Jump to content

Forester 2011 2.0 pb - prośba o kilka info.

pamyr
 Share

Recommended Posts

Witam,

w temacie Subaru jestem zielony dlatego potrzebuje od was kilku informacji o Foresterze. Mam możliwość kupić Forestera 2011 r, 2.0 pb, manual, krajowy, z historią serwisową w ASO, przebieg 90 tys km. Szukając Subaru bardziej mi zależy na małej awaryjności niż osiągach czy silnik 2.0 Pb ma jakieś wady takie jak np diesel? Jak jest z jego trwałością? Rozrząd jest na pasku czy łańcuchu? Jakich większych kosztów serwisowych można się spodziewać przy ok 100 tys km? czy ten dwustopniowy reduktor jest tak skuteczny jak w klasycznych terenówkach? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Czyli silnik nie ma jakiś szczególnych wad

Przynajmniej na Forum nikt nie narzekał.Trwałość - to się dopiero okaże,jak do tej pory silniki N/A Subaru osiągały spore przebiegi bez problemów.

Ile może palić w mieście, 12?

Pewnie gdzieś w tych okolicach,zależy od nogi i natężenia ruchu.

Czyli silnik nie ma jakiś szczególnych wad i można przyjąć że jest trwały? Ile może palić w mieście, 12?

W Foresterze 2.0i 150KM (2013) w mieście średnio mieściłem się poniżej 10l/100km. Oczywiście potrafi też spalić 15l/100km. W trasie od 7,xx ( przy 90km/h) do 10,xx ( przy 150km/h ). Silnik należy do kategorii tzw. pancernych - wolnossące 2.0i potrafi przejechać 300 000 - 400 000km bez awarii.