Skocz do zawartości

Forester 2011 2.0 pb - prośba o kilka info.


pamyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w temacie Subaru jestem zielony dlatego potrzebuje od was kilku informacji o Foresterze. Mam możliwość kupić Forestera 2011 r, 2.0 pb, manual, krajowy, z historią serwisową w ASO, przebieg 90 tys km. Szukając Subaru bardziej mi zależy na małej awaryjności niż osiągach czy silnik 2.0 Pb ma jakieś wady takie jak np diesel? Jak jest z jego trwałością? Rozrząd jest na pasku czy łańcuchu? Jakich większych kosztów serwisowych można się spodziewać przy ok 100 tys km? czy ten dwustopniowy reduktor jest tak skuteczny jak w klasycznych terenówkach? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli silnik nie ma jakiś szczególnych wad

Przynajmniej na Forum nikt nie narzekał.Trwałość - to się dopiero okaże,jak do tej pory silniki N/A Subaru osiągały spore przebiegi bez problemów.

 

 

Ile może palić w mieście, 12?

Pewnie gdzieś w tych okolicach,zależy od nogi i natężenia ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli silnik nie ma jakiś szczególnych wad i można przyjąć że jest trwały? Ile może palić w mieście, 12?

 

W Foresterze 2.0i 150KM (2013) w mieście średnio mieściłem się poniżej 10l/100km. Oczywiście potrafi też spalić 15l/100km. W trasie od 7,xx ( przy 90km/h) do 10,xx ( przy 150km/h ). Silnik należy do kategorii tzw. pancernych - wolnossące 2.0i potrafi przejechać 300 000 - 400 000km bez awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...