Skocz do zawartości

300V POWER RACING 5W30 5W30


Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej max może być jedynie na gorącym, najwyżej do wcięcia na bagnecie. 

 

tylko że w nowym chyba nie ma wcięcia, są tylko dwie kropki/dziurki  później tylko "skręt" spirali jak w DNA 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

 

Z chęcią poznałbym stanowisko SIP odnośnie oleju Motul 300V 5W30. Można nim zalewać czy nie?

 

Jeżeli spełnia wymagania producenta w kwestii klasyfikacji lepkościowej i jakościowej to TAK   :rolleyes:  

 

 

Właśnie taką odpowiedź uzyskałem z działu technicznego.

Olej przewyższa wymagania jakościowe ale nie posiada karty z oznaczeniem norm więc ten olej odpada, przynajmniej dla auta na gwarancji.

Zaopatrzyłem się już w Millersa CFS 5W40 NT. Jakość ta sama i jest oznaczony odpowiednimi normami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że oleje typu motul 300v powinny być zmieniane co max 1000km.

Bez przesady, ja po lecie zlałem v300 15W50, przebieg 3000km, lepkość nadal dobra, po zapachu nie czuć przepalenia, kwestia raczej kto jak używa. Wierzę, że nawet po 300km może być już przepracowany. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że informacja o tym 1000km wynika z zalecenia, że ten olej w warunkach "wyścigowych" powinien być zmieniany albo po każdym "weekendzie wyścigowym" lub 1000 km.

Interwał odnosi się jednak do ciężkiego upalania a nie do normalnego użytkowania. Informację taką widziałem gdzieś kiedyś w czeluściach internetu jak szukałem informacji na temat Motula.

Może dlatego kolega napisał o tym 1000 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.goapr.com/products/motul_oil_300v.html

wedlug tego co tu jest napisane to 300v powinien byc wymieniany kazdorazowo po mocnym  upalaniu na torze , lub co 3000 mil gdy agresywnie jezdzimy  ,lub co 5000 mil jezeli nie upalamy i nie jezdzimy agresywnie :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.goapr.com/products/motul_oil_300v.html

wedlug tego co tu jest napisane to 300v powinien byc wymieniany kazdorazowo po mocnym upalaniu na torze , lub co 3000 mil gdy agresywnie jezdzimy ,lub co 5000 mil jezeli nie upalamy i nie jezdzimy agresywnie :)

No wlasnie. Podobnie twierdzą eksperci/ inżynierowie olejowi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...