Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, to nie. Dałbym sobie chyba jedną rękę uciąć, że nie jest starsza niż auto.

Czyżbym stracił rękę....?

Może nagłe i rozległe przebicie. Albo uszkodzenie opony wcześniej nie zauważone, bo znajdujące się po wewnętrznej stronie. Kolega odkrył bardzo poważne uszkodzenie opony przypadkowo gdy auto było na podnośniku - w tym przypadku musiałoby to umknąć mechanikom wykonujacym oględzin auta.

Dziwne, bo Geolandary z Forka po przejechaniu na nich ponad 40000 km uważam za bardzo wytrzymałe.

 

Wysłano z Xperia Z3

Właśnie przyszło mi na myśl, że opony mogły być przepompowane.

Koledze w Hondzie prawą przednią oponę napompowano na ponad 4 bary i właśnie w ASO.

Zareagował system TPMS.

Ciśnienie sprawdził gumiarz (na forum SIP Pan Mietek) i upuścił do poprawnego.

Forester z rocznika 2013 nie ma systemu monitorowania ciśnienia w ogumieniu. W takim przypadku jazda autostradowa, wzrost temp w konsekwencji ciśnienie wzrasta jeszcze bardziej i BUM z rezultatem jak na zdjęciach.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamowilem "zimowe" felgi do FXT, wybor padl na kute felgi (made in Russia :P ) w rozmiarze 7.5x17 ET45

 

teraz trzeba pomyslec i o odpowiednim ogumieniu :biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...daje mi to wszystko do myślenia.

Autem jechałem przez 40 minut z prędkością 120-140. Ciśnienie sprawdzam regularnie przed trasą. Może faktycznie doszło do nieszczelności gdzieś po kontroli i doprowadziło to do uszkodzenia opony.

Trzeba będzie wzmożyć jeszcze bardziej kontrolę.

Obecnie założyłem mu Brighstone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Czy jest rozwiązanie tematu stukających hamulców? Pojawiło się i u mnie przy 33 tys. km i chciałbym naprowadzić serwis Zdanowicza bo sami na pewno nie dojdą (z każdą pierdołą przynajmniej 5-6 razy muszę wracać)

U mnie zauważyłem to po około 15.000, w trakcie jazdy w terenie mocno górzystym przy prawie maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu auta. O ile sam stuk mi nie przeszkadza, to bardziej martwię się czy nie będzie miał negatywnych skutków dla samego bezpieczeńtwa czyli efektywności hamowania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat w tym watku był już poruszany.- trzeba przewertowac tylko te 632 strony :biglol:

w skrócie : czyszczenie hamulców przez ASO nie pomagało dopiero wymiana na nowe odniosła skutek. przyczyna jest jakis luz który powstaje jak układ hamulcowy ( tzn. tarcza+ klocek) sie lekko zuzyją. Dokładną przyczynę przeczytacie jak przewertujecie wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Czy ktoś wie czy da się zmienić ustawienia aby centrala multimedialna czytała wiadomości zgodnie z polską wymową głosek?

Obecnie damski głos czyta wiadomość zgodnie z angielskim spellingiem, co już nas przestało śmieszyć, a zaczęło przeszkadzać.

Czy można funkcję czytania SMS dezaktywować?

Postaram się też coś znaleźć w instrukcji.

 

Pozdrawiam.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód nie czyta sms-ów ,dramat:)

Dramatem jest to że właśnie czyta, do tego w sposób kompletnie nie zrozumiały, wymawiając polskie słowa jak angielskie.

Jeśli już ta funkcja jest domyślnie aktywna chciałbym zmienić język. Chciałbym też wiedzieć jak to wyłączyć.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...