Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra.... Mam minus dla Forka. Wrzuciłem w nawigację poszukiwanie najbliższego bankomatu i ten pierwszy na liście pokazało mi w odległości 389km.... Co prawda nadal na terenie EU, ale tam gdzie piwo i knedliki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... Mam minus dla Forka. Wrzuciłem w nawigację poszukiwanie najbliższego bankomatu i ten pierwszy na liście pokazało mi w odległości 389km.... Co prawda nadal na terenie EU, ale tam gdzie piwo i knedliki ;)

 

Oj tam gadasz... :P Ja myślę, że to jednak plus. Forek po prostu odczytał Twoje myśli - Srebrna, no i wypad do Czech po piwko  :biglol:  :D  :D  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... Mam minus dla Forka. Wrzuciłem w nawigację poszukiwanie najbliższego bankomatu i ten pierwszy na liście pokazało mi w odległości 389km.... Co prawda nadal na terenie EU, ale tam gdzie piwo i knedliki ;)

 

Miałem podobnie w Rumunii szukając stacji paliw. Forka komputer wskazywał zasięg ------- km, a navi podawała najbliższą stację za ok. 60km :facepalm: . Pojechałem "na azymut" główną drogą ... duża stacja była za 2km :bowdown:

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża się pierwsza wymiana oleju, wrzucilem forek xt w dobieraczu motula  i ...

 

Normalne (standardowe) warunki eksploatacji
Produkty: 8100 ECO-CLEAN+ 5W-30
8100 ECO-NERGY 5W-30
8100 X-CLEAN 5W-30
8100 X-CLEAN FE 5W-30
8100 ECO-CLEAN 5W-30
 

ktoś z foumowiczów chyba przemekka, jesli dobrze pamietam zalewal 300V POWER RACING 5W30 5W30. którego nie ma w spisie. Pytanie czy warto/lepiej 300v, czy zalać któryś z wyżej podanych, te z  "eko" w nazwach mi się źle kojarzą  :)

 

i jeszcze może ktoś podpowie jaka może być max. dopuszczalna temperatura oleju, i czy jeśli się ją przekroczy to włącza się np jakiś tryb awaryny, sygnalizacja ostrzegawcza - normalnie mam okolpo 90 kilku, ale zdarzylo się wczoraj że 100 przekroczyłem i nie wiem jak to interpretować

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jutro wypad na pustynie,
Litości, może najpierw nieco dotrzeć :wacko:  

 

Pisząc to, miałem na myśli drogi asfaltowe przebiegające po pustynnych terenach, a nie wydmy. Docieranie przebiega zgodnie ze sztuką docierania. 

Zakupiłem sobie nawet specjalną naklejkę :)

post-4626-0-09018100-1400918139_thumb.jpg

post-4626-0-50424500-1400918152_thumb.jpg

post-4626-0-68531700-1400919382_thumb.jpg

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z XT w wersji Comfort zapewne jest zdecydowanie lepszy wybór kolorów dostępnych prawie od ręki. Bajery mi nie szczególnie potrzebne - najważniejsze to SAWD z prześwitem 22cm, DIT i Lineartronic :)

Może ktoś na świeżo się dokładniej orientuje jak z dostępnością kolorów z XT Comfort ?

W wersji comfort problemu z kolorami na dzień dzisiejszy nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnotowuję pierwszą usterkę w forku. Klapa bagażnika nie chce się elektronicznie otworzyć, pika ostrzegawczo ale nic się nie dzieje. Ostatnio kurcze dużo osoó korzystało z samochodu i zastanawiam się, czy ktoś nie próbował zbyt bardzo pomóc elektronice. Miał ktoś może taki przypadek, czy zostaje mi tylko wizyta w ASO?

 

Odnośnie kolorów, jak ja wybierałem podobał mi się tylko niebieski i biały, ale teraz jak patrzę na te Wasze forki to kurcze każdy wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnotowuję pierwszą usterkę w forku. Klapa bagażnika nie chce się elektronicznie otworzyć, pika ostrzegawczo ale nic się nie dzieje. Ostatnio kurcze dużo osoó korzystało z samochodu i zastanawiam się, czy ktoś nie próbował zbyt bardzo pomóc elektronice. Miał ktoś może taki przypadek, czy zostaje mi tylko wizyta w ASO?

 

Odnośnie kolorów, jak ja wybierałem podobał mi się tylko niebieski i biały, ale teraz jak patrzę na te Wasze forki to kurcze każdy wygląda świetnie.

Miałem to samo. Wiele prób, tylko pikanie. Naprawiło się samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalalem Millersa I chyba jestem bardziej zadowolony niz z AMSoil. Napewno Millers 5w30 C3 szybciej nagrzewa silnik, ale I dochodzi do wyzszych temp. AMSoil SS 5w30 na tej samej trasie silnik dal rade nagrzac sie do 70 C, gdzie Millers ma juz 80 C. Trasa oczywiscie okolo 8 km (wioze dziecko do przedszkola), ale za to na autostradzie, gdzie sie cisnie temp. utrzymywala sie okolo 103 C, gdzie Millers podchodzi troche wyzej. Takze wydaje mi sie, ze olej powinno dobrac sie do stylu jazdy I do dystansow jakie sie pokonuje na raz. Ja zostane z Millersem narazie, bo do krotkich odcinkow w miescie jest dla mnie lepszy ze wzgledu, ze szybciej sie nagrzewa I szybciej osiaga temperature robocza. W sumie kazdy olej z top polki bedzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnotowuję pierwszą usterkę w forku. Klapa bagażnika nie chce się elektronicznie otworzyć, pika ostrzegawczo ale nic się nie dzieje. Ostatnio kurcze dużo osoó korzystało z samochodu i zastanawiam się, czy ktoś nie próbował zbyt bardzo pomóc elektronice. Miał ktoś może taki przypadek, czy zostaje mi tylko wizyta w ASO?

Na pewno warto powstrzymać niecierpliwość przy otwieraniu i pamiętać, że jedno przyciśnięcie wystarczy, dwa jeden po drugim to ostrzegawcze pikanie. Nie otworzy się też jeżeli dźwignia zmiany biegów nie jest na P. Ale jeśli faktycznie to mechaniczne "przycięcie się", to w instrukcji jest zdaje się sposób odblokowywania klapy od środka, śrubokrętem.

 

A jeśli chodzi o brud, to był taki jeden na Subariadzie w Rumunii i było to jedyne auto, które wyglądało tak samo czyste jak i pokryte błotem. Tak samo dobrze oczywiście.

Dobrze, że dodałeś "tak samo dobrze" ;) ale coś w tym jest, też mam burnished bronze, często jeżdżę poza asfaltem i błoto długo nie rzuca się bradzo w oczy, do tego faktycznie nie nagrzewa się istotnie na słońcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja ostatnio zalalem Millersa I chyba jestem bardziej zadowolony niz z AMSoil. Napewno Millers 5w30 C3 szybciej nagrzewa silnik,

no dzięki już jest jakaś informacja - bo reszta ciągle o kolorach jakby to mialo jakieś znaczenie  ;)  a to oznaczenie C3 to nie do diesla olej ? może uniwersalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wyskoczyl mi na stronie Millersa do tego silnika, ale C2 tez pokazuje z tego co pamietam. Dla mnie narazie jest dobry, ale za malo przejechalem tez, zeby cos wiecej powiedzec. Jedno wiem, ze po 10 tys gdy mialem AMSoil to go nic nie ubylo I mam nadzieje, ze tak bedzie z Millersem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ostatnio zalalem Millersa I chyba jestem bardziej zadowolony niz z AMSoil. Napewno Millers 5w30 C3 szybciej nagrzewa silnik,

no dzięki już jest jakaś informacja - bo reszta ciągle o kolorach jakby to mialo jakieś znaczenie  ;)  a to oznaczenie C3 to nie do diesla olej ? może uniwersalny?

 

Bo kolor traci znaczenie , jak już go masz! :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nowy Forek ma automatyczną dezaktywację poduszki pasażera jak nikt nie siedzi na fotelu. Rozumiem, że jest to robione wagowo ? Jeśli tak to jaka jest wartość "progowa" ?

I czy informacja o dezaktywacji poduszki jest wyświetlana na komputerze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość progowa jest na prawdę bardzo niska, ponieważ nawet jak położę moją teczkę, która waży +- 1kg to poduszka już jest aktywowana.

 

Dzisiaj mój forek skończył miesiąc odkąd jest u mnie, a na liczniku jest już 2900km-jak na mnie bardzo dużo.

 

W sprawie olei instrukcja pisze o tym, że po zalaniu 5W40, to następne zalanie musi nastąpić już 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest jeszcze inaczej tzn.: jest manualny wyłącznik a automatycznie się wyłącza w przypadku fotelików subaru, które by mają jakiś czip czy coś ( przynajmniej tak to w Mesiach działa).

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nowy Forek ma automatyczną dezaktywację poduszki pasażera jak nikt nie siedzi na fotelu. Rozumiem, że jest to robione wagowo ? Jeśli tak to jaka jest wartość "progowa" ?

I czy informacja o dezaktywacji poduszki jest wyświetlana na komputerze ?

 

 

Wartość progowa jest na prawdę bardzo niska, ponieważ nawet jak położę moją teczkę, która waży +- 1kg to poduszka już jest aktywowana.

 

Jak to ? Dziecko z fotelikiem to z 10kg będzie i wtedy poduszka ma być nieaktywna.

 

 

 

Czytałem, że nowy Forek ma automatyczną dezaktywację poduszki pasażera jak nikt nie siedzi na fotelu. Rozumiem, że jest to robione wagowo ? Jeśli tak to jaka jest wartość "progowa" ?

I czy informacja o dezaktywacji poduszki jest wyświetlana na komputerze ?

O przepraszam bardzo, jednak mogłem wprowadzić w błąd. Źle przeczytałem post. Miałem na myśli informację o niezapiętych pasach, a na to czy poduszka jest włączona, czy nie-nie patrzyłem. Jak będę gdzieś jechał to na to spojrzę i napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos poduszek powietrznych na miejscu pasażera i fotelików dla dzieci - z tego co ostatnio czytałem, przepisy zabraniają montowania na przednim siedzeniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, gdy jest aktywny airbag (tyłem do kierunku jazdy montuje się jedynie foteliki najmniejsze - nosidełka).

Przodem do kierunku jazdy można mocować fotelik na przednim fotelu samochodu bez prawnych restrykcji. Taki jest też rysunek na wspomnianej naklejce i rysunki w instrukcji (i tej skróconej i tej zasadniczej, obszerniejszej) - jest na nich przekreślone nosidełko zwrócone tyłem do kierunku jazdy.

Mocowanie fotelików na przednim siedzeniu nie jest jednak bezpieczne, zwłaszcza przy aktywnej poduszce o czym wiecej tu:

http://fotelik.info/pl/news/poduszki-powietrzne-a-foteliki-2,361.html


I jeszcze jeden link dotyczący fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, którego bez żadnych watpliwości na przednim siedzeniu mocowac nie wolno:

http://fotelik.info/pl/art/poduszka_powietrzna_jest_niebezpieczna_dla_dziecka_w_foteliku,25.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Polecam rownież osłonę na zderzak tylny. Jak wyciągam graty z bagażnika to nie uszkadzać lakieru.

Na czym dokładnie polega jej montaż ? Jest przyklejona na taśmie dwustronnej ? Masz wersję plastikową czarną ? A tak wogóle to wrzuć zdjęcie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...