Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy


KarerA7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
koledzy, jeżeli przerobie swój oryginalny kolektor wydechowy w sposób jak na załączonym obrazku...
 

31070293608242644750.jpg

...to moje subaru wolnossące zacznie charakterystycznie bulgotać, a przy tym nie będzie żadnych problemów ze spalinami? będą normalnie wydalane przez układ wydechowy, nie będą się one cofały do cylindrów czy coś?

Z góry dzięki za odpowiedzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest czasem kolektor Tomulusa?

 

pamietam te foto, wydedukowalismy ,że wylot z lewych cylindrów jest troche za blisko wylotu z prawych , przez co w tamtym miejscu będą sie robić nieciekawe zawirowania/ wzrost temperatury. a wypada to akurat mniejwięcej pod 4 ,najsłabszym cylindrem.

 

na tym temat stanał bo nikt takiego czegoś nie sprawdzi :P jeżdżą na takich kolektorach i nie narzekają. Ja osobiscie pociagnał bym go 20cm bliżej kata i wspawał go zgodnie z kierunkiem wydechu, lub ciagnał od przodu tak jak w Borlach

16072340_large.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolektor borla jest bardzo fajny :) można go wykonać we własnym zakresie przy odrobinie umiejętności manualnych ze stalowej rury o odpowiedniej średnicy, prawda? czy do tego rodzaju operacji preferowana jest inna rura np: nierdzewna?  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich zagadnien już jestem zielony, Nierdzewke chyba trzeba TIGiem spawać.

 

Jezeli zostawisz płyte pod silnik to możesz spawać "ze złomu". Chociaż widziałem... ba, musiałem łatać u znajomego kolektor tzw 'ebayowy" który był popękany jak... hmmm jak sucha skóra? :huh::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, to nie jest kolektor Tomulusa.

Ja przerabiajac u siebie, wzorowalem sie miedzy innymi na nim, ale łaczenie mam troszke dalej niz na tym zdjeciu.

Bulga az milo. Skutkow ubocznych brak ;)

A kolektor taki jak borla tez idealny nie jest, bo rury przebiegaja blisko chlodnicy.

Tak zle i tak nie dobrze ;)

Ale przerabiajcie, bo nie bulgoczacego boxera nie da sie sluchac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...