Skocz do zawartości

Gwiżdże,piszczy????


Nieduży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moje pierwsze subaru. Więc nie wiem czy taki dźwięk jest w porządku, ale mi trochę brzmi jak w polonezie. Wymieniłem kompletny rozrząd po zakupie plus plyny i pojawil się ten gwizd świst czy jak to nazwać. Czy to normalne, co radzicie. Proszę się nie śmiać ale mechanik ze mnie żaden!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u mechanika.... W sumie u 2 :-)

Jeden twierdzi że to właśnie napięcie paska, albo jakaś rolka, a drugi że to pompa wspomagania, ponieważ podczas kręcenia kierownicą delikatnie piszczy, to stwierdził że ten gwizd nawet jesli się nie kręci kierownicą to jest od tego, tylko że przed wymianą rozrządu nic nie piszczało?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie,moze nie pisk,ale gumy dzwiek przesuwanej szybko,okazalo sie,ze po rozrzadzie nie dociagneli mi chyba paska od wspomy.Mechanik przy nastepnym przegladzie,poprawil ten mankament po poprzednich fachmanach asowskich....Minelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę się podpiąć pod "piszczy?". Czy może któryś z kolegów ma jakieś sugestie co do źródła dźwięku słyszanego na załączonym filmiku (link poniżej). Dźwięk słychać przy przy przekręconym kluczyku w pozycji ON. "Na ucho" dochodzi z za kolektora. Prawdę mówiąc nie pamiętam czy piszczało wcześniej (przy zamkniętej klapie nie słychać) ale dzisiaj otwarłem i mnie zaintrygował. Będę wdzięczny za konstruktywne rady. Jeśli rozbawiłem, cóż...śmiech to zdrowie.

 

https://drive.google.com/file/d/0B5fQ4x72EDpscXpzeWVwLUtKeE0/view?usp=sharing 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod "piszczy?". Czy może któryś z kolegów ma jakieś sugestie co do źródła dźwięku słyszanego na załączonym filmiku (link poniżej). Dźwięk słychać przy przy przekręconym kluczyku w pozycji ON. "Na ucho" dochodzi z za kolektora. Prawdę mówiąc nie pamiętam czy piszczało wcześniej (przy zamkniętej klapie nie słychać) ale dzisiaj otwarłem i mnie zaintrygował. Będę wdzięczny za konstruktywne rady. Jeśli rozbawiłem, cóż...śmiech to zdrowie.

 

https://drive.google.com/file/d/0B5fQ4x72EDpscXpzeWVwLUtKeE0/view?usp=sharing 

Przepustnica się kalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W skrajnych położeniach delikatnie popisluje , więc pewnie niebawem nadejdzie na nią czas....

Niekoniecznie. Ja kupiłem swojego Forka w marcu 2015, przed kupnem był na szczegółowym przeglądzie w warsztacie u Carfita w Nowym Sączu. Carfit zwrócił na to uwagę, że w skrajnych położeniach pompa głośno pracuje, ale stwierdził, że "TTTM" biorąc pod uwagę rocznik i przebieg (2007, wtedy 177 tys km) - podobno to normalne, nie tylko w Foresterach, to samo ma Legacy, Impreza, i inne odmiany z tego okresu... oraz, że nie ma się absolutnie czym przejmować. Miał rację - po prawie roku użytkowania i aktualnym przebiegu (189 tys) nie widzę ani pogorszenia pracy, ani nasilenia objawów "piszczenia". Bądźmy więc dobrej myśli i zaufajmy fachowcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...