Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

PYTANIE:

 

jaka najwyższą temp. zarejestrował wasz komp. płynu chłodniczego w tych b.upalnych dniach???

w poprzednim moim SFXT jak drgnela mu wskazowka z poz.+90C to był dowód na wydmuchana uszczelkę.

w DIT-cie co chwila 93, 95, ...

 

Tomasz

Tez mnie to stresowało na początku. Ale jak pocisniesz autostrada to lekko wskoczy na 108-110. A auto mam od stycznia, wiec upałów jeszcze nie było.

 

Mnie za to zastanawia czy czujnik poziomu oleju został poprawiony względem III generacji. Bo ojcu jak w 2.5XT sie zaświeciła kontrolka to znaczy ze oleju juz w zasadzie nie było. Zrobił jeszcze 50 km i zatarł silnik.

Nie wiem jak w waszych rocznikach, ale w MY13 był wskaźnik temp. oleju (na centralnym wyświetlaczu)

Poza tym w subaru chyba nigdy nie było kontrolki poziomu oleju, tylko kontrolka ciśnienia oleju. Jeśli się zaświeciła, to był to bardzo zły znak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym w subaru chyba nigdy nie było kontrolki poziomu oleju, tylko kontrolka ciśnienia oleju. Jeśli się zaświeciła, to był to bardzo zły znak.
 

 

25165246793_f1fefc6e70_b.jpg

 

raz na pół roku się odezwie u mnie, zazwyczaj cyklicznie np. przez 2-3 dni wyskakuje komunkat po czym parę miesięcy nic się nei dzieje, oliwa w silniku jest bo sprawdzam regularnie, odnoszę wrażenie, że to żyje swoim życiem  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w subaru chyba nigdy nie było kontrolki poziomu oleju, tylko kontrolka ciśnienia oleju. Jeśli się zaświeciła, to był to bardzo zły znak. ;)

W OBK SBD z 2008 i 2014 jest kontrolka poziomu oleju. Nie wiem jak w innych ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie też raz mi się coś takiego ukazało i wymusiło szybką kontrolę oleju bagnetem. Oczywiście poziom był ok,a po odpaleniu komunikat zniknął. Zapomniałem o tym.

 

Z tym, że kolega pisał o forku poprzedniej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE:

jaka najwyższą temp. zarejestrował wasz komp. płynu chłodniczego w tych b.upalnych dniach???

w poprzednim moim SFXT jak drgnela mu wskazowka z poz.+90C to był dowód na wydmuchana uszczelkę.

w DIT-cie co chwila 93, 95, ...

Tomasz

W standardowej miejskiej jeździe temperatura ustawia sie na 92 stopnie. Wczoraj w drodze do Kołobrzegu tempomat zapięty na 150km/h a temperatura oleju ustabilizowala się na 105 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie też raz mi się coś takiego ukazało i wymusiło szybką kontrolę oleju bagnetem. Oczywiście poziom był ok,a po odpaleniu komunikat zniknął. Zapomniałem o tym.

 

Z tym, że kolega pisał o forku poprzedniej generacji.

W moim obecnym Forku wolnym ssaku też jest kontrola poziomu oleju w silniku

 

 

Poza tym w subaru chyba nigdy nie było kontrolki poziomu oleju, tylko kontrolka ciśnienia oleju. Jeśli się zaświeciła, to był to bardzo zły znak.
 

 

25165246793_f1fefc6e70_b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj w drodze do Kołobrzegu

 

To Wy już na miejscu? Proszę nam trasy za bardzo nie rozjeździć :P
Tak jestem juz na miejscu. Trzeba objeździc nieco trasy . Własnie zaliczylismy z kolegą Dzioba parę piwek, a więc cykl imprez przed plejadowych można uznać za otwarty Edytowane przez Eclipse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym w subaru chyba nigdy nie było kontrolki poziomu oleju, tylko kontrolka ciśnienia oleju. Jeśli się zaświeciła, to był to bardzo zły znak.
 

 

25165246793_f1fefc6e70_b.jpg

 

raz na pół roku się odezwie u mnie, zazwyczaj cyklicznie np. przez 2-3 dni wyskakuje komunkat po czym parę miesięcy nic się nei dzieje, oliwa w silniku jest bo sprawdzam regularnie, odnoszę wrażenie, że to żyje swoim życiem  ;)

 

Zaświeciło mi się dwa razy, w tym raz po przyjechaniu z serwisu po wymianie oleju do domu. Zjazd po upadzie do garażu. Ale po sprawdzeniu bagnetu - wszystko w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, czy to info wyświetlane jest na podstawie określenia poziomu paliwa (w sensie czujnika poziomu), czy na podstawie jakiegoś algorytmu ze wskazań innych czujników (np. czujnika ciśnienia). No bo skoro wszyscy, którym się ów komunikat objawił mieli prawidłowy poziom na bagnecie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, czy to info wyświetlane jest na podstawie określenia poziomu paliwa (w sensie czujnika poziomu), czy na podstawie jakiegoś algorytmu ze wskazań innych czujników (np. czujnika ciśnienia). No bo skoro wszyscy, którym się ów komunikat objawił mieli prawidłowy poziom na bagnecie ... ;)

Mnie się wydaje, że to jest programowane czasowo. Mi wyskakiwały takie komunikaty żeby opony sprawdzić, to gdzieś w ustawienia wlazłem i ustawiłem następne przypomnienie na 2020 rok  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to jest programowane czasowo.

Szczerze, nie sądzę. Ostrzeżenie pojawiało sie kolejny i kolejny raz póki nie dolałem. Po dolewce alarm znikł i nie wchodzi. Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zdjęcie wersji na rynek japoński, jeszcze przedliftowego Forestera tS.

Nie, @FilipBB, to jest wersja poliftowa.

Wystarczy powiększyć fotkę. Nowa centrala multimedialna, nowa deska rozdzielcza z ramkami kratek nadmuchu wentylacji.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest zdjęcie wersji na rynek japoński, jeszcze przedliftowego Forestera tS.

Nie, @FilipBB, to jest wersja poliftowa.

Wystarczy powiększyć fotkę. Nowa centrala multimedialna, nowa deska rozdzielcza z ramkami kratek nadmuchu wentylacji.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Przedliftowa - stara kierownica a w Japonii stacja multimedialna od początku była inna => taka jak w Levorgu JDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed czy po to i tak patrząc po fotkach guglując to fotele są takie same.

Szkoda, ze w tej wersji tS od strony mechanicznej nic ciekawego nie porobili, a tylko wizualnie go poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...