Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, adamW202 napisał:

Wracając do płynu chłodniczego: on też pracuje w ciężkich warunkach, nie takich jak olej ale jednak. 11lat i ponad 200tys.km przebiegu to moim skromnym zdaniem zbyt długo dla płynu jakiegokolwiek w aucie.

Ale z drugiej strony...o co chodzi z tymi rozbieznościami w interwałach.

 

11 lat / 200 tys. to wartość graniczna. Na przeglądzie okresowym sprawdza się przecież stan płynu i w razie potrzeby wymienia wcześniej. Natomiast jak płyn ma odpowiednie właściwości, to po co na siłę wymieniać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, GREGG napisał:

 

11 lat / 200 tys. to wartość graniczna. Na przeglądzie okresowym sprawdza się przecież stan płynu i w razie potrzeby wymienia wcześniej. Natomiast jak płyn ma odpowiednie właściwości, to po co na siłę wymieniać?

 

 

no i tak mi się po cichu wydawało, w sensie że tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karenz napisał:

nikt nie sprawdza stanu płynu ...

Ty to swoim madralstwem zawsze mi poprawisz humor :D

ja odruchowo z każdym autem w serwisie proszę o sprawdzenie wszystkich płynów i za każdym razem słyszę, ze oczywiście, bo to podstawowa rzecz podczas przeglądu :) Peugeot / Toyota / Subaru

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

11 lat / 200 tys. to wartość graniczna. Na przeglądzie okresowym sprawdza się przecież stan płynu i w razie potrzeby wymienia wcześniej. Natomiast jak płyn ma odpowiednie właściwości, to po co na siłę wymieniać?

jeżeli sprawdzają płyn to ok, natomiast jak z automatu wymieniają  to raczej średnio

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Karas napisał:

jeżeli sprawdzają płyn to ok, natomiast jak z automatu wymieniają  to raczej średnio

 

Nikt nie wymienia z automatu, ktoś wyżej wrzucił taką informację, kompletnie bez pokrycia... więc już nie bijmy piany z tym nieszczęsnym płynem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż kawał życia zmarnowałem stojąc pod podnoskiem więc za pewne mam pojecie o czym mówię ale nikt ci nie każe wierzyć 

okresówek też 'trochę zrobiłem" i doskonale wiem jak to wygląda 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 16:32, piotrekd napisał:

 

czesc

Gdzie udało ci się znaleźć opcje wykupienia updateów na 3 lata ? ja mam dostępną tylko roczną aktualizacje. ja widzę tylko opcje jednorazowej aktualizacji za 158 EUR

 

Nie wiem dlaczego tego nie widzisz. Na pewno masz navi w wersji GEN2 ?

 

Zobacz na moją fakturę :

IMG_0142.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

54.000 najechane w niecałe półtora roku. Klocki zaczęły piszczeć od miesiąca, wiec przed Plejadami umówiłem się na szybki przegląd w MTSie (nie wiem jak mnie Pan Marek wcisnął ;)). No i okazało się, ze klocki i tarcze z przodu do wymiany. Absolutnie nie kwestionuje decyzji serwisu, ale to pierwsze moje auto, gdzie tarcze wytrzymały tyle co klocki. Zazwyczaj klocki wymieniałem przy 40-45 tys a tarcze po 80 tys. Trochę się zaskoczyłem. Swoją droga kawał auta, CVT, napęd... Albo żona mnie ściemnia i gania równo po mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem klocki przód przy 45 kkm popiskiwały. Na tych klockach przy zmianie powiedzieli że jeszcze z 5kkm mogłem spokojnie zrobić zdecydowałem się jednak wymienić. Tarcze były ok do wymiany przy kolejnej zmianie klocków. Co ciekawe na tylniej osi klocki w idealnym stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

No i okazało się, ze klocki i tarcze z przodu do wymiany. Absolutnie nie kwestionuje decyzji serwisu, ale to pierwsze moje auto, gdzie tarcze wytrzymały tyle co klocki. Zazwyczaj klocki wymieniałem przy 40-45 tys a tarcze po 80 tys. Trochę się zaskoczyłem.

jeżeli chcesz mieć pewność to albo sam zmierz sobie grubość tarczy - do wymiany są kiedy grubość jest mniejsza od min albo kiedy biją , albo poproś żeby w ASO  zrobili to przy Tobie. . Co to za oem tarcze które wytrzymują tyle co klocki?? Jeżeli tak jest w rzeczywistości to inwestycja w OEM nie ma sensu kup  aftermarket  - wyjdzie na to samo a bedzie dużo taniej

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle baaaaaardzo dużo zależy od stylu jazdy. I nie mam na myśli nawet samej dynamiki czy prędkości, a płynność jazdy, częstotliwość hamowania silnikiem zamiast tarczami, nawet odległość jaka kto trzyma do poprzedzającego wozu. Jednemu tarcze i klocki padną po 50k, innemu po 150k, tak to juz jest. Ja w życiu tylko raz musiałem wymienić tarcze, i to tez tylko ze względu na rdzę.

Edytowane przez Than_Junior
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi Drodzy, co podlega wymianie na przeglądzie po dwóch latach? Olej, filtr oleju - oczywistość. Jak wygląda sytuacja z filtrem powietrza i kabinowym? Coś jeszcze wchodzi w grę? W instrukcji/książce serwisowej nie mam żadnych informacji na temat czynności okresowych, jest tylko instrukcja wymiany filtrów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kukson napisał:

Jak kabinowy nie był wymieniany

 

 

jeżeli był serwisowany w ASO / gwarancja to musiał być wymieniany.

 

11 godzin temu, evoo napisał:

Jak wygląda sytuacja z filtrem powietrza

 

normalnie wymienia się co 15k km.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...