Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

super,czyli jest światełko w tunelu :D

DIT musi wcześniej czy póżniej pojawić się z nim w Europie,może i w innych modelach też.

Myśle że SIP i ludzie w salonach będą odwlekać do ostatniej chwwili wiadomości na temat DIT bo wielu potencjalnych nabywców będzie na niego czekać.

Swoją drogą ciekawe czy modele z DIT będą miały kurnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIT musi wcześniej czy póżniej pojawić się z nim w Europie,może i w innych modelach też.

 

Stawiam na 1.6DIT w Legacu jako alternatywę dla 2.5NA.

skoro obydwa spełniają normy eko to czemu nie 2.0,choćby w legacu :wink:

a narazie będzie się nas zniechęcać,że niby nie ma co czekać na 2.0 bo go pewnie nie będzie a jeśli już to 1.6 więc nie ma co czekać tylko leceć do salonu po to co jest :P

Subaru jakiś ruch wykonać musi bo sytuacja jest żenująca żeby firma o aspiracjach sportowych wypuszczała do swojego flagowego silnik 2.0-który może i solidny ale jest niczym specjalnym na rynku i silnik 2.5 który swoimi osiągami przy tej pojemności jest wręcz archaiczny i słabszy od 2.0D.melodyjka o tym że to boxer,niski środek ciężkości,super symetryczny może już poprostu nie wystarczyć kiedy w bezdeszczowy dzień wyprzedzi nas spod świateł Fabia :P

Więc myśląc życzeniowo czekajmy na DIT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja dla Rosji, bo wprowadzili tam Forestera III w odmianie tS, takie zbajerowane STi

'>http://rumors.automobilemag.com/subaru-launches-forester-ts-in-russia-plans-more-sti-tuned-models-166541.html

 

parę komentarzy o tym DIt, ale downsizing to zgniły kompromis

 

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2276979

 

 

Buda nr IV:

 

W sieci ukazały się pierwsze, nieoficjalne jeszcze zdjęcia nowej generacji Subaru Forestera. Najprawdopodobniej model ten będzie miał swoją premierę podczas grudniowych targów samochodowych w Tokio.

 

Teraz, sylwetka Forestera nie pozostawia wątpliwości, z jakim typem pojazdu mamy do czynienia.

 

Nowa, czwarta już generacja tego auta jeszcze bardziej utwierdzi to przekonanie. W sieci opublikowano nieoficjalne zdjęcia Forestera IV, które pochodzą z japońskiej broszury. Zgodnie z zawartymi w niej informacjami, produkcja auta powinna się rozpocząć w listopadzie 2012 roku, zaś debiut tego auta w Europie spodziewany jest w pierwszych miesiącach 2013 roku.

 

Forester IV będzie o 35 mm dłuższy, 15 mm wyższy oraz 20 mm szerszy od poprzednika. Auto ma być oferowane z wolnossącym silnikiem typu boxer o pojemności 2-litrów i mocy 148 KM, a także jego turbodoładowaną odmianą generującą 280 KM. Są to jednostki pochodzące wprost z kompaktowej Imprezy. W ofercie znajdzie się także 2-litrowy, 150-konny diesel.

 

EUROKOŁCHOZ PEWNIE NIE WPUŚCI TYCH 280 QNI

 

http://www.motofakty.pl/artykul/nowe-subaru-forester-jeszcze-w-2012-roku.html?all-new-2014-subaru-forester-leaked-photos-and-specs-1&zdjecie=3#galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę spore podobieństwo do forka II gen. :D

 

zento, Ty idź do lekarza od oczu :wink: . Choćbyś nie wiem jak bardzo chciał widzieć, nie da się ... :mrgreen:

Szerszy, wyższy, nadmuchany bardziej od poprzednika, który był szerszy, wyższy (o 11cm!!!) od II gen .

Przód nawiązuje do XV i jest faktycznie niezły, ale ogólnie, to kolejny SUV jakich wiele i podobny do wielu innych .... a szkoda :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny też postuluje aby były takie w Polsce jak na tych broszurkach z Japonii .... oczywiście po przeliczeniu np wg dzisiejszego kursu NBP z JPY na PLN

 

Wtedy w ciemno można duży stock zamawiać na nasz rynek. Była by powtórka z 2008 r i diesla w Subaru.

 

Pewnie co drugi SUV w Polsce miał by znaczek plejad i przestano by kochać diesle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moc z 1.6 :?: :shock:

 

To jest niecałe 150 z litra, mniej niż 311 z 2.0.

no w sumie racja

 

-- Wt wrz 25, 2012 10:50 pm --

 

chociaż dotychczas najsilniejsze 1.6 jakim jeżdziłem to countryman 1.6 twinscroll 180HP i było naprawdę pięknie,w takim razie 230HP z takiej pojemności to nie mogę sobie jakoś wyobrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny też postuluje aby były takie w Polsce jak na tych broszurkach z Japonii .... oczywiście po przeliczeniu np wg dzisiejszego kursu NBP z JPY na PLN

 

Wtedy w ciemno można duży stock zamawiać na nasz rynek. Była by powtórka z 2008 r i diesla w Subaru.

 

Pewnie co drugi SUV w Polsce miał by znaczek plejad i przestano by kochać diesle :P

 

 

cena pewnie będzie taka sama.. ale plus koszty transportu do EU + cło ( w PL 3.5% ) + marża pośredników + 23% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena pewnie będzie taka sama.. ale plus koszty transportu do EU + cło ( w PL 3.5% ) + marża pośredników + 23% VAT.

Ustawa z podwyższonym VAT-em obowiązuje na 3 lata, do końca 2013 roku. Później ma wrócić 22%, wiem, wiem jestem naiwny :(

 

Forek pewno wejdzie w II-giej połowie 2013 roku, skoro jest to MY14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę spore podobieństwo do forka II gen. :D

 

zento, Ty idź do lekarza od oczu :wink: . Choćbyś nie wiem jak bardzo chciał widzieć, nie da się ... :mrgreen:

Szerszy, wyższy, nadmuchany bardziej od poprzednika, który był szerszy, wyższy (o 11cm!!!) od II gen .

Przód nawiązuje do XV i jest faktycznie niezły, ale ogólnie, to kolejny SUV jakich wiele i podobny do wielu innych .... a szkoda :cry:

 

Ja też widzę podobieństwo do Forka II gen. Jasne, że jest większy, więc trzeba dalej stanąć i już 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę spore podobieństwo do forka II gen. :D

 

zento, Ty idź do lekarza od oczu :wink: . Choćbyś nie wiem jak bardzo chciał widzieć, nie da się ... :mrgreen:

Szerszy, wyższy, nadmuchany bardziej od poprzednika, który był szerszy, wyższy (o 11cm!!!) od II gen .

Przód nawiązuje do XV i jest faktycznie niezły, ale ogólnie, to kolejny SUV jakich wiele i podobny do wielu innych .... a szkoda :cry:

 

Ja też widzę podobieństwo do Forka II gen. Jasne, że jest większy, więc trzeba dalej stanąć i już 8)

 

Szczerze mówiąc wygląd jest dla mnie tu najmniej ważny:) Jak wróci 2,0XT to wiele mogę wybaczyć w kwestii wizualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na 2.0 DIT (280 KM) w manualu, to może być ciekawy model i mam nadzieje, że taka wersja pojawi się w 2013.

mysle, ze pojawi sie - o ile sie pojawi :P - nie wczesniej niz jako MY'14

 

no i cena bedzie min. na poziomie ostatniego 2.5XT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na 2.0 DIT (280 KM) w manualu, to może być ciekawy model i mam nadzieje, że taka wersja pojawi się w 2013.

mysle, ze pojawi sie - o ile sie pojawi :P - nie wczesniej niz jako MY'14

 

no i cena bedzie min. na poziomie ostatniego 2.5XT :wink:

 

 

w takiej sytuacji to będzie "martwy" model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...