Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

dopiero od MY'16 Forek SJ ma podswietlane sloneczniki :P

dziwne.

mam takiego

ale nie pamiętam aby było podświetlenie schowka

będę musiał z ciekawości sprawdzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aflinta napisał:

To prymitywna konstrukcja, trzonek lampki jest jednocześnie włącznikiem i całość jak widać znajduje się przy zamku schowka.

image.thumb.png.85b47560a718e637141b319ebd04f18e.png

Dziękuję.

Mam wrażenie, że to inny sposób oświetlenia niż w forku.

 

Edit..

Chyba raczej coś takiego należy zakupić.

 

I jeszcze link jak założyć podświetlenie.

Edytowane przez ntgale
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ntgale napisał:

Chyba raczej coś takiego należy zakupić.

I jeszcze link jak założyć podświetlenie.

 

Takiej oryginalnej jak w pierwszym linku nie warto zakładać, bo poza tym, że jest, nie spełnia żadnej funkcji (ledwo świeci). No chyba, że tak jak Amerykanie (w drugim linku) - założyć tam LED.

Z wyłącznikiem można prościej (bez rzeźbienia w plastikach) - założyć kontaktron i mały magnes. Mam tak zrobione w OBK od kilku lat i działa doskonale. W schowku przykleiłem listwę LED, a zasilanie jest z oryginalnej "lampki" z pierwszego linka. Mogę wrzucić parę zdjęć jak coś.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kambol napisał:

 

Takiej oryginalnej jak w pierwszym linku nie warto zakładać, bo poza tym, że jest, nie spełnia żadnej funkcji (ledwo świeci). No chyba, że tak jak Amerykanie (w drugim linku) - założyć tam LED.

Z wyłącznikiem można prościej (bez rzeźbienia w plastikach) - założyć kontaktron i mały magnes. Mam tak zrobione w OBK od kilku lat i działa doskonale. W schowku przykleiłem listwę LED, a zasilanie jest z oryginalnej "lampki" z pierwszego linka. Mogę wrzucić parę zdjęć jak coś.

Dzięki za podpowiedź. Mały przykręcany magnes chyba gdzieś mam, więc pewnie pójdę w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały magnes jest przyklejony taśmą dwustronną (jutro spróbuję wrzucić zdjęcie).

 

OBK nie miał podświetlenia fabrycznie?

Ma, ale właśnie taką bursztynową lampkę, która ogranicza się do zaznaczenia światłem swojej obecności, bo żeby coś oświetlała, to powiedzieć nie można

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma ogarnięty temat wydechu bez utraty gwarancji? Wymiana tłumików końcowych czy coś innego? Jakieś propozycje? Da radę jakiś fajny dźwięk uzyskać bo w serii w ogóle nic sie nie dzieje. W trybie manualnym muszę patrzeć na obrotomierz bo silnika nie słyszę. A jak żona podjeżdża swoim 2.5 XT to mnie wkurza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek:

IMG_20180715_164812.thumb.jpg.9cfd2518daf2b1a8c81e64c499baeb97.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20180715_164848.thumb.jpg.3cef4edadda5198c838bfdfa239a77b6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20180715_164913.thumb.jpg.482e93e89f066c98d98b9a45fbcdf092.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20180715_165105.thumb.jpg.ddfb3d9be40fee5b64d6ede8caa2acfe.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20180715_165042.thumb.jpg.4a113d690fcfa2d12a237310b300de8d.jpg

Edytowane przez Kambol
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, B-52 napisał:

O, dzięki. Se wezmę przedłużę ;) 

 

A jaki masz obecnie przebieg?

Dodam, że nabyłem przy kupnie auta "rozszerzoną" gwarancję, a że obecnie dalej mało jeżdżę Subarakiem wiec.... tez się zastawiam czy nie przedłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mój akumulator dokonał żywota. Czy może pamięta ktoś co warto kupić? (FB20)

Sam też zaczynam przeszukiwanie wątku.

 

Edit..

Wychodzi, że to co mam obecnie jest to YUASA YBX 7005 12V 64Ah 620A START-STOP EFB. Prawdopodobnie jeszcze fabryczny.

 

Edit 2..

Na obudowie mam napisane Panasonic. Ale KLIK.

Edytowane przez ntgale
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO pominąłem.

Moll, Varta, Centra, Bosh przy zbliżonych parametrach elektrycznych są 1 cm szersze. A zarówno tacka jak i "ubranie" akumulatora w forku nie bardzo przewidują zwiększone wymiary. Zatem pod maską siedzi już nowa Yuasa YBX 7005 jak w poprzednim moim poście napisałem.

Panasonic wytrzymał 5 lat. Chyba. Nie miałem informacji, że poprzednia właścicielka zmieniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO pominąłem.
Moll, Varta, Centra, Bosh przy zbliżonych parametrach elektrycznych są 1 cm szersze. A zarówno tacka jak i "ubranie" akumulatora w forku nie bardzo przewidują zwiększone wymiary. Zatem pod maską siedzi już nowa Yuasa YBX 7005 jak w poprzednim moim poście napisałem.
Panasonic wytrzymał 5 lat. Chyba. Nie miałem informacji, że poprzednia właścicielka zmieniała.
To nie narzekaj u mnie padł po 2 latach i 3 miesiącach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skopiowałem moje pytania z tematu Forka XT 2018, bo tutaj więcej użytkowników i  pewnie rózne historie sie zdarzały. ;)

 

Parę spostrzeżeń i pytań do innych użytkowników.

1. Hamulce troche gumowate w ostatniej fazie - wymagają przyzwyczajenia i mociejszego depnięcia. U Was tak samo?

2. Zaobserwowałem niefajne zjawisko na zakręcie 90 stopni z nierównym asfaltem który wprowadza nadwozie w bujanie. Po dynamicznym przejechaniu opona  o coś przyciera  (elementy zawieszenia czy nadkole?) Spotkaliście sie z tym? Dodam ze przejezdzam tam wielokrotnie - czy starym Forkiem  XT czy legacy i nigdy nie było problemów. 

3. Nie działa szyba pasażera obok kierowcy - prawdopodbnie po odłączeniu na  3 tygodnie aku. Jest na to jakieś rozwiązanie ambulatoryjne czy serwis?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...