Jump to content

Ubiezpieczenia samochodu o wartości powyżej 100 tys

huzar105

Recommended Posts

Mam dylemat mianowicie nie wiem, którą firmę wybrać samochód trochę kosztuje, a słyszałem (swoją drogę od jednego z forumowiczów) że czasem firmy mają problemy z wypłatą należnej sumy :/

HDISamopomoc mam auto i wiem że małe sumy wypłacają bez problemu... (najtaniej)

Pzu nie muszę komentować lubią oszukiwać, ale w końcu wypłacają.

Hestia?

Warta?

Są jeszcze inne jakieś inne firmy godne uwagi?

Proszę o jakieś uwagi, sugestie, opowieści (ale nie za długie :) )

musisz sobie zobaczyć jakie są warunki ubezpieczenia w różnych firmach - nie tylko cenami się różnią ale i warunkami. Podstawoawa różnica to czas i wielkość spadku wartości auta. Może być tak, że ubezpieczasz auto wg. wartości 110 tys a już od następnego dnia oni ci liczą odszkodowanie np na 80% wartości a po pół roku na 70 %, na innej polisie w innej firmie może wartość auta być np 100% przez cały rok ubezpieczeniowy. Przy szkodzie to ma znaczenie decydujące na wielkość odszkodowania. Co do PZU - sporo szkód u nich likwidowałem - nie oszukiwali. Nie ubezpieczam już tam jednak ale z całkiem innych powodów. Jeśli jednak finansowo jest ok a warunki mają korzystne to można, tak samo w Warcie - reszty nie znam, Samopomoc raczej bym omijał, jak mi kiedyś facet wjechał w auto to robiłem ze swojego AC a PZU sobie samo to ściągało z Samopomocy - ja nie miałem nerwów.

Z daleka od Warty i PZU.

Allianz.

pozdr!

Warte bym omijal to fakt ale ja nigdy nie mailem problemow z PZU teraz tez jestem i wynegocjowalem nawet dobry deal na moja impreze za to jak uslyszalem cene za pakiet w Allianz to az mi buty spadly bo w ich bazie dany impreza widnieje jak auto wysokiego ryzyka kradziezowego wiec reszte sobie mozna dopowiedziec samemu.

Link 4 tez mi dalo dobra oferte ale nie wiem jak z ich wiarygodnoscia przy wyplacaniu.

trzeba tez uwazac bo np jest tam gdzis zaznaczone ze w przypadku kradziezy czy szkody wlasnej wyplacaja tylko np 70% wartosci szkody i to jest tez powod czemu maja dobre ceny.

Im mniejsze ryzyko tym taniej- proste jak drut. Jak kogoś stać na auto za 100 tys to niech nie szuka głupich oszczędności o np 300 zł - bo popłynie na sporą kasę i płacze później, że go oszukali źli ludzie. Alianz tani nie jest - mam tam troche ubezpieczone ale jeszcze nic mi nie likwidowali - na szczęscie.

Ja niestety musialm likwidowac szkode w Warcie z cudzego OC i byla to droga przez meke bo wycene jaka zrobili bylo lekko mowiac bandycka i trzeba sie bylo procesowac

Hestia, bardzo dobrze i szybka likwidacja, Alianz również. PZU omijac z daleka, chyba że się lubisz z nimi procesowac i kłoćić jak ja to owszem, płacą równiótko za wszystko.

Ja niestety musialm likwidowac szkode w Warcie z cudzego OC i byla to droga przez meke bo wycene jaka zrobili bylo lekko mowiac bandycka i trzeba sie bylo procesowac

Ja dostałem kasę z AC bez najmniejszego problemu mimo że była sprawa jeszcze w sądzie.

Im mniejsze ryzyko tym taniej- proste jak drut. Jak kogoś stać na auto za 100 tys to niech nie szuka głupich oszczędności o np 300 zł - bo popłynie na sporą kasę i płacze później, że go oszukali źli ludzie. Alianz tani nie jest - mam tam troche ubezpieczone ale jeszcze nic mi nie likwidowali - na szczęscie.

Ale tu nie chodzi o 300 zł tylko różnica jest jest ponad 200% pomiędzy samopomocą, a PZU. Nigdy nic nie miałem w Hesti, ale chyba się zdecyduje, plus ubezpiecze na kobiete bo dostane na to znizki i będzie fajnie. :mrgreen: A tak z ciekawości to musze przeczytać regulamin samopomocy dlaczego liczą tak mało!

Ja dostałem kasę z AC bez najmniejszego problemu mimo że była sprawa jeszcze w sądzie.

Ciezko tak jednoznacznie powiedziec bo kazda sprawa w sumie jest inna moze to kwestia farta ktorego sie wlsanie ma albo nie ma.....

Co do Allianza: jak agentka tej firmy policzyła składkę dla booyakashy, to tak się zawstydziła, że aż mi jej nie powiedziała :D. Wskazała tylko, że na początku jest 3, a potem jeszcze cztery cyfry do przecinka :shock:.

Chodzi raczej nie o ryzyko kradzieżowe, jak napisał turdziGT, a o koszty napraw powypadkowych - w bazie Allianza subaru funkcjonuje jako firma o baaaaardzo drogich częściach zamiennych :twisted:.

Od "zawsze" jestem klientem PZU - i generalnie nie narzekam. Może dlatego, że mam u nich "taaaakie" zniżki, że bez względu na ceny konkurencji i tak mi się opłaca? A może dlatego, że likwidowali mi zawsze wszystkie szkody szybko, sprawnie, bez kręcenia nosem i w satysfakcjonującej kwocie?

Odpukać - tak też się zdarza.

Natomiast co do innych firm... Na zdrowy chłopski rozum: nie sztuka kupić tanią polisę, sztuka potem coś wydusić z takiego taniego ubezpieczyciela. No bo skąd niby on ma mieć forsę, jak ubezpiecza klientów prawie gratis, hę...? ;-)

Co do Allianza: jak agentka tej firmy policzyła składkę dla booyakashy, to tak się zawstydziła, że aż mi jej nie powiedziała :D. Wskazała tylko, że na początku jest 3, a potem jeszcze cztery cyfry do przecinka :shock:.

Chodzi raczej nie o ryzyko kradzieżowe, jak napisał turdziGT, a o koszty napraw powypadkowych - w bazie Allianza subaru funkcjonuje jako firma o baaaaardzo drogich częściach zamiennych :twisted:.

Chyba, że zobaczyła nadzianego... :twisted:

jeśli chodzi o Link 4, warto OC - jest duża szansa, że przy stłuczce z naszej winy nawet składki nie podniosą bo poszkodowany bedzie wolal z AC zrobic ;).

Czytałem pare historii z tym zwiazanych tylko nie moge nigdzie tego teraz namierzyc.

Hestia, bardzo dobrze i szybka likwidacja, Alianz również. PZU omijac z daleka, chyba że się lubisz z nimi procesowac i kłoćić jak ja to owszem, płacą równiótko za wszystko.

Hestia mi ubezpicza Merca. Jak kiedyś przy wyjeździe z garażu mi drzwi odpadły, to szybko przyjechali, zobaczyli i po problemie. Jeżeli chodzi o PZU to duży minus, że trzeba do nich się udać samemu (nie wiem jak teraz).

Alianz ma duże zniżki, jeżeli ubezpiecza się u nich coś jescze. Nie wiem jak Subaru, ale składkę za Punciaka policzyli mi dużo niższą niz PZU.

eee, chyba sobie jaja robisz.

Od "zawsze" jestem klientem PZU - i generalnie nie narzekam. Może dlatego, że mam u nich "taaaakie" zniżki, że bez względu na ceny konkurencji i tak mi się opłaca? A może dlatego, że likwidowali mi zawsze wszystkie szkody szybko, sprawnie, bez kręcenia nosem i w satysfakcjonującej kwocie?

Mam zupełnie analogiczne doświadczenia z PZU. Ostatnio nawet zamiast jednej drogiej opony zgodzili się mi zapłacić za dwie tańsze

Mam zupełnie analogiczne doświadczenia z PZU. Ostatnio nawet zamiast jednej drogiej opony zgodzili się mi zapłacić za dwie tańsze

Wydaje się mi chyba, że o wypłacalności pzu i kulturze jej pracy decyduje miasto w jakim się znajduje, a dokładnie ludzi, którzy tam pracują...

Mój ojciec również ma maksymalne zniźki na wszystko, nie miał nigdy problemu z wypłacaniem gotówki, a za to w wrocławiu już jest inaczej...

Założyłem ten temat w celu, aby się dowiedzieć czy warto ubezpieczać w innych firmach, jednak widzę, że to nie miało większego sensu...

Dzięki wszytkim

Bynajmniej. Zadzwoń do Allianza i powiedz, że chcesz wykupić AC + OC na nowego esitaja z salonu. A potem napisz, ile Ci wyliczyli :twisted:.

Albo wejdź w ogóle na allianz.pl i skorzystaj z kalkulatora 8). O tu: http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=m_1 ... egorii=577

Moje wyliczenia dały dokaładnie kwotę powyżej 30K PLN - do tej podanej na obrazku należy doliczyć prawie 3K za OC. Oczywiście na próżno szukać marki subaru na liście pakietów dealerskich (jest tu: http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=pd_ ... 7&pakiet=a ).

allianzro3.jpg

Jakieś pytania? :twisted:

Bynajmniej. Zadzwoń do Allianza i powiedz, że chcesz wykupić AC + OC na nowego esitaja z salonu. A potem napisz, ile Ci wyliczyli :twisted:.

Albo wejdź w ogóle na allianz.pl i skorzystaj z kalkulatora 8). O tu: http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=m_1 ... egorii=577

Moje wyliczenia dały dokaładnie kwotę powyżej 30K PLN - do tej podanej na obrazku należy doliczyć prawie 3K za OC. Oczywiście na próżno szukać marki subaru na liście pakietów dealerskich (jest tu: http://www.allianz.pl/x_main.php?pg=pd_ ... 7&pakiet=a ).

Obrazek

Jakieś pytania? :twisted:

E tam, co w tym dziwnego. Nie każdy może być sponsorem teamu F1 :twisted:

Nie chciałeś się dorzucić dla Roberta drogi Przemqu? :mrgreen: