Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale zeby z takiego powodu komus radzic zeby utopil swoj samochód? :toobad:

 

 

nie z tego. :) Żal mi kolegi Ketiva, ma swoje "niezbyt" dobre doświadczenia ale to nie jest powód żeby z tak uparcie w każdym możliwym wątku podkreślać jak bardzo do d...y jest jego XV oraz wszystkie inne modele, które mają taką samą choć jedną śrubkę, że nie "wytrzymałem". Obiecuję , że więcej nie będę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale zeby z takiego powodu komus radzic zeby utopil swoj samochód? :toobad:

 

nie z tego. :) Żal mi kolegi Ketiva, ma swoje "niezbyt" dobre doświadczenia ale to nie jest powód żeby z tak uparcie w każdym możliwym wątku podkreślać jak bardzo do d...y jest jego XV oraz wszystkie inne modele, które mają taką samą choć jedną śrubkę, że nie "wytrzymałem". Obiecuję , że więcej nie będę :)

Ja Adama akurat rozumiem - faktycznie gdzie nie wejdę ketivv jest i zawsze znajdzie sposobność by wylać gorycz. Rozumiem go, że się zawiódł - najwyraźniej bardzo, ale okazuje to gdzie może :)
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego XV oraz wszystkie inne modele

 

skoro użytkownicy ratują się "samowolką" podnosząc światła na własną rękę to coś jest na rzeczy, co jak co ale nie tylko "Ketivva XV" ma ten problem

 

czy w temacie świateł skłamałem ?

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o fakt ze SBD -patrzac tak jak napisałes na statystyke czy problemy użytkowników opisywane na tym forum- to raczej motor nie udany bo awaryjny

 

motor udany i można powiedzieć , że bezawaryjny ....biorąc pod uwagę "problemy" opisywane "na tym forum"... :)

 

 

 

Zdrowie psychiczne bezcenne a my też odpoczniemy.

 

nie sądzę... :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jego XV oraz wszystkie inne modele

 

skoro użytkownicy ratują się "samowolką" podnosząc światła na własną rękę to coś jest na rzeczy, co jak co ale nie tylko "Ketivva XV" ma ten problem

 

czy w temacie świateł skłamałem ?

Ja np. nie wiem o co chodzi? Światła od nowości świecą bardzo dobrze. W porównaniu z kilkoma innymi autami, którymi jechałem, a które nie miały ksenonów, w moim jest rewelacyjnie!

Więc, tak, w sprawie świateł skłamałeś, bo nie użyłeś słowa "niektórzy" w zdaniu "skoro użytkownicy ratują się samowolką... itd... .".

 

Tak wielu forowiczów, zwraca Ci uwagę, że Twoje nieustanne obrzydzanie marki Subaru, jest żałosne... Trochę to przypomina zaburzenia obsesyjno kompulsyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja np. nie wiem o co chodzi? Światła od nowości świecą bardzo dobrze.
 

 

chodzi o Forestera IV przed liftingiem czy całkiem inny model ?

 

 

 

 

Bez urazy Ketivv, pisząc to, mam na myśli tych ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć, wchodzą na forum i np. czytają, że jak kupią Subaru, to muszą sobie sprawić śrubokręt i grzebać coś przy reflektorach
 

 

było nie było tak sobie użytkownicy radzą

 

 

 

 

Trochę to przypomina zaburzenia obsesyjno kompulsyjne .
 

 

wszytko jest możliwe, tak długo jak człowiek żyje "wszytko może się zdarzyć"

 

 

 

A przejęli się wyolbrzymionymi "problemami intensywnie opisywanymi na forum".

 

najczęściej przez dwie , może trzy ,  osoby .. :)  no i oczywiście tych co Subaru np. diesla ...nie maja.. :D

 

 

1. mam Subaru Boxer Diesel

2. kupiłem nie "z powodu wpisów na forum" a wręcz im na przekór, najmniej obawiać się tego że "wał klęknie" (możliwe, że tak się stanie na tą chwilę pracuje "cacy" http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/86357-subaru-xv-sbd-eppur-si-muove/ )

3. problemy jakie opisywałem były moimi, czyli użytkownika SBD doświadczeniami (nie kolegów, nie zasłyszane itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. mam Subaru Boxer Diesel 2. kupiłem nie "z powodu wpisów na forum" a wręcz im na przekór, najmniej obawiać się tego że "wał klęknie" (możliwe, że tak się stanie na tą chwilę pracuje "cacy" http://forum.subaru....eppur-si-muove/ ) 3. problemy jakie opisywałem były moimi, czyli użytkownika SBD doświadczeniami (nie kolegów, nie zasłyszane itp.)
 

 

to już ze trzy lata tych uwag.... :)

 

 

 

wielu forowiczów, zwraca Ci uwagę, że Twoje nieustanne obrzydzanie marki Subaru, jest żałosne... Trochę to przypomina zaburzenia obsesyjno kompulsyjne
 

 

 

 

skoro użytkownicy ratują się "samowolką" podnosząc światła na własną rękę to coś jest na rzeczy, co jak co ale nie tylko "Ketivva XV" ma ten problem

 

nie wiadomo czy smiać się czy płakać....  :rolleyes: ..ale "coś na rzeczy" istotnie jest.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! ISR dzwonili o 01:30!! Odzwinilem przed chwile!!! Pam że mówił że słaby sygnał....????

Sprawdzam i samochód jest w garażu ale.....akumulator padł! Po mniej niż dwa tygodnie w garażu! Super sprawa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja usłyszałem że po prawie 2 tygodnia nie użytkowania samochodu jest "normalna" sprawa że akumulator padł! Nie śmiać się czy płakać! Misiem Volvo V40 1998 i po trzy tygodnie w zimie przy -15 do -25 na zewnątrz odpaliło bez problemów.

Ale rozumiem że nowy samochody i części...i nie tylko są po prostu są robione na zamowienie księgowy! Czyli stawiamy na zyski... :)

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! ISR dzwonili o 01:30!! Odzwinilem przed chwile!!! Pam że mówił że słaby sygnał....????

Sprawdzam i samochód jest w garażu ale.....akumulator padł! Po mniej niż dwa tygodnie w garażu! Super sprawa! :)

 

Samochód jeździł na krótkich odcinkach (tzn. mniej niż 15-20min po dopaleniu)? 

No i stało się! ISR dzwonili o 01:30!! Odzwinilem przed chwile!!! Pam że mówił że słaby sygnał....????

Sprawdzam i samochód jest w garażu ale.....akumulator padł! Po mniej niż dwa tygodnie w garażu! Super sprawa! :)

 

Ja jak zostawiam w garażu na dłużej to nie uzbrajam alarmu, zawsze mniejszy pobór prądu z akumulatora (garaż ma swój system alarmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuzbrojenie alarmu czy tez odlaczenie akumulatora moze miec powazne skutki w przypadku kradzieży auta jesli firmie ubezpieczeniowej uda sie to udowodnic. W przypadku isr pewnie nie bedzie problemu z dowodami

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piotrekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieuzbrojenie alarmu czy tez odlaczenie akumulatora moze miec powazne skutki w przypadku kradzieży auta jesli firmie ubezpieczeniowej uda sie to udowodnic

w przypadku kradzieży fachowcy i tak neutralizują autoalarm :).......

Neutralizują wszystko nawet ISR. Na tym forum już ktoś kiedyś pisał jak mu forczyslaw z aktywnym ISRem zniknął w kilkanascie sekund.

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieuzbrojenie alarmu czy tez odlaczenie akumulatora moze miec powazne skutki w przypadku kradzieży auta jesli firmie ubezpieczeniowej uda sie to udowodnic

w przypadku kradzieży fachowcy i tak neutralizują autoalarm :).......
Neutralizują wszystko nawet ISR. Na tym forum już ktoś kiedyś pisał jak mu forczyslaw z aktywnym ISRem zniknął w kilkanascie sekund.

 

Pozdrawiam, promil_one

Cuda się zdarzają. Miałem mercedesa viano z monitoringiem sat. Odjechał spod M1 w Markach, a kilkanaście min później sygnał pojawił się w ... Łodzi

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziś moja kolej - auto stało w garażu 2 tygodnie i dziś nawet się nie dało otworzyć z pilota - napięcie 1,15V!! Podłączyłem mikroprocesorową ładowarkę z trybem "recondition" i czekam. Wyholowanie auta z tych podziemi to horror. Przed wyjazdem naładowałem akumulator, ale nie chciałem zostawiać ładowarki podtrzymującej w publicznym garażu - kurcze - dwa tygodnie to nie dużo, drugi samochód czasem i miesiąc stoi. Błąd.

 

Z ISR zrezygnowałem właśnie w trakcie tej nieobecności - powiedziano mi, że deaktywują system tak, że nie pobiera prądu - ale do tego garażu na pewno nie dotarł sygnał deaktywujący. Pełen demontaż kosztuje 100PLN.

 

Zastanawiam się, czy gwarancja coś da - auto nie ma 2 lat, a problemy z akumulatorem zgłaszałem już na przeglądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że deaktywowali zdalnie, czy byłeś w serwisie?

 

Podejrzewam że moduł gsm może być tu problemem. Z powodu słabego lub braku sygnału (samochód w garażu) cały czas próbował się łączyć z jakimś nadajnikiem.

 

Tak czy inaczej 2 tygodnie to jest bardzo krótko.


 

 

Zastanawiam się, czy gwarancja coś da - auto nie ma 2 lat, a problemy z akumulatorem zgłaszałem już na przeglądach.

Jakie miałeś problemy z aku wcześniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji wpisów na forum dotyczących padających aku wynika ze problem istnieje w autach z roczników >13 ( głównie fokrek i xv ) Byc może Subaru zakupiło jaką felerną parie tych akumulatorów i mamy je w swoich autach - tez mi się juz raz akumulator calkowicie  rozladowal w 2 letnim aucie po tygodniowym postoju.- albo winowajca jest ISR.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...