Skocz do zawartości

Dyfer R180 zamiast seryjnego R160 w blobie wrx


hati

Rekomendowane odpowiedzi

 Męczę temat tylnej szpery płytkowej i nie moge na forum znalezc jednoznacznej odpowiedzi czy do wrxa GD, gdzie mam w tej chwili dyfer R160 ze zwyklym wiskiem, podejdzie dyfer R180 - co by trzeba zmienic razem z dyfrem? Półosie są w R180 chyba o 2 mm grubsze od strony dyfra ?  A co z piastami? Czy mogą zostac moje ori? Wał napedowy - czy tutaj tez jakas zmiana jest potrzebna?  

Dlaczego R180 ?  Dlatego ze jest wiekszy, GD jest ciezszy od starszego modelu wiec R180  chyba sie tutaj lepiej nadaje , do tego duzo taniej mozna kupic caly dyfer R180 ze szperą niż szpere do 160-tki.

CHętnie poczytam wszystkie uwagi, bo nabrałem juz 100% pewnosci ze potrzebuję tego modu :D

Pozdrawiam

hati

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest piasta dalej 5x100 czy juz piasta 5x114 ? Pytam dlatego ze nie jestem pewien czy w modelach STI z lat 99/00 wystepowal ten rozstaw srub. Dyfry R180 na pewno wystepowaly

Edytowane przez hati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście musisz mieć dyfer z przełożeniem pasującym do Twojej skrzyni, oraz przy zmianie dyfra, półosi i piast, nie zapominaj o hamulcach .... trochę zmian jest, ale nie jest to niemożłiwe, już kiedyś widziałem wrx'a z tylnym dyfrem od sti

 

PS.szukałeś podobnych tematów na zagranicznych forach ? w usa i w australii często mają takie zwariowane pomysły :D

http://www.perth-wrx.com/vb/mechanicals/55488-r180-rear-end-setup.html

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1141090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pewnie ze poszukam jeszcze :)

 

Natomiast w swietle tej wypowiedzi

 

Sti do 2004 miały piasty 5x100

 

dalej pytanie jest otwarte - czy mając dyfer z sti R180 , da si edobrac półosie tak zeby pasowaly do tego dyfra i do piast 5x100 (co by mnie bardzo ucieszyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, dzieki za linki, poczytam. O przelozeniu pamietam - w sti wystepowaly akurat 3.54, czyli tak jak u mnie.  Jak rozwiaze problem z polosiami to bede juz ukladal liste zakupow :)  NIe chce wymieniac pol  auta bo to juz sie robi sporo drozej od szpery do dyfra 160 (zawiecha, hamulunek, kola )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy mając dyfer z sti R180 , da si edobrac półosie tak zeby pasowaly do tego dyfra i do piast 5x100

Da się.

 

 

Nie da się, chyba, że sobie zrobisz spawaną hybrydę półośkową
 

Nie było R180 i piast 5x100 w STi New Age a nawet wcześniejszych modelach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Widze nie odpuszczasz :D

 

Finalnie taniej wyjdzie kupić szperę do dyfra R160, a w przyszłości będzie łatwiej odsprzedać jeśli będzie taka potrzeba.

 

Dyfer R180 ze szperą można kupić taniej, ale to tego półosie, zwrotnice, hamulce. Wał ten sam.

Edytowane przez ryjeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryjeks, no jak mam odpuscic ? Przeciez to sama zabawa :)  

Ale na 100% byly dyfry R180 ktore chodzily w zestawie z piastami 5x100 , byly to STI RA z lat 99/00 . WIec skoro takie byly to znaczy ze i polosie jakos powinno dac sie dopasowac. Cybel chyba wie ale nie powie  ;)  Albo sie mylę ?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale na 100% byly dyfry R180 ktore chodzily w zestawie z piastami 5x100 , byly to STI RA z lat 99/00

Były jeszcze TypR z tych roczników,chyba.

Ale zakup półosi z tych modeli i zwrotnic,to łatwy i szybki nie będzie,pozostaje jeszcze pytanie o ich stan i kondycję. ;)

Wyjścia są dwa,robisz półosie i przeguby hybrydowe na zamówienie,też nie łatwe i szybkie,albo stosujesz półosie i zwrotnice z STi New Age.Przeróbka tania nie jest,ale wszystkie części masz dostępne,czy używane czy nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...