Skocz do zawartości

Zaciski z touarega do gc8


k1robot

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Woyt - Ty masz hamulce po Adamku, tak?

Nie tyle po Adamku co według jego pomysłu

 

 

 

Każda felga która wchodzi na złote brembo powinna u Ciebie też pasować.

Słyszałem również opinie (nie sprawdzane, jedynie zasłyszane), że wręcz powinienem mieć mniej problemów z doborem felg niż posiadacze złotego Brembo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dzwon wytoczy ogarnięty tokarz. A jak zrobisz dobry projekt to możesz wyciąć CNC.

Żeby to wszystko zagrało, poza rozstawem śrub w piaście, średnicą otworu centralnego, rozmieszczeniem śrub do tarczy (a każdy producent ma oczywiście inny standard), zostaje jeszcze kwestia wysokości dzwonu, bo jak pisałem wcześniej, to jest jeden z tych parametrów od których zależy potem możliwość łatwego (albo nie) doboru felg. Dodatkowo pamiętać należy jeszcze o końcówce drążka kierowniczego, która przy za wysokiej tarczy, może przeszkadzać albo szybko się zużywać (czyt. palić od tarczy).

Wilwood ma u siebie na stronie niezłe schematy dzwonów, na których możesz bazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś przyszła paczka z zaciskami od Porsche 6-tłoczkiem i tarczami 350mm z rozstawem 5x100, zobaczymy jak mi to podejdzie

ale przy feldze 19 5-ramiennej będzie wyglądać dobrze

Od czego masz tarcze?Chyba wiem od kogo kupiłeś ,troszkę się spóźniłem.Słyszałem że można upchać go pod 17.

 

Złożyłem hamulec 17Z z Q7 z tarczą z X5. Działa wybornie, felga z STi mieści się z luzem. Wszystko co pasuje do STi, spokojnie wchodzi i na ten hamulec.

Rozumiem że wierciłeś nowe otwory w tarczy,masz może fotkę ? Zakładałeś dystanse na zacisk, bo chyba hamulec się cofną do tyłu? Dużo jest szczelina mieczy tarczą a sworzniem  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pierwszy ten lepszy, chyba pod wypukłą 19 stkę wejdą mi bez adaptera, otwory w tarczy mam 5x100 odrazu, zastanawiam się tylko jaki wpływ będzie miał taki setup na komfort jazdy bo tarcze+klocki+te 6-tłoczkowe zaciski ważą chyba ze 60kg ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

E38 wchodzą pod felgi takie jak są pod złote brembo.@Kowal miał adaptery.

Z Touarega do sprawdzenia są zaciski z tyłu - 4tłoczkowe. Są dość wąskie więc powinny wejść pod felgi z WRX. Ale uwaga - są różne wersje z różnymi średnicach tłoczków. Szukaj tych największych - chyba 40mm i 42mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...