Jump to content

Forester Turbo a komputer od Imprezy??

siekla

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie.

Z tego co sie orientuje to Forester Turbo ma taki sam silnik co impreza Turbo, z tym ze Forysiu moc zostala zmniejszona z218 lub 225 do 170 koni- ale moge sie mylic. Czy zmiana komputera na komp od Imprezy cos pomoze i uzyskam przyrost mocy czy potrzebne bylyby jeszcze jakies dodatkowe modyfikacje tj, inna glowica, ktora jest w Imprezie itp. Spotkalem sie z roznymi opiniami na ten temat i stad moja ciekawosc.

Dzieki z gory za informacje

Najprosciej chyba byloby zmienic/odetkac wydech i przemapowac komputer. Daloby to ok 30 koni, koszt to jakies 2tys za wydech + 3tys przemapowanie. Z tego co wiem samo odetkanie wydechu daje okolo 15 koni, ale zwieksza sie wtedy cisnienie doladowania, wiec, aby nie zaszkodzic silnikowi powinno sie przemapowac komp. Nie wiem, czy komputer od gazu nalezaloby/mozna tez przemapowac.

Rozmyslam nad roznymi opcjami. Slyszalem wlasnie ze modyfikacje wydechu daja duzo dobrego. Tylko czy na przyklad wlozenie wydechu z STi by juz cos pomoglo, czy lepiej od razu cos dedykowanego. Tylko znowu zostaje pytanie czy mapowac komputer czy podmienic na komputra od Imprezy- tylko czy turbo wytrzyma.Co do przemapowania komputera gazu to mysle ze bede musial po prostu podlaczyc laptopa i na nowo zestroic, bo instalacja jest ulegla.

Szczerze mowiac nie wiem jaka bedzie przewaga wymiany kompa na ten z Imprezy nad przemapowaniem oryginalnego.

A tak na marginesie, czujesz duza roznice miedzy praca silnika na benzynie, a gazie? Czy na gazie zdazaja Ci sie zajakniecia silnika na nizszych obrotach (ok 2tys)?

Mam zrobiony pełen przelot H&S. Alarm na TT mam ustawiony na 0,9 bara ale w Peak`u ciśnienia na razie doszło do 0,88 bara więc po wymianie wydechu nie przeładowywuje tak bardzo...

Ale na remap i tak warto pojechać... i Check się przestaje świecić... bo po pełnej wymianie się zapala :-)

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...