Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Filip_Merynos nie wiem czy subaru jest takie malo popularne, ja odkad jezdze swoim Forkiem to co chwile mijam jakies subaru (Forki i nie tylko).

 

Swoja droga moze mnie ktos pocieszy bo dzis rano żona zadzwonila z wiadomością ze skasowala tylni zdeżak pod przedszkolem..... Auto ledwo 3 tygodnie ma :unsure: Cofajac DRZEWA (takie ponad metr srednicy) kurde nie widziała <_<

Eee tam. Kosmetyka. Głowa do góry :) a swoją drogą to nie masz w forku kamery cofania?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip_Merynos nie wiem czy subaru jest takie malo popularne, ja odkad jezdze swoim Forkiem to co chwile mijam jakies subaru (Forki i nie tylko).

 

Swoja droga moze mnie ktos pocieszy bo dzis rano żona zadzwonila z wiadomością ze skasowala tylni zdeżak pod przedszkolem..... Auto ledwo 3 tygodnie ma :unsure: Cofajac DRZEWA (takie ponad metr srednicy) kurde nie widziała <_<

Eee tam. Kosmetyka. Głowa do góry :) a swoją drogą to nie masz w forku kamery cofania?

 

 

Sent with Tapatalk

 

No wlasnie mam kamere. Twierdzi ze patrzyla w kamere i tego drzewa nie widziala ... zderzek dostal w bok kolo lampy tylniej. Pekniety na rogu i lekko odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak volviakow mija sie wiecej niz subaru:) w benzynie dodatkowo denerwuje mnie czestotliwosc tankowania - saabem robie 500-600 km na baku, FXT ma chyba 65 litrow wiec zakladam, ze byloby 400-500 km na baku - to juz prawie jak jazda z gazem;)

 

Co do madoxa, z niecierpliwoscia czekam na jego komentarz, choc byc moze bylby za x3 ale dla mnie bmw odpada.

 

Ktos ma doswiadczenia z nowym outbackiem dieslem co do dystansu na baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak ma być mocne, to musi palić.

 

Z drugiej strony jeśli jeździsz dużo w korkach i po mieście to najlepszym rozwiązaniem jest wolnossąca benzyna, ew. zakup auta miejskiego na miasto i XT-ka lub SBD na trasy. XT-ek przy normalnej "przepisowej" jeździe robi spokojnie 500-550km na trasie. SBD zrobi więcej i teżnie brakuje mu raczej mocy (no chyba, że ma się nick madox ;)).

Subaru jakie jest z wyglądu na zewnątrz i wewnątrz widać od razu, niczego nie ukrywa (może poza szmatką przy kierownicy, bo ją trzeba umieć wypatrzeć :biglol:). Ukryte zalety pokazuje zimą :evil2::yahoo:

 

Co do Volvo to się nie wypowiem, bo nie znam, raz jechałem S40 jako pasażer i mnie nie powaliła. Relacja cena do marki natomiast jest chyba zawyżona. Przewagi jeśli chodzi o bezpieczeństwo też chyba nie ma jakiejś miażdżącej (patrz amerykańskie testy zderzeniowe).

 

A co do stylistyki to nie dyskutuję, mnie nie urzeka, ale każdemu podoba się co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam kamere. Twierdzi ze patrzyla w kamere i tego drzewa nie widziala ... zderzek dostal w bok kolo lampy tylniej. Pekniety na rogu i lekko odstaje.

kamera czesto zachlapana jest i nic nie widac. :(

W moim zalozylem dodatkowo czujniki cofania i jest lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tak nisko ma opuszczoną kierkę?

 

Top Gearze mówią, że najlepszy jest Tiguan ale lepiej wziąć Golfa bo jest tańszy i prześwit tylko 2 cm mniejszy. I podczas postoju w korkach 4x4 nie jest potrzebne. A jak dla szpanu i wygodne jeżdżenia to koniecznie XC60 albo i więcej.

 

A tak a propos: czy stoi 2 litry wolnossący w korku czy 2 litry turbo to jeden pies...

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak volviakow mija sie wiecej niz subaru:) w benzynie dodatkowo denerwuje mnie czestotliwosc tankowania - saabem robie 500-600 km na baku, FXT ma chyba 65 litrow wiec zakladam, ze byloby 400-500 km na baku - to juz prawie jak jazda z gazem;)

 

Co do madoxa, z niecierpliwoscia czekam na jego komentarz, choc byc moze bylby za x3 ale dla mnie bmw odpada.

 

Ktos ma doswiadczenia z nowym outbackiem dieslem co do dystansu na baku?

 

Osobistego doswiadczenia nie mam ale z samych danych fabrycznych mozesz wyczytac sobie ze Outback w dieslu przejedzie dużo wiecej na baku niz Forek XT.

 

Forek w kazdej wersji ma bak 60L

Outback ma 65L

 

Spalanie katalogowe (daje jakies pojecie o roznicach):

................. miasto/trasa/mieszany

Forek XT: 11,2 / 7,0 / 8,5

Outback (MT) 7,1 / 5,2 / 5,9

Outback (AT) 7,6 / 5,6 / 6,3

 

A diesel ma nie tylko konie ale i moment obrotowy! Najlepiej to idz do salonu i umow sie na jazde probna Outbackiem w dieslu.

 

Ja mialem kupic diesla a wyszla benzyna ... glownie po miescie i krotkie trasy jezdzimy a za malo w dluzsze trasy i DPF by pewnie sprawial klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bak w forku to mogliby powiekszyc... po co 4x4 jak sie stoi w korku? pewnie po nic, ale podejrzewam, ze nie wszyscy posiadacze subaru jezdza wylacznie w terenie, gdzie 4x4 robi roznice. kwestie szpanu? raczej nie te marki (choc tu akurat pewnie bardziej volvo niz subaru, a przynajmniej niz outback lub fxt). Wydaje mi sie po prostu, ze to dosc fajne samochody i tyle, sprawa subiektywna a poki co jakichs dodatkowych za lub przeciw nie widzialem. w top gearze bylo tendencyjnie i o ile pamietam nie pokazali szczegolowych wynikow, poza tym nie bede ciagnal przyczepy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip , moim zdaniem nawet po rabacie, w podobnej konfiguracji volvo będzie o wiele droższe niż SXT. Też przed kupnem XTka rozważałem XC60, ale Subaru to było moje młodzieńcze marzenie...

Czy jakość wykończenie jest słaba?....hmmm bentley to nie jest, ale moim zdaniem jest naprawdę całkiem dobrze..( w wersji platiunium ) w comforcie tylko siedziałem przez chwilę. Z madoxem o Volvo nie gadaj, tylko z jego kumplem..tym od który nie odpuszcze gazu. :D

Edytowane przez mkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Przewagi jeśli chodzi o bezpieczeństwo też chyba nie ma jakiejś miażdżącej (patrz amerykańskie testy zderzeniowe).

W/g tych testów ( IIHS ) nie ma żadnej przewagi. No ale Forek ma ISR .... jak by jednak coś :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bak w forku to mogliby powiekszyc... po co 4x4 jak sie stoi w korku? pewnie po nic, ale podejrzewam, ze nie wszyscy posiadacze subaru jezdza wylacznie w terenie, gdzie 4x4 robi roznice. kwestie szpanu? raczej nie te marki (choc tu akurat pewnie bardziej volvo niz subaru, a przynajmniej niz outback lub fxt). Wydaje mi sie po prostu, ze to dosc fajne samochody i tyle, sprawa subiektywna a poki co jakichs dodatkowych za lub przeciw nie widzialem. w top gearze bylo tendencyjnie i o ile pamietam nie pokazali szczegolowych wynikow, poza tym nie bede ciagnal przyczepy;)

 

Wlasnie odpowiedziales sobie na pytanie i wyjasniles wszelkie watpliwosci. Moja rada jest taka zebys jak najszybciej biegl do salonu bo moze ominac Cie okazja. I mowie teraz powaznie, bez sarkazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofajac DRZEWA (takie ponad metr srednicy) kurde nie widziała
Okulista, albo SJS.

 

jeździsz dużo w korkach i po mieście
To koniecznie duże i ciężkie 4x4 z potężnym dieslem. Najlepiej na 7 osób i box na dachu. :facepalm:

 

Nie rozumiem dlaczego czepiasz się ludzi z boxami na dachu stojących w korku w suvie 4x4(forek np.) JA jestem taką osobą i nie widzę w tym nic dziwnego. Zdejmować co niedziele box,żeby założyć go w piatek po pracy przed wyjazdem na narty to jest moim zdaniem głupota. W mieście, tym bardziej w korku nie ma to żadnego znaczenia, czy masz box czy nie, opór przy 70 jest tak mały, a w korku prawie żaden :). Jedyne co to jesteśmy pozbawieni okna dachowego, które w zimie i tak jest non stop brudne. Dlaczego 4x4? A no dla bezpieczeństwa i świętego spokoju, że nie zaparkuję tam gdzie chcę itd. Więc nie rozumiem dlaczego tak najechaliście na ludzi takich jak ja :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itd. Więc nie rozumiem dlaczego tak najechaliście na ludzi takich jak ja :D. Pozdrawiam

 

No bo jestesmy swiezynki i zrobilismy Wam kocowe. Nie ma o co sie obrazac. Zapijemy na Plejadach.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...