Skocz do zawartości

Lewy pobór prądu


Hybuś

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją elektryczna, moja subarynka stała jakies 6 dni i sie okazało ze akumulator byl praktycznie rozładowany do zera bo nawet nie dało rady odpalic. I teraz pytanie jak znalezsc zrodło lewego poboru pradu. Napewno jest jakies zwarcie bo auto stalo w najwieksze upały. Proszę o jakies podpowiedzi albo gdzie najlepiej sie zgłosic w obrębie Rudy Śląskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdejmij klemę, pomiędzy klemę a czop akumulatora połącz szeregowo miernik. Zamknij samochód centralnym zamkiem, odpal alarm o ile masz. Po kilku minutach pobór prądu powinien się ustabilizować - odczytaj wartość prądu. Jeśli masz alarm, to wcześniej przyczyśnij czymś wyłącznik krańcowy podmaską, żeby alarm się nie uruchamiał.

 

Jeśli pobór prądu jest w normie,to pozostaje dokładne sprawdzenie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O patrz pan... na świecące się światełko w bagażniku to bym nie wpadł....

 

Będę musiał to sprawdzić u siebie, bo po powrocie z urlopu auto nawet nie miało siły centralnym ruszyć, przy otwieraniu z "pilota".

Mi taki sam objaw wygenerowała (ale nie w subaru) żona, która włączyła oświetlenie wewnątrz kabiny "na stałe" (zamiast na "przy otwarciu drzwi)- a że był dzień, to nie rzuciło się w oczy że ciągle świeci, a potem tydzień nikt nie zaglądał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrz pan... na świecące się światełko w bagażniku to bym nie wpadł....

 

Będę musiał to sprawdzić u siebie, bo po powrocie z urlopu auto nawet nie miało siły centralnym ruszyć, przy otwieraniu z "pilota".

Żonę w kufer i niech patrzy czy świeci po zamknięciu :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie podobnie. Akumulator potrafi paść zupełnie od włączonych przez minutę świateł przy zgaszonym silniku. Ale przeczytałem na forum dość długi temat odnośnie seryjnych akumulatorów Subaru i podobno normą jest ich zupełne padanie po 3-4 latach. Zamówiłem już Boscha - zobaczymy ile posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...