Skocz do zawartości

Czy większy kurnik lepiej chłodzi intelcooler?


vibra-tel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam GT 99

Zacząłem ostatnio trochę upalać auto na torach. 

Mam silnik po remoncie i chciałbym się o niego jak najlepiej zatroszczyć. 

Na takich krótkich odcinkach i wysokich obrotach na pewno jest pod maską piekiełko. 

Stąd pytanie czy większy kurnik znacząco więcej chwyta powietrza?

Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maska to Ci sie raczej od tego nie schlodzi za bardzo, bo to powietrze, ktore jest lapane przez kurnik to ma raczej na intercooler leciec.

 

Co nie zmienia faktu, ze na intercooler lepiej jak leci wiecej powietrza - troche wiekszy kurnik akurat w tym celu nie zawadzi.

Pomoze to moze przeciwdzialac nieco nagrzewaniu sie intercoolera od tego goraca spod maski.

Ale cudow to sie tutaj nie nadziala o tyle, ze chwila postoju, bez nawiewu, i tmic znow sie bedzie nagrzewal.

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeżeli jeszcze tego nie masz to zainstaluj wskaźnik temp i ciśnienia oleju bo to ma ogromne znaczenie przy upalaniu a nie chłodzenie intercoolera. Jeżeli Ci się faktycznie grzeje ponad normę to zastanów się jak temp. oleju obniżyć.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Kup gajgery z temperatura/cisnieniem oliwy, a ja bym dorzucil do tego jeszcze egt.

Bo przy upalaniu, to akurat intercooler to jest dobrze owiewany (nawet jak pojedziesz ostudzic auto po przejechaniu paru koleczek). A temperatura oliwy do 120 stopni spokojnie moze dosjść, a Ty tego nawet nie zauwazysz ...

A z obnizaniem temperatury to zbyt duzo opcji nie ma. Chlodnice oleju wrzucic i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, na co w jakim celu ?

Co Ty chcesz osiągnąć ?

Włóż sportowy termostat, chłodzenie intercoolera CO2, wytnij dodatkowe "dziury" w masce....

 

A jak już napisałem. Przy upalaniu kurnik/intercooler to mały pikuś. Grzeje się skrzynia biegów/wiskoza/dyfer/hamulce/olej silnika. Także jeśli nie monitorujesz temperatur, nie schładzasz auta po paru okrążeniach tylko jeździsz kółko za kółkiem to ja temu silnikowi dobrze nie wróżę.

Edytowane przez Tranquilizer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Może sprecyzuje, że to moje upalanie na torze odbywać się będzie raz na miesiąc :) max

Mimo wszystko chciałbym jakoś o ten silnik zadbać małym kosztem aby zminimalizować wystąpienie dużego kosztu :)

Wydaje mi się, że spięcie wentylatorów to chyba nie jest duży koszt i problem (choć absolutnie nie jestem expertem) - najlepiej aby przełącznik był pod maską (choć nie wiem czy to wykonalne i praktykowane. 

Z chęcią też posłucham waszych rad nawet (a może szczególnie) tych podstawowych jak dbać o autko na takich wypadach. 

PS. 

A propos sportowego termostatu - można troszkę szerzej jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...