontowane? 

Moim zdaniem zdecydowanie za nisko, w tym zagłębieniu nie będą chronić od wgnieceń spowodowanych przez drzwi innego samochodu. 

 

http://techinfo.subaru.com/proxy/76442/pdf/076442-J101SSG701XX.pdf

 

Ja zamówiłem takie w kolorze nadwozia, i do nich instrukcja montażu jest w połowie drzwi.

 

Zrobiłem fotkę od góry na listwy, wg mnie są założone dobrze.

post-16668-0-19725000-1403023670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę Panowie do wątku felgowo/oponowego gdyż kupilbym moze wreszcie te Barumy Polaris3.

Mam felgi 17" z mojego SFXT 2,5 MY07 te z szerokimi 5 palcami,

tylko poruszyliście watek niekoniecznie pasujących otworów centrujących.

Mam teraz XT DIT i chciałbym na zimę zakupić właśnie na te felgi w/w Barumy.

Czy XT DIT ma inna średnicę otworu centrującego przy 18" niz poprzednik przy 17" ???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekka,

 

dziękuję mam własnie te drugie i niestety CONTI PREMUIM CONTACT 215/55R17 ( po jednym sezonie), cóż może ktośna forum skorzysta a na felgi wrzucę te BRUM Polaris 3 215/60R17. To chyba dobry stosunek ceny do jakości jakmyslisz ???

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie czynnik chłodniczy w nowych Forkach? 


 

 

oczywiscie, jak tylko JAKO ogarnie temat tak zrobimy, bo temat zacznie nabrzmiewac im wiecej bedzie DIT-ow na rynku. Chwilowo Robert nie ma nic co moze polecic, ale juz mysli intensywnie nad tematem. Inni znani z Ostrobramskiej itd. chwilowo tez nic nie moga zaproponowac...
 

 

A co z ta nową instalacją LiquidSi by Vialle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass,

racja tak jest wpisane w book-u, ale czy to znaczy ze 215/60R17" beda juz niebezpieczne/ niekomfortowe/ złe czy tylko niezgodne z book-iem ???

Zaklepalem sobie 215 wynegocjowalem cene, za 225 bylaby znacznie (prawie 100pln za 1szt.) drozsza i tylko by byc w zgodzie z bookiem ???

Czy jest jakis racjonalny powod, jestes w moim mniemaniu w tym zagadnieniu bardzo wiarygodny. A wiec ?

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest jakis racjonalny powod, jestes w moim mniemaniu w tym zagadnieniu bardzo wiarygodny. A wiec ?

Opona 225/60R17  zgodnie z homologacją ma nośność 99, a 215/60R17 ma 96. To niestety zbyt mało i może ta opona ulec zniszczeniu (bardzo mało prawdopodobne), ale też przy jakiejś szkodzie (odpukać) ubezpieczyciel może robić problemy z wypłąta kasy. Dodatkowo zwiększasz niedokłądnośc licznika oraz trochę obniżasz prześwit auta. Pytanie czy dla łacznie 400zł warto ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu,

 

widzisz mialem w planach zakup uzywek w wyzszej polki min.ok.7mm za 1000-1200, po namowach kolegow z forum zamowilem nowki ale Barumy za 1600pln, teraz koledzy namawiaja wydaj jeszcze wiecej ponad 2000pln by byly nie 215 tylko 225.

Owszem masz racje zagapilem i zamawiajac sugerowalem sie szer. bieznika drugiego forka z ktorego biore felgi...

Musze to przemyśleć.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz koledzy namawiaja wydaj jeszcze wiecej ponad 2000pln by byly nie 215 tylko 225. Owszem masz racje zagapilem i zamawiajac sugerowalem sie szer. bieznika drugiego forka z ktorego biore felgi... Musze to przemyśleć. Dzięki

225/60R17 przyzwoitego producenta mozna mieć już za ciut poniżej 1800zł w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz koledzy namawiaja wydaj jeszcze wiecej ponad 2000pln by byly nie 215 tylko 225. Owszem masz racje zagapilem i zamawiajac sugerowalem sie szer. bieznika drugiego forka z ktorego biore felgi... Musze to przemyśleć. Dzięki

225/60R17 przyzwoitego producenta mozna mieć już za ciut poniżej 1800zł w tej chwili.

 

a dokladnie mowisz o jakich oponkach model/seria ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Witam! Ja też się pochwalę moim XT-kiem, odebranym 13.06!

Gratulacje, mam taki sam kolor, bardzo fajny i łatwy w utrzymaniu, znaczy po tygodniu jazdy nadal nie widać kurzu, a u mnie się bardzo kurzy.

Mam tylko pytanko, zauważyłem że masz listwy na drzwiach, czy aby nie nie za nisko są zamontowane?

Moim zdaniem zdecydowanie za nisko, w tym zagłębieniu nie będą chronić od wgnieceń spowodowanych przez drzwi innego samochodu.

 

http://techinfo.subaru.com/proxy/76442/pdf/076442-J101SSG701XX.pdf

 

Ja zamówiłem takie w kolorze nadwozia, i do nich instrukcja montażu jest w połowie drzwi.

To ja też się pochwalę nowym XT-kiem (z listwami)

post-16655-1403640548,5625_thumb.jpg

 

...widzę jednak, że moje listwy też nie są w połowie drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...