Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

W ustawieniach nawigacji wyłącz opcję ostrzegania o niebezpieczeństwach, czy jakoś tak. Ta funkcja działa w tle i pika kiedy chce. Miejsca w których ostrzega z logiką nie mają nic wspólnego. Według jakiego klucza działa ta funkcja tego nie wie nikt.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, jeśli tak, to może ona jakoś w tle działa? Bo ogólnie nie mam jej na ekranie, tylko muzę, która aktualnie sobie leci.

A wiesz może jak wyłączyć czytanie SMS. Damski głos czyta wiadomości po angielsku. Nie umiemy z żoną tego wyłączyć. Chcę zobaczyć wiadomość, ale wyłączyć czytanie, zwłaszcza, że jest niezrozumiałe.

Jak jest u Ciebie?

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie nie wiem, jeśli tak, to może ona jakoś w tle działa? Bo ogólnie nie mam jej na ekranie, tylko muzę, która aktualnie sobie leci.

A wiesz może jak wyłączyć czytanie SMS. Damski głos czyta wiadomości po angielsku. Nie umiemy z żoną tego wyłączyć. Chcę zobaczyć wiadomość, ale wyłączyć czytanie, zwłaszcza, że jest niezrozumiałe.

Jak jest u Ciebie?

Wysłano z Xperia Z3

Niestety nie wiem, jak wyłączyć bo u nas w ogóle nie doszło do włączenia. Żona jest codzienną użytkowniczką, telefon na pewno ma sparowany bo gada "bezsłuchawkowo", ale czytania smsów nie aktywowała. A może po prostu w MY 15 tej funkcji nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad dołożeniem czujników parkowania. Nie są niezbędne, ale miałem kilka sytuacji gdzie mogłyby być pomocne.

 

Dajcie jakieś zdjęcia jak wygląda forek z czujnikami z ASO.

Mi ASO dodało czujniki przy zakupie. Takie proste, co tylko piszczą, więc nie ma prowadzenia kabli do przodu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałem takiego z czujnikami na ulicy i wygląda jak setki albo miliony innych aut z czujnikami.

No nie wiem. W niektórych samochodach praktycznie nie rzucają się w oczy, w innych po prosu szpecą, dlatego pytam :) 

 

 

 

Mi ASO dodało czujniki przy zakupie. Takie proste, co tylko piszczą, więc nie ma prowadzenia kabli do przodu. Polecam.

Muszę podpytać co maja. Wiem, że kiedyś mi gość wspominał o takich, które na obrazie z kamery przy cofaniu pokazują dodatkowe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam. Przód i tył. Pomalowane w kolor nadwodzia.

Wersja z dodatkowym ekranikiem.

Mam również przycisk do wyłączenia przodu. Czujniki są wpięte w jakiś bardziej ambitny sposób niż tylko pod bieg, żarówkę od wstecznego. Przeszukaj proszę moje wpisy, to znajdziesz. Montowane były w ASO.

 

Ps: przód znalazłem na zdjęciu, tył, ekranik i wyłącznik znajdziesz na forum.

post-14914-0-50265100-1471331137_thumb.png

Edytowane przez wilkor
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Forestera jest taka dobra widoczność, że mając dodakowo wyczucie gabarytów samochodu moim zdaniem czujniki są zbędne, a przynajmniej żal na nie kasiory :)

niby tak, ale jeżeli ktoś chce to niech montuje :) poza tym takie czujniki chyba kosztują mniej niż nowy zderzak plus lakierowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jakoś nie mogę wyczuć na razie (jak blisko mogę dojechać), ale przynajmniej ostrożniej przez to parkuję.

Nowego forka ratuje że ma kamerkę z tyłu. Widoczność jest dobra ale ciężko dostrzec niskie elementy przyrody przez tylną szybę.

 

Choćby dzisiaj studnie koło mojego domu zaliczył kolejny kierowca przy cofaniu....

Studnia jest dość niska, jest przy ulicy, i jak ktoś o niej zapomni lub co gorsza nawet nie wie, to bywa różnie ;)

Studnia zaliczana jest regularnie, przez różnej maści kierowców, także tych "zawodowych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera cofania to genialne urządzenie. Aż dziw ze dopiero od niedawna montowane w samochodach dla ludu. Najlepsze jest to, ze jest w stylu "rybie oko" - co prawda nieco przekłamuje ale przy wyjeżdżaniu tyłem jest rewelacyjna - pokazuje dużo więcej niż lusterka. Wyrobiłem nawyk zeby wsiadając do auta przetrzeć ja kciukiem.

 

Co do czujników - mam tył i przód. Z przodu skorzystałem moze 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna kamera pozwala dojechać na milimetry do przeszkody, czujniki się przydają, jak trzeba obserwować całą okolicę (jak ładuję się w moje miejsce parkingowe to poza tyłem muszę wzrokowo oceniać bok, gdzie mam mniej niż 5cm luzu).

Dziś forester zrobił na mnie wrażenie. Na próbie objazdu zamkniętej szosy terenem wjechałem na drogę zrobioną nie z błota, lecz z superbłota - lepkiego jak ciasto i śliskiego jak masło. Po naciśnięciu magicznych guzików (x mode i VSC off) parł pod górę jak wściekły. Tam było trudno iść w górskich butach - po paru krokach na każdej nodze była wielka pacyna błota, a co krokwalczylem o życie. Ostatecznie ja się poddałem (zbliżał się wieczór) i zawróciłem. Jeżdżąc na boki jak pijany zsunąłem sie z powrotem korzystając z HDC. Potem tylko 45 minut z Karcherem by usunąć większość błota. Trzy obserwacje-

Wyłączenie VSC ogromnie poprawia skuteczność )nie jest duszony motor).

Duża ilość gliny na podwoziu znacząco poprawia wyciszenie :)

Takie warunki terenowe (bez głębokich kolein i kamieni, ale strasznie ślisko) są stworzone dla forestera.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja w swoim forku zrezygnowałem z ISR już po pierwszym roku. Zobaczymy ile mi podziała aku. Może się okazać, że to ISR tak rozrabia.

 

Inna kwestia - przed urlopem oddałem autko na przegląd przed 30kkm (w lipcu) Zgłosiłem też fakt występowania drgania samochodu (może silnika, może skrzyni..?). Dodatkowym objawem jest pulsowanie oświetlenia w aucie (żarówki w podsufitce, tylne światła stop itd.). Dzieje się to dość często w momencie jak zatrzymam auto i trzymam hamulec. Skrzynia w położeniu D. Czasami drga i pulsuje więcej czasami mniej. Po przedstawieniu skrzyni na N lub P efekt natychmiastowo znika. W sumie dzieje się to już dobrych kilka miesięcy ale pomyślałem, że zgłosze na przeglądzie. Myślałem, że może jakaś kwestia nowego softu to rozwiąże ale dostałem informację, że do mojego my14 (listopad) nie ma żadnego nowego softu ( i w sumie od zakupu nigdy nie było bo przy przeglądzie po 5tys i potem po 15tys dostawałem info że żaden nowy soft nie był wgrywany.

 

Macie może jakieś doświadczenie w tym temacie? Kojarze, że gdzieś ktoś kiedys pisał w tym wątku, że mu pulsowalo oświetlenie ale jakos nie mogę znaleźć. Serwis prosił bym pojeździl i przyjechał jak wyraźnie zauwaze efekt gdyż podczas przeglądu nie byli nic w stanie stwierdzić. Może po powrocie poprosze serwisanta by przejechał się że mną to zobaczy o co chodzi.

 

Pozdrawiam, promil_one

 

Mi wymienili cały altenator. Zauwaz ze jak migaja lampki i np. otworzysz okno to slychac jak silniczek podnoszenia szyb zmienia predkosc obrotowa. To jest problem ze stabilnoscia napiecia ladowania aku.

Po wymianie problem sie zredukowal (tzn. mniej migocze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...