Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No to u mnie jest drożej (ASO Emilfrey Kraków) ...

 

Dolnośląszczyzna jest dużo uboższa od Małopolski ;)

 

A tak na poważnie: pogoń ich ostro. IMO alarm i czujniki to podstawa i powinny być gratisem.

Ja nie jestem asertywny (niestety) i zapłaciłem za to, co inni dostali od dealera jako bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to u mnie jest drożej (ASO Emilfrey Kraków) ...

 

Dolnośląszczyzna jest dużo uboższa od Małopolski ;)

 

A tak na poważnie: pogoń ich ostro. IMO alarm i czujniki to podstawa i powinny być gratisem.

Ja nie jestem asertywny (niestety) i zapłaciłem za to, co inni dostali od dealera jako bonus.

 

Ceny mają trochę , że tak powiem z kosmosu.

Zobaczę czy trochę zejdą z ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooomuuu LEDy Koooomu? :)

A czy gotowe atrapy pod te LED'y też będą?

Pytam bo na chwilę obecną trzeba nawiercać dziurki w oryginalnych skrzelach a ASO wyliczyło to na 5 roboczogodzin  :o

To oznacza koszt robocizny ze 3 razy wyższy od ceny lampek a i jakość wizualna może być wątpliwa.  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy gotowe atrapy pod te LED'y też będą? Pytam bo na chwilę obecną trzeba nawiercać dziurki w oryginalnych skrzelach a ASO wyliczyło to na 5 roboczogodzin 
Nic nie trzeba wiercić. LEDy są umieszczone w oryginalnych atrapach, które się po prostu wymienia. Montaż to ok 2 roboczogdziny ze względu na wiązkę i centralki. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy gotowe atrapy pod te LED'y też będą? Pytam bo na chwilę obecną trzeba nawiercać dziurki w oryginalnych skrzelach a ASO wyliczyło to na 5 roboczogodzin 
Nic nie trzeba wiercić. LEDy są umieszczone w oryginalnych atrapach, które się po prostu wymienia. Montaż to ok 2 roboczogdziny ze względu na wiązkę i centralki. 

 

powtarzałem co usłyszałem będąc dzisiaj w ASO.

Zatem do nich wrócę i ......  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to logika. Gratisem powinien być Forester, a płatne czujniki. Albo może inny gratis, a płatny kompot na przykład? 

 

 

Może jednak wróci Pan do handlu ledami po 1230 zł zamiast uczyć mnie logiki.

Pańską wypowiedź odebrałem niestety jako wyraz bezczelności i arogancji, a może jestem przewrażliwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odebrałem niestety jako wyraz bezczelności i arogancji
Nie miałem takiego zamiaru - przepraszam

 

a może jestem przewrażliwiony
Też tak sądzę - to forum Subaru; szydera to codzienność. ;) 

 

 

ledami po 1230 zł
Dokładna cena brutto z montażem to 1113,80 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem takiego zamiaru - przepraszam

 

Nie za ma co :)

Jestem faktycznie przewrażliwiony na punkcie gadżetów do Forka, bo ja zapłaciłem za wszystko, a kolega który odbierał auto 3 miechy później - nie :P

 

 

... szydera to codzienność

 

 

Też to zauważyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem wersję czarną (zdjęcia są dostępne w sklepie internetowym Subaru). Jest klejona na taśmie dwustronnej i na prawdę mocno trzyma.

Jest wykonana z dość twardego plastiku (raczej nie jest to guma), ale na wyprawie do Rumunii nie porysowała się, a zderzak dzięki niej nie ucierpiał.

Pozwala np. na oparcie i zasznurowanie buta, albo oparcie nart o zderzak bez obaw o jego uszkodzenie.

Chroni też zderzak przy wyciąganiu ciężkich przedmiotów z bagażnika, i przypadkowym "przejechaniu" nimi po zderzaku.

Dzisiaj zamontowałem czarną nakładkę .Wybrałem czarną, gdyż jest bliska mojemu charakterowi . Podobnie zresztą jak i teściowej. Nie mojej oczywiście  Montaż odbywał się bez poradnika Adama Słodowego, nie nagrałem przy okazji filmiku na YoyTube, jak i nie wrzuciłem na poradnika na Fejsa.  Ściągasz tasiemki zabezpieczające dwustronną taśmę, przykładasz, przyciskasz i po sprawie. Żeby wszystko było takie proste !

Czy ma jakieś minusy ? Nakładka nie. A Forek ? Ano ma.

Żona jednoznacznie stwierdziła, że Forek ostatnimi czasy otrzymał więcej wkładu finansowego niż ona.  Zmieniać ? Proporcje mam na myśli oczywiście. Jutro jedziemy na zakupy, także siłą rzeczy proporcje ulegną zmianie. Ja tradycyjnie jako statysta. Ewentualnie męska silna ręka. Ktoś to przecież musi zapakować do bagażnika.

 

A tak na serio - bardzo jestem z nakładki zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapłaciliście taką samą cenę...

 

No dobra. Oto moja lista hańby Forczesława 2.0i CVT MY2013 Komfort przez duże C:

- przyciemnianie szyb tylnych

- autoalarm

- czujniki tył

- szmatodywaniki

- wkładkowanna do bagażnika.

Zabecalowałem, a jakże, przecież nikt nic nie rozdaje za darmo :yahoo:

I tak żona w ostatniej chwili oprzytomniała, bo jeszcze czekała navi kenwood za 4 tysiaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze były tu dywagacje odnośnie automatycznej klapy, czy sie zepsuje jeśli ja manualnie zamkniemy "siłom", bo niektórym potem nie chciała sie sama otworzyć...?

 

Dziś intuicyjnie po takowym manualnym zamknięciu nacisnalem i przytrzymalem dłużej (ok2sek) przycisk na klapie i otworzyła sie automatycznie (jednorazowe naciśnięcie nic nie dało). Czyli wyglada ma to, ze nic sie nie psuje i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czasem (zwłaszcza, gdy naciska się przycisk nerwowo i kilkukrotnie zanim klapa zacznie się otwierać) może zdarzyć się, że się zatnie, i o tej sytuacji napisano powyżej.  :) Mnie się to zdarzyło raz, ale samo przeszło. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooomuuu LEDy Koooomu?

 

Mam pytanie odnośnie żywotności tych świateł LED? Czy jest jakaś gwarancja? Na ile? Co w sytuacji gdy przepali się jedna dioda, czy trzeba wymieniać cały komplet czy można wymienić jedną pojedynczą diodę? 

Jeśli można wymienić jedna diodę, to jaki jest koszt takiej diody/wymiany? 

Pytam gdyż w poprzednim aucie miałem podobne rozwiązanie i spaliła się jedna dioda po jakiś 2000 km, musiałem wymieniać cały komplet z jednej strony , koszt to ok, 70 % wartości całego zestawu. 

W każdym razie bardzo droga impreza z wymianą. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie odnośnie żywotności tych świateł LED? Czy jest jakaś gwarancja? Na ile? Co w sytuacji gdy przepali się jedna dioda, czy trzeba wymieniać cały komplet czy można wymienić jedną pojedynczą diodę? Jeśli można wymienić jedna diodę, to jaki jest koszt takiej diody/wymiany? Pytam gdyż w poprzednim aucie miałem podobne rozwiązanie i spaliła się jedna dioda po jakiś 2000 km, musiałem wymieniać cały komplet z jednej strony , koszt to ok, 70 % wartości całego zestawu. W każdym razie bardzo droga impreza z wymianą.

W tych co ja mam montowanych we Wro, jeśli przepali się jedna to wymieniasz tylko jedną. Nieznam kosztu jednej LEDy, ale na pewno taniej niż całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul zaleca do tego auta na Europę Motul Eco-Clean+ 8100 5W30. Więc "trzysetka", wg Motula, nie spełnia specyfikacji producenta.     

 

 

jak to w koncu jest można zalać 300 V czy nie motul z wysziwarce nie podaje tego oleju  drugiej strony przy opisie jest że przewyższa wszystkie standardy i jest 5w30 czyli moza czy nie, moze ktoś z ASO sie wypowie ?

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...