Jump to content
kordynator

Nowy Subaru Forester MY2013

Recommended Posts

zależy do którego nowego Forka, bo są wersje 17" jak w wersji III jak i 18", których wcześniej nie było, a nie wiem czy są wymienne....

Jak już, to do 17". Problem w tym, że obecnie mam zestawy 16", na których jeżdzi mi się o wiele bardziej komfortowo (nie jeżdżę specjalnie szybko, za to często po drogach bardzo kiepskich i gruntowych). A oponki to słynne Geolandar AT G012 i trochę podobne do nich zimowe Vredesteiny. Nasz Forester miał fabrycznie 17".

Pytam, bo gdy Zięć chciał założyć moje oryginalne 17" do Forestera II, okazało się, że nie pasują - otwory na śruby były OK, ale otwór centralny trzeba było przetoczyć.

Odbiegnę trochę od tematów olejowo-oponowych.

Nie ukrywam, że jesteśmy z ojcem mocno nagrzani na nowego Forka XT. Byłem na jeździe próbnej w ubiegłym roku, ale główny zainteresowany nie mógł się przełamać do automatu i... jeździłem ja. Temat powraca jak bumerang i stwierdziliśmy, że krótka, godzinna jazda nie jest w stanie ukazać wszystkich za i przeciw nowej skrzyni i postanowiłem, że spróbuje poprosić lokalnego dealera/importera o udostępnienie auta na weekend. Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

Skontaktuj się z forumowiczem Krogulec :

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/page/articles.html/_/nasze-testy/nowy-forester-xt-r53

"W połowie kwietnia miałem okazję dłużej przetestować nowego Forka - dzięki uprzejmości wrocławskiego JM Auto, samochód testowy został mi użyczony na calusieńki weekend (wrażenia opisywałem tutaj). Wtedy jeszcze nie wiedziałem w co się pakuję :P Efekt był bowiem taki, że nowy Forek XT podbił moje serce bez reszty i mając na względzie atrakcyjną promocję inauguracyjną (ukłony dla SIPu) zdecydowałem się na dokonanie zamówienia."

A widzę, że też jesteś z Wrocławia :) .

Czy do nowego Forestera pasują koła z Forestera III? Mam dobre i niezniszczone felgi wraz z świetnymi oponami, a księgowość Żony mówi, że pasowałoby coś zmienić... Szkoda byłoby tych kół i opon.

W Forku SH (lll) montowane były felgi 16'' standardowo, lub alusy 17''. Obecnie 17'' lub opcja wypasiona :);) 18''. O tym, czy felgi pasują do nowej generacji zadecyduje rozstaw śrub i ET, ale jeśli chodzi o opony to ZTCW prawdopodobnie nie pasują, ponieważ obecnie mają większą średnicę (wyższy profil).

Nie ukrywam, że jesteśmy z ojcem mocno nagrzani na nowego Forka XT. Byłem na jeździe próbnej w ubiegłym roku, ale główny zainteresowany nie mógł się przełamać do automatu i... jeździłem ja. Temat powraca jak bumerang i stwierdziliśmy, że krótka, godzinna jazda nie jest w stanie ukazać wszystkich za i przeciw nowej skrzyni i postanowiłem, że spróbuje poprosić lokalnego dealera/importera o udostępnienie auta na weekend. Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

trzeba trochę pojeźdezić, ja dopiero po jakimś czasie polubiłem tę skrzynię, odkąd zacząłem używać innych niż  "I"  trybów. Teraz cześciej w trybie s lub s sharp zmieniam manetkami i fajnie to wszystko chodzi. jak masz w trybie auto, też fajnie się redukuje przed wyprzedzaniem, dla mnie skrzynia super. Działa zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem po pierwszych przejażdżkach

Wlasnie dlatego chcielibysmy auto na weekend, zeby wiedziec co i z czym sie je. :)

Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

Tu decyduje indywidualne podejście dealera. Ja miałem i XV i Forka, ale to jak pisze są indywidualne kwestie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/page/articles.html/_/nasze-testy/nowy-forester-xt-r53

"W połowie kwietnia miałem okazję dłużej przetestować nowego Forka - dzięki uprzejmości wrocławskiego JM Auto, samochód testowy został mi użyczony na calusieńki weekend (wrażenia opisywałem tutaj). Wtedy jeszcze nie wiedziałem w co się pakuję :P Efekt był bowiem taki, że nowy Forek XT podbił moje serce bez reszty i mając na względzie atrakcyjną promocję inauguracyjną (ukłony dla SIPu) zdecydowałem się na dokonanie zamówienia."

A widzę, że też jesteś z Wrocławia :) .

O, dzieki. Swojego czasu bardzo duzo czytalem, w tym wlasnie sporo postow Krogulca, ale kompletnie o nim zapomnialem. Tak, jestem z Wroclawia i kupilem oraz serwisuje juz kilka aut w JM, wiec... teoretycznie nie powinno byc problemu. We wtorek wybieram sie do salonu na przeglad obecnego Forka, bede poruszac temat z handlowcami. Zobczymy, czym sie wykaza. :)

ps.

przepraszam za brak polski znakow, ale cos z forum jest nie-halo... ;) Dziwna sytuacja, poniewaz przy multi-cytowaniu nie dzialaja polskie znaki w oknie odpowiedzi... tez tak macie?

Ma ktoś z was jasny środek i platynową skórę? 

Oj, pytasz na serio czy żeby wkurzyć? ;)

Bardzo chciałem tak mieć, ale niestety XT w Polsce dostępny był tylko z czarną skórą i ciemnym wnętrzem. 

ale niestety XT w Polsce dostępny był tylko z czarną skórą i ciemnym wnętrzem. 

przesadzasz mogłeś kupić każdy kolor pod waruniem ze bedzie to czarny   ;)

Wersje 2.0i Exclusive i Platinum oraz 2.0D Exclusive i Platinum mogą takową mieć ( platynowa ) . Reszta ma do wyboru czarną, czarną oraz czarną.

:mrgreen:

ale niestety XT w Polsce dostępny był tylko z czarną skórą i ciemnym wnętrzem.

przesadzasz mogłeś kupić każdy kolor pod waruniem ze bedzie to czarny   ;)

Dokładnie tak ! :mrgreen:

Dzisiaj mój kolega odebrał Forka SBD w wersji Sport (taki prawie XT-ek) ;)

Wiecie, że w wersji Sport nie ma przesuwanego podłokietnika.

Ja mam przesuwany podłokietnik w wersji Sport do tego jasny środek i platynową skórę, chociaż moja żona się śmieje że to jest derma. :)

post-4626-0-04192400-1402605477_thumb.jpeg

Edited by sapa

No to w2014 nie ma.

Chyba ze BARDZO ciężko chodzi i nie miałem siły go przesunąć.

A w ogóle to mam w planach założenie takich dystansów na koła firmy H&R, bardzo fajnie poszerza się rozstaw kół i auto nabiera takiego przypakowanego wyglądu. 

http://www.trakplus.com/what

Edited by sapa

sapa,

a ile taka przyjemność kosztuje na 4 kolka ???

Będziesz zakładał +60, +90 ???

Tomasz

sapa,

a ile taka przyjemność kosztuje na 4 kolka ???

Będziesz zakładał +60, +90 ???

Tomasz

Wiesz, ja to kupiłem te dystanse do poprzedniego Subaru jakiś czas temu i mam 30 mm na każde koło, chyba zapłaciłem coś ok. 1200 za cały komplet. 

A kupowałem chyba tutaj 

http://www.hrsprings.pl/dystanse-poszerzajace-trak+-m-13.html

post-4626-0-02999000-1402642912_thumb.jpg

Edited by sapa

W Forku SH (lll) montowane były felgi 16'' standardowo, lub alusy 17''. Obecnie 17'' lub opcja wypasiona  18'' itd....

Bardzo dziękuję za wskazówkę. Już teraz wiem, o co konkretnie pytać i jak rozmawiać w sklepie, gdyby ewentualnie doszło do jakiegoś zakupu. :hi:

Zobczymy, czym sie wykaza.

No i temat załatwiony ;) Spodziewam się, że powitamy wkrótce evoo w gronie szczęśliwych posiadaczy XTka ;)

Zobczymy, czym sie wykaza.

No i temat załatwiony ;) Spodziewam się, że powitamy wkrótce evoo w gronie szczęśliwych posiadaczy XTka ;)

Dokładnie, jeszcze raz wielkie dzięki Krogulec! Jestem Ci krewny dobrą łyche, ew. inny preferowany trunek. :D Oby wszystko poszło zgodnie z planem. Trzymajcie kciuki. :)

Witajcie:)

Dziś w piątek 13.06.2014 :) odebrałem z salonu swojego wymarzonego Forka :) oczywiście dałem mu ożłopać się 60 litrami Vervy, bo z salonu wypuścili go o suchym baku:) i w drogę. Nie XT, ale fajny :)

Pozdrawiam Nowych Kolegów i do zobaczenia na drodze :) !

Hej :)

post-16737-0-59475400-1402698682_thumb.jpg

Edited by Lewhorn

Dziś w piątek 13.06.2014 odebrałem z salonu swojego wymarzonego Forka:))) oczywiście dałem mu ożłopać się 60 litrami Vervy, bo z salonu wypuścili go o suchym baku:) i w drogę. Nie XT, ale fajny:) Pozdrawiam Nowych Kolegów i do zobaczenia na drodze:)!

Gratulacje! Oby dobrze się spisywał i sprawiał dużo radości :)

BTW, odbiór w piątek 13-go - szacun :)

oczywiście dałem mu ożłopać się 60 litrami Vervy

Nie tankuj tej Vervy, to ściema :) 

bo z salonu wypuścili go o suchym baku:)

No i to jest własnie różnica w obsłudze klienta, ja po odbiorze Forka podjechałem z pracownikiem salonu na stacje i zatankowałem do pełna na koszt salonu.  

oczywiście dałem mu ożłopać się 60 litrami Vervy

Nie tankuj tej Vervy, to ściema :)

bo z salonu wypuścili go o suchym baku:)

No i to jest własnie różnica w obsłudze klienta, ja po odbiorze Forka podjechałem z pracownikiem salonu na stacje i zatankowałem do pełna na koszt salonu.  

Czyli dostałeś tak na oko 70zł rabatu :D

ziś w piątek 13.06.2014 :) odebrałem z salonu swojego wymarzonego Forka
Witam @@Lewhorn, w Klubie. Niech Forek Ci wiernie służy. :)

Pozdrawiam!

Czyli dostałeś tak na oko 70zł rabatu

Pełny bak, a ile to kosztuje to już inna sprawa, chodzi o gest. 

Edited by sapa

Czyli dostałeś tak na oko 70zł rabatu

Plus pełne ubezpieczenie na rok w cenie auta, serwis na 2 lata lub 30 tys km, i przedłożona gwarancja na 5 lat bez limitu kilometrów.

Słabo? :)

I do tego wszystkiego Forek gratis;) Edited by pegi