Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nie wiem czy tak może byc że poziom znacznie przekracza max. ?

Nie powinno tak być... Rurka, strzykawka i do dzieła, chyba masz dostęp do tych "narzędzi"? ;)

 

Jeśli ASO przelało to niech upuszcza, a przy okazji odkupi ten zmarnowany litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy tak może byc że poziom znacznie przekracza max. ?

Nie powinno tak być... Rurka, strzykawka i do dzieła, chyba masz dostęp do tych "narzędzi"? ;)

 

Jeśli ASO przelało to niech upuszcza, a przy okazji odkupi ten zmarnowany litr.

 

Jasne że tak, ale po co tracić czas swój cenny czas... Chociaż z drugiej strony jak im się zwróci uwagę, to może następnym razem będą się bardziej przykładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiary w garażu, poziomicą sprawdzałem jest płasko, wychodzi że 1 cm powyżej maxa, jutro sprawdzę jeszcze raz rano i odsysam. Swoją drogą to nie pierwszy raz mi się tak zdarza w ASO, w dieslu też tak miałem w innym ASO. Z 6 litrów zostalo mi 350 ml a według instrukcji wcodzi 5.1 l czyli pewnie ten 1 cm robi to 0.5 l .Pan Andzej Koper w któryms z wątków pisał że takie ilości nie robią różnicy ale mimo wszystko wole mieć jak nalezy


 

 

le po co tracić czas swój cenny czas...

 

święte słowa, czas to pieniądz lub relaks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że coś chłopaki przelały Na zimnym ponad max???   Według instrukcji powinni wlać 5,1l oleju.Nawet w instrukcji masz uwagę że nie wolno mieć poziomu, na zimnym, wyższego niż max.

 

I co ja pisałem kilka postów wcześniej o ASO? Nawet oleju nie potrafią zmienić, dlatego omijam z daleka.  

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1cm ponad max to jest powyżej kropki/dziurki (o ile taka jest w nowym Forku), a to jest już trochę za dużo...

 

są dwie kropki/dziurki dla min i max, i jest około 1 cm powyzej mkropki max, pewnie to nie robi różnicy ale dla świetgo spokoju upuszczę i następnym razem będę pilnował 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kolega miał też przygodę z olejem i ASO. We Wro pojechał do ASO z motorem BMW GS. Odebrał po przeglądzie i na drugich światłach ruszając tylne koło dostało "szaleństwa" no i zaliczył idealną glebę. Okazało się że jakis kretyn źle dokręcił śrubę od spuszczania oleju i poprostu cały olej wylał sie na jezdnię i pod jego koło. W ramach przeprosin powiedzili że nastepny przegląd robocizna gratis :facepalm: . Ciekawę jakby kolega zaliczył glębe w trakcie jazdy co by mu zaproponowali ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem telefon z serwisu -podobno tak może być na zimnym silnku, i muszę sprawdzić 5-10 min. po wyłączeniu co też zrobie. Mnie się wydawało ze w instrukcji jest że tak się prawdza w sbd. Najlepiej jak pojadę do nich i wyjaśnie na miejscu, być może niepotrzebie szumu narobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

-podobno tak może być na zimnym silnku, i muszę sprawdzić 5-10 min.
Taki wykręt wg. mnie. Ten centymetr wiecej na bagnecie niczemu nie zaszkodzi, a oni o tym też dobrze wiedzą. Pewnie, że po wyłączeniu silnika oleju bedzie wiecej. Lepiej zostawić jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być w wątku o spalaniu, ale dotyczy nowego forka XT. 3000 km za mną, średnia z tego okresu 10,2. Dziś pierwsza dłuższa trasa: Bielsko - Hel - Bielsko. Wyszło 9,6...chyba nieźle. Jak u innych to wygląda ?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była jazda "emerycka" - nie obrażając emerytów :)

Po prostu wyszła bardzo płynna. w tamtą stronę było 10.0, ale też złapałem korek w Łodzi i na obwodnicy Trójmiasta. W drodze powrotnej nie było już kompletnie nic. Z samego ostatniego tankowania, odcinek Łódź-Bielsko wyszło 8.2 :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3000 km za mną, średnia z tego okresu 10,2

Ja mam tez 3000km na licznik, ale wskaźnik spalania chyba się popsuł bo jakoś się zawiesił na 14,2L/100km :( Chyba muszę podjechać do ASO, aby coś zaradzili ;)  Gratulacje wyniku, jak dla mnie jakaś abstrakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do nowego Forestera pasują koła z Forestera III?

Mam dobre i niezniszczone felgi wraz z świetnymi oponami, a księgowość Żony mówi, że pasowałoby coś zmienić... Szkoda byłoby tych kół i opon.

 

zależy do którego nowego Forka, bo są wersje 17" jak w wersji III jak i 18", których wcześniej nie było, a nie wiem czy są wymienne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegnę trochę od tematów olejowo-oponowych.

 

Nie ukrywam, że jesteśmy z ojcem mocno nagrzani na nowego Forka XT. Byłem na jeździe próbnej w ubiegłym roku, ale główny zainteresowany nie mógł się przełamać do automatu i... jeździłem ja. Temat powraca jak bumerang i stwierdziliśmy, że krótka, godzinna jazda nie jest w stanie ukazać wszystkich za i przeciw nowej skrzyni i postanowiłem, że spróbuje poprosić lokalnego dealera/importera o udostępnienie auta na weekend. Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3000 km za mną, średnia z tego okresu 10,2

Ja mam tez 3000km na licznik, ale wskaźnik spalania chyba się popsuł bo jakoś się zawiesił na 14,2L/100km :( Chyba muszę podjechać do ASO, aby coś zaradzili ;)  Gratulacje wyniku, jak dla mnie jakaś abstrakcja :)

 

 

 

 

 

 

po Lublinie w weekendy  - normalna jazda 12 litrów, na tygodniu jak stoje w korkach to 14 -15l, na trasie przy normalnej jeździe nie jest problemem uzyskać 9 -10 l, na autostradzie przy cisneiciu 180-200km non stop około 15 l/100 ale podczas tej samej trasy  (oko0ło 1000 km)  też w miarę dynamicznie to mi wyszlo 11.2 l na kompie. jak na tę moc całkiem nieźle, spodziwalem się więcej. Silnik już dotarty i olej wymieniony więc teraz pora przetestować ile max to mże wypić :)

Odbiegnę trochę od tematów olejowo-oponowych.

 

Nie ukrywam, że jesteśmy z ojcem mocno nagrzani na nowego Forka XT. Byłem na jeździe próbnej w ubiegłym roku, ale główny zainteresowany nie mógł się przełamać do automatu i... jeździłem ja. Temat powraca jak bumerang i stwierdziliśmy, że krótka, godzinna jazda nie jest w stanie ukazać wszystkich za i przeciw nowej skrzyni i postanowiłem, że spróbuje poprosić lokalnego dealera/importera o udostępnienie auta na weekend. Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

trzeba trochę pojeźdezić, ja dopiero po jakimś czasie polubiłem tę skrzynię, odkąd zacząłem używać innych niż  "I"  trybów. Teraz cześciej w trybie s lub s sharp zmieniam manetkami i fajnie to wszystko chodzi. jak masz w trybie auto, też fajnie się redukuje przed wyprzedzaniem, dla mnie skrzynia super. Działa zdecydowanie lepiej niż się spodziewałem po pierwszych przejażdżkach

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy ktoś z Was próbował negocjować Forka na weekend? Jestem żywo zainteresowany autem, także jeśli uda mi się dostać auto na weekend i skrzynia da się poznać z tej najlepszej strony (pierwsze auto w automacie w domu) to zakup zostanie sfinalizowany na 99,9%. Ktoś, coś jest w stanie pomóc w tej kwestii?

Tu decyduje indywidualne podejście dealera. Ja miałem i XV i Forka, ale to jak pisze są indywidualne kwestie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...