Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tzd napisał:

Zastanawiam się, czy te 2 ostatnie systemy to nie jest właśnie funkcja Eyesight, i czy nie powinniśmy w związku z tym spodziewać się, że będzie ona dostępna nie tylko w 2.0i, ale też w pozostałych poziomach wyposażenia...

 

To chyba będzie dotyczyć nowych modeli, które będą wprowadzane (homologowane) dopiero po tej dacie.

 

25 minut temu, Adam12 napisał:

Super. Kolejny wynalazek, za który będziemy płacić i to pewnie nie mało a jest kompletnie bezużyteczny w Polsce.

 

Jeśli tylko bezużyteczny to pół biedy. Jeśli natomiast ma faktycznie ingerować w prowadzenie pojazdów to może być sporo wypadków najechania nowych samochodów przez starsze, bez tego systemu. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kukson napisał:

Patrząc jak u nas są montowane znaki to taki system pewnie zgłupieje.

 

Pertyn już to pokazywał na przykładzie Audi. System sczytywał znaki ograniczenia prędkości ustawione na zjazdach z autostrady i ograniczał prędkość mimo, że pojazd poruszał się nadal autostradą. Tak jak @przemekka napisał takie zachowanie może rzeczywiście prowadzić do różnych incydentów drogowych.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie graniczące z pewnością, że pomysły te służą w pierwszej kolejności producentom i nakręcaniu popytu na nie do końca niezbędne systemy.

Oczywiście wszystkie one poprawiają bezpieczeństwo, jeśli się odpowiednio reagują na dźwięk bądź np drżenie kierownicy.

Ale jeśli będzie można niektóre z pomysłów wyłączyć jednym przyciskiem, to niech sobie będą. Są już zresztą w wielu modelach, najczęściej za dopłatą.

Jestem ciekaw, czy są gdzieś statystyki wypadków aut np z asystentem zmiany pasa ruchu. I czy były sytuacje zajechania/wymuszenia na wyprzedzających pojazdach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w Krakowie na żywo XT MY2018 - niestety nie ma żadnych zmian stylizacyjnych i po odbiorze czeka mnie detailing :wacko: Ech, te chromy ...

 

p.s. jest jedna zmiana stylizacyjna: Sport, zamiast Platinum :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Guliwer napisał:

Ech, te chromy ...

Nie wiem co za moda nastała na narzekanie na chromy.

Szczerze, mnie się one podobają i nie rozumiem ich oklejania, za niemałą kasę zresztą.

6 godzin temu, Guliwer napisał:

niestety nie ma żadnych zmian stylizacyjnych

Przecież to nie zmiana generacji, ani lifting. Przybyło kika pozycji na liście wyposażenia i tyle.

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże, miał coś podobnego MY2014 XT brak zasilania w 2 gniazdach zapalniczki (podłokietnik i głównym) w bagażniku zasilanie jest. Bezpieczniki sprawdzone są ok. Wszystko inne działa. Nic nie kombinowałem wieczorem działało następnego dnia rano już nie. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc.   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mechanik napisał:

Nie wiem co za moda nastała na narzekanie na chromy.

Szczerze, mnie się one podobają i nie rozumiem ich oklejania, za niemałą kasę zresztą.

Przecież to nie zmiana generacji, ani lifting. Przybyło kika pozycji na liście wyposażenia i tyle.

Ot, taka filozofia życia, nie lubię tego, co się świeci, żyję w cieniu.

Niby tak, ale w Stanach zawsze coś dają, a Europie pokazują, tylko nie wiem co, bo Wiśnie mają nietypowe zachowania :D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 18:31, Guliwer napisał:
Dnia 31.08.2017 o 16:05, mechanik napisał:

Nie wiem co za moda nastała na narzekanie na chromy.

Szczerze, mnie się one podobają i nie rozumiem ich oklejania, za niemałą kasę zresztą.

Przecież to nie zmiana generacji, ani lifting. Przybyło kika pozycji na liście wyposażenia i tyle.

Ot, taka filozofia życia, nie lubię tego, co się świeci, żyję w cieniu.

 

rodzaj listewek w samochodzie to  chyba bardziej kwestia gustu niż filozofii życia, ale mogę się mylić. co innego np obecnośc szmatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎31 o 16:51, Mikes91 napisał:

Może ktoś pomoże, miał coś podobnego MY2014 XT brak zasilania w 2 gniazdach zapalniczki (podłokietnik i głównym) w bagażniku zasilanie jest. Bezpieczniki sprawdzone są ok. Wszystko inne działa. Nic nie kombinowałem wieczorem działało następnego dnia rano już nie. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc.   

 

 

 

Bezpiecznik. Do gniazda w bagażniku jest oddzielny bezpiecznik, do gniazd w podłokietniku i głównego jest drugi, oddzielny bezpiecznik. Rozmieszczenie bezpieczników masz w książce. Bezpieczniki małe, tzw. nożowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy byla mocna ulewa w Łodzi przy zjeździe z a1 na s8 na bramkach samochód wpadl mi w poślizg wyraźnie nadsterowny,  esp nawet nie zareagowało.  Na co komu ten "super naped" kiedy te auto ma gorsza przyczepność od 20letbiego grata.  Za mną  jechał  stary avensis bez tańczenia  po drodze. FORESTER to auto z najgorsza przyczepnoscią  jaka miałem  2raz wpadlem w nim w poslizg boczny w deszczu tym razem prawie bym pocalowal barierki a jak to u nas 10m za mna jechało kolejne auto.   5 letni duster z 4mm opona i fwd to przy subaru demon przyczepności w rzyciu nim nie wpadlem w poślizg  a nie  ma nawet esp... 

Edytowane przez Karenz
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geolandary g95 to najgorsze opony na jakich jeździłem w życiu. O ich zachowaniu na mokrym pisałem wielokrotnie . Dębica to przy nich klasa ultra premium. Kupując nowe subaru każdy użytkownik powinien zastanowic się nad wymiana opon i akumulatora. Producent montując takie buble  na 1 montaż sam sobie strzela w kolano.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korenz - z całym szacunkiem ale biorąc pod uwagę ilość postów w których narzekasz na Forka jednoznacznie wskazuje, że to nie jest auto dla Ciebie. Po co się męczysz. Sprzedaj, kup w to miejsca dwa Dustery i będziesz szczęśliwy. 

9 minut temu, Karas napisał:

O ich zachowaniu na mokrym pisałem wielokrotnie .

 

 

i pewnie wielokrotnie padała odpowiedź, że są to całoroczne opony dedykowane do SUV ze wszystkimi ich wadami i zaletami. A że są z tej "niższej półki" to wszyscy wiemy :) 

GEO 9500 to demony przyczepności w porównaniu  GEO 9000 na których wyjeżdżały i Forki i OBK parę lat temu..... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...