Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

@Przemekka, a jak teraz zachowuje się wasza klima?

Czy nie ma to negatywnego wpływu na pozbycie się pary z szyby?

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Wysłano z Xperia Z3

Ostatnio mało jeździłem levorgiem, ale z reguły nie używałem trybu auto tylko regulowałem sam siłą nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rzmek dziękuję. Mnie właśnie o to chodzi! W ASO Gdańsk sprawdziliśmy dodatkowo dwa nowe Forestery - zachowanie dokładnie to samo (jak piszesz). Co bardzo mnie dziwi, w naszym poprzednim Forku klimatyzacja działała normalnie, tzn zmiana nadmuchu nie wplywała na zmianę temp nadmuchu.

 

temat był już wałkowany. Miałem to samo w MY15. Widać nie udało się rozwiązać tego problemu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rzmek dziękuję. Mnie właśnie o to chodzi! W ASO Gdańsk sprawdziliśmy dodatkowo dwa nowe Forestery - zachowanie dokładnie to samo (jak piszesz). Co bardzo mnie dziwi, w naszym poprzednim Forku klimatyzacja działała normalnie, tzn zmiana nadmuchu nie wplywała na zmianę temp nadmuchu.

 

temat był już wałkowany. Miałem to samo w MY15. Widać nie udało się rozwiązać tego problemu......

 

 

Może to nie błąd a tak ma być, jakiś tryb do osuszania wnętrza. Z mojego doświadczenia FULL AUTO działa poprawnie w OBK i Forku i nic nie zmieniam w chwili dużego zaparowania/zawilgocenia używam trybu "nogi  szyba" czy grzeje czy chłodzi w tym wypadku bez znaczenia. Może w nowym Forku tak to zaprogramowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w Forku jest słaba niestety.. podstawowy błąd jaki popełnili projektujący to brak możliwości jednoczesnego nawiewu na szybę i na środek kabiny.

Nawiew na nogi i szybę powoduje że odmraża mi kostki... Zimne powietrze opada wiec zostaje przy podłodze powodując że robi się tam lodówka.

Sam nawiew na środek (najczęściej tak to działa w trybie chłodzenia Full Auto) powoduje że tułów i nogi mają komfort cieplny a głowa ma gorąco jak tylko świeci słońce bo od szyby czołowej mamy gorąc. Ogrzewanie działa ok, bo nawiew na szybę i nogi powoduje wystarczający komfort cieplny.

Do tego regulacja temperatury jest idiotycznie zaprogramowana. Ustawione 19,5 zimno. 20 za gorąco.

Poprzednie samochody jakie miałem w trybie auto delikatnie dmuchały na szybę co powodowało że głowa nie była ogrzewana słońcem od szyb.

Nie wiem jak wygląda mechanizm zmiany kierunku nawiewu i czy technicznie da się zrobić nawiew na środek i szyby, ale z oprogramowaniem sterującym temperaturą to by mogli coś poprawić.

 

 

Krawietz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@machanik, pytanie z innej beczki.

Czy w wersji MY16, SIP poradziło sobie z ocierającą oponą o lewe nadkole przy pełnym skręcie w prawo?

Jak się zatrzymamy to sprawdzę

Jednak śladów obierania nie zauważyłem.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@machanik, pytanie z innej beczki.

Czy w wersji MY16, SIP poradziło sobie z ocierającą oponą o lewe nadkole przy pełnym skręcie w prawo?

Jak się zatrzymamy to sprawdzę

Jednak śladów obierania nie zauważyłem.

 

Wysłano z Xperia Z3

 

U mnie w MY15 też nie ma żadnych śladów. Patrzyłem nawet na postoju przy pełnym skręcie i koło nie dotyka nadkola. Możliwe oczywiście że przy pewnym skoku zawieszenia tak się będzie działo. 

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rzmek dziękuję. Mnie właśnie o to chodzi! W ASO Gdańsk sprawdziliśmy dodatkowo dwa nowe Forestery - zachowanie dokładnie to samo (jak piszesz). Co bardzo mnie dziwi, w naszym poprzednim Forku klimatyzacja działała normalnie, tzn zmiana nadmuchu nie wplywała na zmianę temp nadmuchu.

temat był już wałkowany. Miałem to samo w MY15. Widać nie udało się rozwiązać tego problemu......

Może to nie błąd a tak ma być, jakiś tryb do osuszania wnętrza. Z mojego doświadczenia FULL AUTO działa poprawnie w OBK i Forku i nic nie zmieniam w chwili dużego zaparowania/zawilgocenia używam trybu "nogi szyba" czy grzeje czy chłodzi w tym wypadku bez znaczenia. Może w nowym Forku tak to zaprogramowali.

To jest na pewno błąd.

Odparowanie przedniej szyby nastepuje przez 'wysuszanie' chłodnym powietrzem (mówiąc najprościej i nie wchodząc w wywody z termodynamiki).

Ogrzewanie przedniej szyby ma na celu odmrażanie zimą.

Niestety ale sterownik został źle zaprogramowany.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

rzmek dziękuję. Mnie właśnie o to chodzi! W ASO Gdańsk sprawdziliśmy dodatkowo dwa nowe Forestery - zachowanie dokładnie to samo (jak piszesz). Co bardzo mnie dziwi, w naszym poprzednim Forku klimatyzacja działała normalnie, tzn zmiana nadmuchu nie wplywała na zmianę temp nadmuchu.

temat był już wałkowany. Miałem to samo w MY15. Widać nie udało się rozwiązać tego problemu......

Może to nie błąd a tak ma być, jakiś tryb do osuszania wnętrza. Z mojego doświadczenia FULL AUTO działa poprawnie w OBK i Forku i nic nie zmieniam w chwili dużego zaparowania/zawilgocenia używam trybu "nogi szyba" czy grzeje czy chłodzi w tym wypadku bez znaczenia. Może w nowym Forku tak to zaprogramowali.

To jest na pewno błąd.

Odparowanie przedniej szyby nastepuje przez 'wysuszanie' chłodnym powietrzem (mówiąc najprościej i nie wchodząc w wywody z termodynamiki).

Ogrzewanie przedniej szyby ma na celu odmrażanie zimą.

Niestety ale sterownik został źle zaprogramowany.

 

Wysłano z Xperia Z3

 

 

Ciekawe czy Subaru zrobi jakąś akcje serwisową czy uznają, że TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima w Forku jest słaba niestety.. podstawowy błąd jaki popełnili projektujący to brak możliwości jednoczesnego nawiewu na szybę i na środek kabiny.

 

Tez mnie to denerwuje ale

mialem kiedys porzyczone auto innej marki tez tak bylo. Zabij... nie pamietam marki

Edytowane przez Martin Vanger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@machanik, pytanie z innej beczki.

Czy w wersji MY16, SIP poradziło sobie z ocierającą oponą o lewe nadkole przy pełnym skręcie w prawo?

Jak się zatrzymamy to sprawdzę

Jednak śladów obierania nie zauważyłem.

 

Wysłano z Xperia Z3

Między oponą a nadkolem jest około 1.5 cm (tak na oko). Nie wiem jak w poprzednim modelu, nie sprawdzałem.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem 2 dni temu MY16 w salonie i widać ze ma nowe mocniejsze nadkole z bardziej świecącego plastiku . Takie samo dostałem w 2015 jako nowe po zrobieniu się dziury we fabrycznym  z jaśniejszego plastiku. 

 

Pragnę też przypomnieć ,że dziura nie robiła się od obcierania koła o nadkole w czasie cofania z maksymalnie skręconymi kołami tylko od wypychania nadkola  przez strumień powietrza w kierunku opony przy wysokich prędkościach. Jazda w lecie po A1 2 razy do Gdańska z 200km/h na budziku  i dziura była na pół nadkola.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dopadła mnie pierwsza awaria w XT MY15. Przestało działać elektryczne otwieranie tylnej klapy. Próba otwarcia/zamknięcia kończy się trzema sygnałami dźwiękowymi.

Jak się klapę tylko położy na zamku to automat ją ładnie domyka. Ktoś ma pomysł czy to awaria czy coś się zwiesiło? Oczywiście musiało się zepsuć akurat na wakacjach...

 

Krawietz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dopadła mnie pierwsza awaria w XT MY15. Przestało działać elektryczne otwieranie tylnej klapy. Próba otwarcia/zamknięcia kończy się trzema sygnałami dźwiękowymi.

Jak się klapę tylko położy na zamku to automat ją ładnie domyka. Ktoś ma pomysł czy to awaria czy coś się zwiesiło? Oczywiście musiało się zepsuć akurat na wakacjach...

Otwierasz ją "elektycznie" czy mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez to jest,nic sie nie zepsulo. Czasem pomaga odpalenie i zgaszenie auta,czasem otwarcie i zamkniecie z pilota.Najczesciej pomoga wciskanie wszystkich przyciskow jak popadnie lub na raz wszystkich.Z boku jest taki pojedynczy do otwierania auta za pomoca PIN-u,kiedys nacisnalem go szybko trzy razy i sie otworzylo.Trzeba doczytac instrukcje bo moze przycisniecie przyciskow w jakies kolejnosci/kombinacji powoduje taka blokade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie automatyczne nie działa gdy wybierak skrzyni biegów jest w pozycji Drive.

Sprawdź, może to być przyczyną. Ja tak miałem, żona za kierownicą, wyskoczylem z auta by otworzyć bagażnik i.. pikanie. Trzeba było ustawić skrzynię na P.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pikanie zdarza sie te przy wylaczonym aucie wiec to nie kwestia lewarka ale fakt na D sie nie otworzy.

Glupota w tym aucie jest to ze mozna wlaczyc otwieranie klapy i zgasic auto i otworzy sie do konca ale lusterka czy szyby sa na innym obwodzie i bez wlaczonego zaplonu sie sie nie domkna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany 15 lipiec 2016 - 08:12 Klima w Forku jest słaba niestety.. podstawowy błąd jaki popełnili projektujący to brak możliwości jednoczesnego nawiewu na szybę i na środek kabiny. Nawiew na nogi i szybę powoduje że odmraża mi kostki... Zimne powietrze opada wiec zostaje przy podłodze powodując że robi się tam lodówka. Sam nawiew na środek (najczęściej tak to działa w trybie chłodzenia Full Auto) powoduje że tułów i nogi mają komfort cieplny a głowa ma gorąco jak tylko świeci słońce bo od szyby czołowej mamy gorąc. Ogrzewanie działa ok, bo nawiew na szybę i nogi powoduje wystarczający komfort cieplny. Do tego regulacja temperatury jest idiotycznie zaprogramowana. Ustawione 19,5 zimno. 20 za gorąco. Poprzednie samochody jakie miałem w trybie auto delikatnie dmuchały na szybę co powodowało że głowa nie była ogrzewana słońcem od szyb.

dzialanie klimy czy to w Xv czy Forku jest slabo rozwiazane. dziala ona 0/1 tzn albo wieje lodowatym albo ciepłym powietrzem ( przy ustawieniu temp 20 st. C klima dązy do tej temperatury najpierw wiejac lodowatym powietrzem a jak ta temp przekroczy to cieplym i tak w kółko) . Temat poruszałem w dziale XV ale użytkownicy stwierdzili ze to nie prawda i cos mi sie wydaje :) .   Mozliwosc ustawienia trybów klimatyzacji jak np w Kii tzn soft i fast pewnie rozwiazalaby problem

 

 

Kiedyś pisałem o tym w Levorgu. Też lubię mieć ustawienie nogi i szyba (nie wieje wtedy tak na twarz i nie mamy zapalenia zatok). Gdy ustawiałem temperaturę i włączałem na Auto to do 19,5 chłodziło, a od 20 grzało. Rozmawiałem o tym w ASO i podobno taka jest uroda automatycznej klimy w Subaru
Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie automatyczne nie działa gdy wybierak skrzyni biegów jest w pozycji Drive.

Sprawdź, może to być przyczyną. Ja tak miałem, żona za kierownicą, wyskoczylem z auta by otworzyć bagażnik i.. pikanie. Trzeba było ustawić skrzynię na P.

Wysłano z Xperia Z3

To nie to..

U mnie tez to jest,nic sie nie zepsulo. Czasem pomaga odpalenie i zgaszenie auta,czasem otwarcie i zamkniecie z pilota.Najczesciej pomoga wciskanie wszystkich przyciskow jak popadnie lub na raz wszystkich.Z boku jest taki pojedynczy do otwierania auta za pomoca PIN-u,kiedys nacisnalem go szybko trzy razy i sie otworzylo.Trzeba doczytac instrukcje bo moze przycisniecie przyciskow w jakies kolejnosci/kombinacji powoduje taka blokade.

Właśnie nic nie pomaga. Na zagranicznym forum piszą aby zdjąć klemę z aku, ale nie mam żadnych narzędzi. W serwisowe stoi ze odpowiada za to bezpiecznik nr 4 ze skrzynki w kabinie ale paluchami dziada nie mogę wyciągnąć. Opisana jest tez procedura inicjalizacji, ale ona tez nie pomaga.

Zonie dwa dni wcześniej klapa się otworzyła w czasie jazdy. Nie całkiem oczywiście ale odskoczyła i zaświeciła się kontrolka. Nie mogła jej zamknąć elektrycznie, wiec odblokowała mechanizm przez długie przyciśnięcie przycisku na klapie, otworzyła i zamknęła ręcznie. Przy czym po tej akcji otwieranie elektryczne działało. Zapakowałyśmy się na wakacje, zamknąłem klapę ręcznie bo nie byłem pewien czy nie wpakowałem za dużo, i po dojechaniu na miejsce już się nie chciała elektrycznie otworzyć.

 

Ciekawa jest procedura opisana w service biuletin, szczególnie od punktu numer 4

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin/attachments/f88/116569d1388373095-2014-forester-trunk-hatch-randomly-stops-working-powergatetsb.pdf

 

Ciekawa jest zależność tylnej klapy i stacji radiowych....

 

 

Muszę chyba znaleźć jakieś kombinerki aby wyciągnąć bezpiecznik.

 

Krawiec

Edytowane przez Krawietz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...