Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrał ktoś z Was forka my14? Czy u Was też nie ma reakcji po kliknięciu przycisku TPMS SET? I mam pytanie do reszty użytkowników Forka XT. Czy u Was po każdorazowym uruchomieniu samochodu wykasowywuje się lista 6 ulubionych stacji FM i dobiera losowe? Jeśli wie ktoś jak temu zapobiec, to proszę o porady.

Edytowane przez YushokU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was po każdorazowym uruchomieniu samochodu wykasowywuje się lista 6 ulubionych stacji FM i dobiera losowe? Jeśli wie ktoś jak temu zapobiec, to proszę o porady.

U mnie się tak dzieje, kiedy radykalnie zmieniam położenie względem przekaźników radiowych. Ale co z tym poradzić, to pewnie tylko Krogulec będzie wiedział :)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrał ktoś z Was forka my14? Czy u Was też nie ma reakcji po kliknięciu przycisku TPMS SET?

Musisz dłużej przytrzymać aż wyskoczy Ci informacja na wyświetlaczu pomiędzy zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy u Was po każdorazowym uruchomieniu samochodu wykasowywuje się lista 6 ulubionych stacji FM i dobiera losowe? Jeśli wie ktoś jak temu zapobiec, to proszę o porady.

U mnie się tak dzieje, kiedy radykalnie zmieniam położenie względem przekaźników radiowych. Ale co z tym poradzić, to pewnie tylko Krogulec będzie wiedział :)

 

 

Co prawda radia słucham bardzo sporadycznie, ale u siebie nie zauważyłem takiego objawu... Sprawdzę w wolnej chwili co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolor. Gratulacje!!! Cholera wie jak zareagują, obawiam sie,ze mogą być delikatnie pisząc ..nieprzychylni...

Ja już niedługo przegląd 15 tys. Jak na posiadanie od 4 msc, to trochę już pyknalem. Jak wyglądają koszty tego przeglądu? Z góry dzięki za odpowiedz . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Fajny kolor.  :)

 

 

 

obawiam sie,ze mogą być delikatnie pisząc ..nieprzychylni...

 

Ich nieprzychylność to małe piwo.

 

Wystarczy niewielka kolizja (nie ważne z czyjej winy) i mogą być spore kłopoty. :unsure: 

 

Wiem, że autko kusi, ale są Święta, trzeba je dobrze "poświęcić" i uzbroić się jeszcze w chwilę cierpliwości.

Opłaci się  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam trochę dziegdziu do beczki, felgi w nowym Forku nie pasują do bryły pojazdu. 

Ale za to są cholernie wytrzymałe. Co mogę potwierdzić na podstawie osobistych doświadczeń. I długo bym się zastanawiał nad ich zamianą na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie chcą być nowocześni takie połączenie czarnego ze srebrnym, już lepiej byłoby zostawić je albo całe czarne lub srebrne. Trochę trąci myszką lepiej jak by zostali przy felgach w kształcie "szprych", ale wiadomo o gustach się nie dyskutuje jednemu się podoba a drugiemu nie. Pozdrawiam   

Edytowane przez Werniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trąci myszką lepiej jak by zostali przy felgach w kształcie "szprych"

 

Nad gustami się nie dyskutuje, to chyba jasne, ale jest jeszcze coś takiego jak pewne obiektywne trendy w motoryzacji i to właśnie "szprychy" są obecnie passe. Natomiast wielu producentów oferuje felgi dwukolorowe, polerowane na wysoki połysk łączone z czarnym lakierem (takie jak w Forku XT) i są to zwykle najwyższe, albo jedne z najwyższych modeli zarezerwowane do topowych odmian aut (vide: Audi RS 7, Mercedes CLS 63 AMG). Moim skromnym zdaniem felgi w Forku prezentują się super. BTW, jeżeli chodzi o SUVy to pierwszy raz takie felgi bilcolor pojawiły się w KIA Sportage ;)

 

audi-rs7-sportback-c124628082013205514_9

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom może właśnie niech Subaru idzie własną drogą a nie naśladuje innych bo stanie się takim samym autem jak inne, czasami lepsze wrogiem dobrego. Odnoszę takie wrażenie że większość aut zaczyna się do sobie upodabniać zamiast zachowywać swój charakter, co mi po tym że zobaczę te audi z obrazka powyżej na żywo pewnie raz się obrócę ale drugim razem już nie. Wolę motoryzację lat 90 gdzie z daleka było widać jaka to marka a nie jak teraz żeby rozróżnić jedna auta od drugich producenci zwiększają coraz to bardziej znaczki żeby się nie pomylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nad gustami się nie dyskutuje
Nawet by można podyskutować, ale trzeba albo jakoś tezę uzasadnić (a nie twierdzić autorytatywnie i absolutystycznie, że nie pasują i koniec), albo trzeba wyrazić swoją opinię, że mnie się nie podobają itd itp. Dla mnie felgi fabryczne w XT są super.  Na zimę założyłem jednokolorowe, grafitowe szprychy, nie wyglądają źle, ale przy fabrycznych i tak blado. Wg mnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd felg moim zdaniem jest rewelacyjny, doskonale dopasowywują się do samochodu. Ja mam natomiast inne pytanie. Wymieniał ktoś w forku akumulator ? Standardowe 48Ah jest zdecydowanie niewystarczające, szczególnie jeśli się jeżdzi krótkie trasy. Ja przy woskowaniu samochodu włączyłem sobie radio i po niespełna 30 minutach zgasło i musiał stać całą noc pod prostownikiem.

 

[EDIT] @krogulec, właśnie znalazłem twój wątek na forum.http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/68981-nowy-akumulator-do-forestera-xt-my13/ Jak się akumulator spisuje?

 

I jeszcze jedno pytanie. Inwestowaliście w jakieś welurowe dywaniki, czy maty do bagażników Leśników? Zastanawiam się w które inwestować, a trochę ich jest:

http://sklep.subaru.pl/pl/p/Dywaniki-welurowe/502

http://sklep.subaru.pl/pl/p/Dywaniki-welurowe/503

http://allegro.pl/luxus-dywaniki-welurowe-subaru-forester-iv-od-2013-i4156943502.html

Edytowane przez YushokU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja już niedługo przegląd 15 tys

 

dolewałes olej w międzyczasie, bo się wybieram w dalszą trasę i nie wiem czy kupić coś na dolewkę?

Ja zrobiłem 30 tys. i nic nie ubyło między wymianami (co 10 tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...