Skocz do zawartości

wytrzymałość tłoków


perlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy i szukam info na temat wytrzymałości seryjnych tłoków z subaru.

Potrzebuje tłoki o średnicy 92 mm lub 93 mm najlepiej z wolnossaka i widziałem, że ej20 ma 92 mm ale jak jest z ich wytrzymałością ?

Ile takie tłoki są w stanie znieść ? jaką moc max może przyjąć jeden tłok ?

 

Jest coś w rodzinie subaru o średnicy 92 mm lub 93 mm co zniesie min 50 KM na jeden tłok i nie będzie to jego max ?

 

tłoki mają powędrować do auta innej marki, do tego będą spięte z kutymi korbami.

 

albo coś z turbionych aut ?

 

 

Będę bardzo wdzięczny za informacje :)

Edytowane przez perlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zniesie min 50 km

 

No te 50 kilometrów powinno Ci się udać przejechać 

Dzięki jarmaj za odpowiedz ale nie do końca o to mi chodziło ;)

 

Sprecyzuję, potrzebuje tłoki które są w stanie wytrzymać moc min 50 koni z jednego cylindra.

 

te tłoki mają średnicę 92 mm ? w tym chyba o ile dobrze wyczytałem na necie odległość od środka sworznia do krawędzi denka tłoka wynosi 30,7mm to prawda ? ale to tłoki z turbo i odprężają silnik.

http://allegro.pl/tlok-korbowod-subaru-impreza-03-07-wrx-i4299654161.html

 

powie mi ktoś jakie te mają wymiary ? średnicę i odległość od środka sworznia do krawędzi denka tłoka ?

jak z ich wytrzymałością ?

http://allegro.pl/tlok-tloki-subaru-forester-s-turbo-impreza-gt-i4291616527.html

 

Czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@perlik, weź pod uwagę, że teraz odbywają się plejady http://zlot.subaru.pl/

 

Część użytkowników tego forum tam właśnie jest. Ich zmartwieniem na teraz bardziej jest stan wątroby niż Twoje tłoki.

Nie każdy użytkownik subaru wyciąga tłoki aby je pomierzyć. Tak po prostu. Zrozum, że nie wszyscy tutaj posiadają wiedzę, o którą pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wiem, że nie każdy rozbiera swój silnik i wie dokładnie co w nim siedzi.

Ale pytam temu na forum subaru bo mam nadzieję, że tu się dowiem co i jak.

 

 

Na dniach mój silnik idzie do szlifu i chciałbym wiedzieć jakie tłoki tam dać, bo moje w serii ogarniają 30 KM ale pewnie wytrzymają więcej.

A tak jak bym znalazł tłoki podobne do moich co by dały radę przenieść 50 - 60 KM na cylinder to była by lalunia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie tłoków z innego modelu to chyba nie taka prosta sprawa, oprócz odległości od sworznia dochodzą jeszcze wycięcia na zawory w denku, waga. Ryzykowna sprawa ale można próbować. Nie o samą moc tez chodzi ale o stopień sprężania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie tłoków z innego modelu to chyba nie taka prosta sprawa, oprócz odległości od sworznia dochodzą jeszcze wycięcia na zawory w denku, waga. Ryzykowna sprawa ale można próbować. Nie o samą moc tez chodzi ale o stopień sprężania. 

 

 

Wiem, że nie taka łatwa sprawa bo raz już dobierałem tłoki do innego silnika.

 

Reszta nie jest aż tak istotna bo stopień sprężania można regulować uszczelką, planowaniem albo długością korbowodów, ważne jest by zawory tylko się mieściły, no i odległość środka swożnia do denka tłoka to jest istotne by nie tracić skoku tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zniesie min 50 km

 

No te 50 kilometrów powinno Ci się udać przejechać 

Dzięki jarmaj za odpowiedz ale nie do końca o to mi chodziło ;)

 

Sprecyzuję, potrzebuje tłoki które są w stanie wytrzymać moc min 50 koni z jednego cylindra.

 

te tłoki mają średnicę 92 mm ? w tym chyba o ile dobrze wyczytałem na necie odległość od środka sworznia do krawędzi denka tłoka wynosi 30,7mm to prawda ? ale to tłoki z turbo i odprężają silnik.

http://allegro.pl/tlok-korbowod-subaru-impreza-03-07-wrx-i4299654161.html

 

powie mi ktoś jakie te mają wymiary ? średnicę i odległość od środka sworznia do krawędzi denka tłoka ?

jak z ich wytrzymałością ?

http://allegro.pl/tlok-tloki-subaru-forester-s-turbo-impreza-gt-i4291616527.html

 

Czy może coś innego ?

 

Jarmaj jest mistrzem szerzeniu głupich komentarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wytrzymałość zależy jeszcze od tego czym zalejesz silnik. Widziałem ostatnio test TVN Turbo z Ceramizerem i wg nich ten specyfik znacząco wydłuża żywotność. Więc możesz jeszcze spróbować, na pewno nie zaszkodzi

 

 

 

hmmmm to odpada bo ma działanie krótkotrwałe, a tu była potrzeba dobrania mocnych tłoków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość zależy jeszcze od tego czym zalejesz silnik. Widziałem ostatnio test TVN Turbo z Ceramizerem i wg nich ten specyfik znacząco wydłuża żywotność. Więc możesz jeszcze spróbować, na pewno nie zaszkodzi

 

@@misiek007, coś ostatnio mocno promujesz ten specyfik ....  :P

 

 

tu była potrzeba dobrania mocnych tłoków

 

i ... poradziłeś sobie ? dobrałeś tłoki do swojego projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy i szukam info na temat wytrzymałości seryjnych tłoków z subaru.

Potrzebuje tłoki o średnicy 92 mm lub 93 mm najlepiej z wolnossaka i widziałem, że ej20 ma 92 mm ale jak jest z ich wytrzymałością ?

Ile takie tłoki są w stanie znieść ? jaką moc max może przyjąć jeden tłok ?

 

Jest coś w rodzinie subaru o średnicy 92 mm lub 93 mm co zniesie min 50 KM na jeden tłok i nie będzie to jego max ?

 

tłoki mają powędrować do auta innej marki, do tego będą spięte z kutymi korbami.

 

albo coś z turbionych aut ?

 

Będę bardzo wdzięczny za informacje :)

No to pewnie musztarda po obiedzie, aczkolwiek nie rozumiem trudności...

Seria do EJ20 ma 92mm średnicy, potem są nadwymiary: 92,5 i 93mm. Innych nie widziałem. Z serii wychodzi 50KM+ na cylinder dla gt/wrx, o sti nie wspominając. HBR czyli seria do wrx wytrzymują znacznie więcej, spokojnie pi x drzwi 280 kucy.

Tak z ciekawości - co w końcu składałeś i jak Ci to wyszło? ;)

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Seria do EJ20 ma 92mm średnicy, potem są nadwymiary: 92,5 i 93mm. Innych nie widziałem. Z serii wychodzi 50KM+ na cylinder dla gt/wrx, o sti nie wspominając. HBR czyli seria do wrx wytrzymują znacznie więcej, spokojnie pi x drzwi 280 kucy. Tak z ciekawości - co w końcu składałeś i jak Ci to wyszło? ;)

 

jaki jest koszt pierścieni do ej20 ?

 

tłoki potrzebowałem do bmw pod turbo, wiadomo że można kupić nowe kute ale jak by się dało dobrać używane wytrzymałe to było by ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...